performans kaybı

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bugün arabamda sanki performans kaybı var gibime geldi bir arabayı deneyeyim dedim. araba 200ü geçmiyor. arabaya en son lpg taktırdım ama benzinde denedim. arabanın üstünde irmscher egzantrik ve headers. intake kit. 4 tırnaklı buji ve performans(daha az dirençli) buji kablosu. komple egzoz var. sizce sorun nerde? maf sensöründe bir bozukluk olsa o yapmış olabilr mi nasıl anlaşılır?

gt_vectra_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostum bujilere bi bak kelebek boğazına bi baktır hava filtrene bak belkide motorun çok sıcaktı ondan devirlenmesinde sıkıntı olmuş olabilir... bu arada motoru sürekli sıkıştırırsan ondan da olur... ama bi benzine çekip 1.2.3.4.5 viteslerde bi zorlamanı tavsıye ederım

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujiler yeni deişti 2bin km olmamıştır daha.kelebek boğazını da geçen hafta temizledim. hava filtresi borusu kartondan olanlardandı o biraz dağılmıştı içi onu çıkarttım yeni boru alıcam ama o kadar fark eder mi o boru? araba yokuş aşşağı bile 200u geçmedi :S zaten benim araba 5bin devirden sonra otomatik benzine geçiyor öle ayarladım lpgyi. genelde de sıkıştırırım arabayı :) yani benzinde çalışıyor araba normalde de :)

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujiler yeni deişti 2bin km olmamıştır daha.kelebek boğazını da geçen hafta temizledim. hava filtresi borusu kartondan olanlardandı o biraz dağılmıştı içi onu çıkarttım yeni boru alıcam ama o kadar fark eder mi o boru? araba yokuş aşşağı bile 200u geçmedi :S zaten benim araba 5bin devirden sonra otomatik benzine geçiyor öle ayarladım lpgyi. genelde de sıkıştırırım arabayı :) yani benzinde çalışıyor araba normalde de :)

ya herhalde o ayardan bizdede var çok basınca tüpte olamsına ragmen benzin gidiyo :)

sen bilgisayarla bğalantımı kuruyosun yazılımınımı aldın naptın?

ayrıca hava filtre botusu karton yerine metal bişiler daha iyi olur tezcan anlatmıstı kombi borusuydu herhalde seside çok güel olmustu

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kombi borusunun bana olacağını sanmıyorum zaten yer sıkıntısı var kombi borusu sert heryerden geçmez takamam. tüp ayarını tüpü taktırdığımda yerde gidip kendim yapıorum laptopu bana veriyorlar bende ayarlıyorum :)

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
zaten normalde çok rahat geçiyor 200u ama bir sorun var arabada onu bulmaya çalışıyorum. sanırım bu konudan anlayan kimse yok forumda :(

İLHAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzin pompasından olabilir basınc kayıbı vardır yada benzin flitren tıkalıdır.

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Senin anlattığın performans düşüklüğü büyük bir ihtimalle lastik ebatlarının orjinal olmamasından kaynaklanabilir. Arkadaşımda benim araçla aynı modelde 97 vectra b gls var. Benim araç onunkinden çok daha bakımlı olduğu halde onun çıktığı suratlara çıkmakta zorlanıyorum.Aradaki tek fark onun lastikleri orjinal yani 195.65.15 benim aracınki 205.60.15

berkay1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hiç bir problem çıkarmadı. Hatta araç daha oturaklı gözüküyor. Otobanda 220 ye kadar bastım yol tutuşu bir harika. 170-180 de şerit değiştirmelerde harika güven verdiğini gördüm.