Partikül Filitresi Dolu Uyarısı ve Çekiştten düşme

bykncrmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cvp: Partikül Filitresi Dolu Uyarısı ve Çekiştten düşme

Arkadaşlar bugün Serviste Jenerasyon yaparak filitreyi temizlediler ve sorunumuz giderildi. Güncelleme konuusnda bir bilgileri yoktu ve zaten bu kendi kendine temizler bi güncelleme yok dediler. 10 aylık 8.300 km de bir aracın nasıl böyle olduğunu biraz üsteleyip çıkışınca servis bu işlemi bu sefere mahsus bedelsiz olarak gerçekleştirdi. Yalnız bana göre her an aynı hatayı alma durumum var, bakalım sonumuz hayır olsun inşallah.. :)

pasa050

Kayıtlı Kullanıcı
50-Nevşehir
Siteyi ziyaret et

1.3 var bende 27 bin oldu bir kere uyarı almadım.(maşallah) yakıtı hep shellden aldım. Genelde gizli temiLik yapıyor bunu da anlık yakıt tüketiminin artmasından anlıyorum. Aracınızı hiçbir zaman 2000 devir altına düşürmeyin, yakıtı aldığınız istasyonu da iyi seçin.

sting1981

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gizli temizlik nasıl yokmuş? Bence o arkadaş gerçekten bilmiyor. Bende de 1.6 dizel var, 2015 ocakta aldım. İlk zamanlar, şehir içi kısa mesafe kullandığım için çabuk doluyordu. Sonra bir güncelleme geldi, bunun ardından araç gizli temizliği daha sık yaptığı için artık o uyarıyı senede ya bir ya da iki kere alıyorum. Gizli temizlik yaptığı zaman aracı durdurduğunuzda stop etmeden dışarı çıkarsanız fan çalışır gibi ama daha hafif bir ses duyarsınız, hatta hafif bir yanık kokusu gibi bir koku da geliyor. Araç içindeyken nasıl anlıyoruz peki? Siz arka cam rezistansını çalıştırmadığınız halde rezistans aktif oluyor. Anlık yakıt tüketimi 1.6 - 1.7 lere fırlıyor.

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi

astra_1.6cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aynen sting1981 in dediği gibi bende de aynı şekilde.Akıllıca olan da gizli olması ; milleti panik ettirmeye gerek yok muhtemelen gizli dpf temizleyen araçlarda ara ara sürekli uyarı verdirerek çalışıyor.Kullanıcının temizlemesini isteyenlerde iyice kritik seviyeye gelene kadar bekliyo gibi..Servisler işine geldiği gibi konuşuyo yazılım güncellemesine bile utanmasa para ister bunlar halbuki aracın hataları var daha özür dileyeceklerine ... 3.Dünya ülkesi olmanın zararları..

bykncrmrt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracımın partikül filitresini 2 Aarlıkta Jenerasyonla serviste temizlettim. Dün 12 Aralıkta yani 10 gün sonra bu uyarıyı tekrar aldım, toplam yaptığım km taş çatlasın 100 km'dir, böyle bişey mümkün mü nasıl olabilir? Bence araçta ters giden bişeyler var, bu konuda şikayet merci kimdir ve kim ciddi anlamda bu şikayeti değerlendirebilir. Malumunuz araç 10 aylık ve saece 8.500 km. Sıfır aldığımız araç sizi böyle saçma sapan bi nedenden ciddi anlamda soğuttu.. :(