passat ani fren ikaz uyarısı

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumdaki bazı arkadaşların yapmış olduğu uygulamayı bugün aracıma yaptırdım...
gerekli malzemeler ani fren ikaz rölesi..biraz kablo ve el becerisi (tabi ben ustaya yaptırdım:).internet üzerinden üretici firmadan direk satın aldım...ELO marka ani fren ikaz rölesi...
ani-fren.jpg

ürünün bağlantı şeması ve neler yapılacağı kutu içeriğinde çıkıyor...sağ ve sol sinyalden tetik alıyorsunuz...sonra kontaktan elektirik alınıyor ve daha sonra düz bir zemine monte ediliyor ve işlem tamam...

xYPz3E.jpg

ekrVgr.jpg

KnP1ga.jpg

video çok kısa sürdü...ustaya hemen çektiri verdim ama daha detaylı videoyu kısa zamanda yüklemeye çalışırım..

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel bir düşünce abi iyide olmus video kısa ama belli oluyor..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbul ankaradaki üyeler için gerçekten gerekli. e5 otobanda falan ani fren durumunda elim direk 4'lülere gidiyor ancak bu daha iyiymiş...

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tşk ederim ayhan..kaçzamandır aklımdaydı fırsat buldum taktırdım bugün.....illa ankara ve istanbul için değil her yere şart...çünkü hiç belli olmayan bir anda ani fren yapanlarla karşılaşabiliyoruz....kendimizi korusakta arkadakilerinde bizi farketmesini sağlamak için iyi olduğu düşüncesindeyim...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
İçinde gayro türü bişi var demek. Peki 4 lüler açıkken veya sinyal verilmişken, fren yapınca napıyor dener misin :)

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İçinde gayro türü bişi var demek. Peki 4 lüler açıkken veya sinyal verilmişken, fren yapınca napıyor dener misin :)

sistemin çalışma mantığı araç ani frende öne doğru yığılmasıyla birlikte devreye giriyor...eğimle bağlantılı....videodanda dikkat ettiyseniz 4lülerin yanma hızı normal 4lüleri yaktığımız zamandan daha hızlı yanıp sönüyor....

4lüler yada sinyal açıkkende durum farketmeyecektir...ani frende sistem devreye girecektir...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
sistemin çalışma mantığı araç ani frende öne doğru yığılmasıyla birlikte devreye giriyor...eğimle bağlantılı....videodanda dikkat ettiyseniz 4lülerin yanma hızı normal 4lüleri yaktığımız zamandan daha hızlı yanıp sönüyor....

4lüler yada sinyal açıkkende durum farketmeyecektir...ani frende sistem devreye girecektir...

Paralel bağlı ise; Ampüllere, hem bu sonradan takılan role hemde aracın original rolesi elektrik yollayacak. Bence fark edecektir.
Seri bağlanamaz bu sistem sanırsam.

DR_703

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yakın zamanda deneyip bilgileri paylaşacağım...

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni nesil araçların çoğunda var, bencede gerekli bir icat... Allah korusun bi kaza durumunda arkadakinin uyarılması için çok iyi bir düşünce...

sezo33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eline sağlık güzel bir paylaşım olmuş