park sensörü ve konfor ayarları ilişkisi

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım enjoy plus dolayısı ile orjinal park sensörüm yok.Aracıma cyclone takılırken hazır heryer sökülmüşken park sensörüde taktırmıştım.Takılan park sensörüde cyclone marka imiş bunu sonradan öğrendim. Park sensörü takıldıktan sonra aracımın anahtar üzerindeki açma tuşu ile klidi çözüp kapıyı açtığımda araç boşta yada 1. viteste bile olsa ötüyordu  taa ki anahtarı sokup kontağı açıncaya kadar.Kontağı açınca susuyordu.Servise gittiğimde önce şaşırdılar park sensörünü komple değişeceklerini söylediler.Sonra sorunun park sensöründe olmadığını aracın konfor ayarları ile ilgili olduğunu söylediler.Konfor ayarlarında aracın kilidini anahtar üzerindeki açma tuşu ile uzaktan açtığınızda farların yanması özelliği.Bu özellik benim aracımda açıktı.Ancak ön farlarla beraber geri vites lambası da yanıyordu.dolayısı ile park sensörüde gücünü geri vites lambasında aldığı için arac boş ta yada 1. viteste de olsa aracın kapısını açtığımda park senssörü ötüyordu.Buözelliği devre dışı bırakarak kullanmamı söylediler.içinizde aracı enjoy plus olup sonradan park sensörü taktıran ve benzer problem yaşayan oldumu acaba ?

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: park sensörü ve konfor ayarları ilişkisi

bende sonradan taktırdım. 3 kere beyni yandı en son isyan ettim teknik serviste yenisini taktılar.

Tamkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı durum bende de mevcut, sensörlerin algıladığı birşey varsa özellikle ilk önce bagajı açtıysanız ses sinir bozuyor, sizin yaptığınız gibi konfor ayarlarından farları kapalı konuma getirince ses kesilmişti. Üstünde fazla durmadım.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benim araçtada öyle eğer karşılama ışıkları seçeneği açıksa dikkat ederseniz geri vites lambasıda yanıyor bmyle oluncada sistem devreye giriyor sanırım bence bir problem yok çünkü bendeki sistemde ses zaten cok düşük hiç sorun etmiyorum

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hipokratim link' Alıntı:
Aracım enjoy plus dolayısı ile orjinal park sensörüm yok.Aracıma cyclone takılırken hazır heryer sökülmüşken park sensörüde taktırmıştım.Takılan park sensörüde cyclone marka imiş bunu sonradan öğrendim. Park sensörü takıldıktan sonra aracımın anahtar üzerindeki açma tuşu ile klidi çözüp kapıyı açtığımda araç boşta yada 1. viteste bile olsa ötüyordu  taa ki anahtarı sokup kontağı açıncaya kadar.Kontağı açınca susuyordu.Servise gittiğimde önce şaşırdılar park sensörünü komple değişeceklerini söylediler.Sonra sorunun park sensöründe olmadığını aracın konfor ayarları ile ilgili olduğunu söylediler.Konfor ayarlarında aracın kilidini anahtar üzerindeki açma tuşu ile uzaktan açtığınızda farların yanması özelliği.Bu özellik benim aracımda açıktı.Ancak ön farlarla beraber geri vites lambası da yanıyordu.dolayısı ile park sensörüde gücünü geri vites lambasında aldığı için arac boş ta yada 1. viteste de olsa aracın kapısını açtığımda park senssörü ötüyordu.Buözelliği devre dışı bırakarak kullanmamı söylediler.içinizde aracı enjoy plus olup sonradan park sensörü taktıran ve benzer problem yaşayan oldumu acaba ?

benim araçta da sonradan takılan park sensörü mevcut. ancak hiç böyle bir problem yaşamadım. park sensörü sadece geri vitese alınca devreye giriyor. ancak benim aractada konfor ayarlarında dediginiz özellik devre dışı. hiç denemedim. aracım su an yanımda olmadıgı için deneyemiyorum. denedigim zaman buradan bilgilendiririm

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tek anlamadıgım sizin uyarı devamlı mı ötüyordu . yoksa sadece geri vitese aldıgımızda bir kez öttükten sonra susuyor mu

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

büyük ihtimal sizde de öyledir sanırım sensör geri vites lambasına bağlı yani geri vitese atmayla ilgisi yok karşılama ışıkları açılınca araç geri vites ışığıda devreye giriyor ve ışıklar ne kadar süre yanıyorsa sensör o kadar süre boyunca ötüyor sport veya cosmo da standart sensörde nasıl acaba

dinojasie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
büyük ihtimal sizde de öyledir sanırım sensör geri vites lambasına bağlı yani geri vitese atmayla ilgisi yok karşılama ışıkları açılınca araç geri vites ışığıda devreye giriyor ve ışıklar ne kadar süre yanıyorsa sensör o kadar süre boyunca ötüyor sport veya cosmo da standart sensörde nasıl acaba
sn astraowner. dediginiz gibi büyük ihtimalle benim de tesisat aynıdır. anlamadıgım park sensörü sürekli ötüyor diyorsunuz. park sensörlerinin önünde bir nesne olmadan mı ötüyor

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Normal sensor gibi calisiyor tam emin degilm genelde her yere ters yanastigim icin hep otuyor ondan :) ama bagajdan falan bisey alip cekilince sesin degitigini hatirliyorum heralde normal sensor devrede olyuor arkada bisey olunca otuyor

hipokratim1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Konfor ayarlarından bu özelliği devre dışı bırakınca sorun yok.Ancak bu özellik açık olduğunda kapıları açtığınızda eğer arkada bir nesne varsa yada sensörü devreye sokacak yakınlıkta bir şey varsa sürekli ötüyor.kontağı açınca susuyor.