Partikül filtresi sorunu

Selcuk17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Zekice bir cevap oldugu asikar :) Çunku ben oyle sokulup acilip temizlenir birsey olmadigini biliyordum ama acaba baska birseymi yapiyorlar bunun cevabini almak istedim :)

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Paramedic link' Alıntı:
Zekice bir cevap oldugu asikar :) Çunku ben oyle sokulup acilip temizlenir birsey olmadigini biliyordum ama acaba baska birseymi yapiyorlar bunun cevabini almak istedim :)

O halde onu sormalıydınız. Cevap kadar sorunun da zekice olduğu aşikar. :)

Sevgiler...

burakkarsli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

WeReWoLF link' Alıntı:
Burak her gün sadece kısa mesafe ve akıcı trafikte 70 i gecemezsen sen de görürsün ;)

Benim araç genellikle böyle kullanılmıştır zaten Yavuz :) Ev ile iş arası 5 kilometre desek, İstanbul trafiğini zaten konuşmuyorum; 70 km/h hayal zaten bizim için, dolayısıyla illa görürdüm diye düşünüyorum :)

Ama şu var, bu şehirde bol bol yokuş çıktığımız için ve sıkışık trafikten çıktıktan sonra dellenmeye paralel olarak illa ki devirli kullanıldığından araç, DPF için olumlu bir durum gerçekleşiyor sanırım. Bir de sadece 2 sefer hariç olmak üzere aracın tüm yakıtlarını Shell'den V-power olarak aldım. Millet DPF görmek istemez, biz de nasıl oluyor diye bir görelim istiyoruz, hayat enteresan :)

yalovalı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Partikül filtresi sorunu

slm arkadaşlar ben yeni üye yalovalı 1500 km de bendede partikül uyarısı geldi benim merak ettiğim husus partikül temizliği manüel olarak yapılamıomu müsait olduğumuz zaman bilen varmı.

yalovalı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx bilginiz için ancak youtube de  passata  manul olarak dpf yi temizliyolardı aynı sistem demekki opelde olmuyo.

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yalovalı link' Alıntı:
thnxx bilginiz için ancak youtube de  passata  manul olarak dpf yi temizliyolardı aynı sistem demekki opelde olmuyo.

Araç öncelikle otomatik olarak temizler dpf'yi. Eğer çok aşırı dolmuşsa ve temizlenmiyorsa serviste manuel olarak temizlerler :)

_OzGuR_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben bir defa gördüm bu uyarıyı aracın durdurmayın sürmeye devam edin dedi ama ben en az 3 kez stop etmek durmak zorunda kaldım sizce temizlenmişmidir :)

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

_ozgur_ link' Alıntı:
Ben bir defa gördüm bu uyarıyı aracın durdurmayın sürmeye devam edin dedi ama ben en az 3 kez stop etmek durmak zorunda kaldım sizce temizlenmişmidir :)

Uyarı gittiyse temizlenmiştir büyük ihtimal.