P1126 arıza kodu yardım

ufkbskc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c 1.7 arabamın kalkışı gidişi duruşu yol tutuşu çok iyi ve çalışmayan bi aksam yok fakat 4. ve 5. viteslerle gazda ayağımı sürekli aynı seviyede tutunca arıza lambası yanıyor ve sanki turbo yokmuş gibi gitmeye başlıyor sonra kontağı kapatıp bi süre bekliyorum herşey normal basınca yine aynı. bide ayağımı sabit tutmayıp hafif ileri geri oynatarak gittiğimde arıza lambası yanmıyor ve 180 km/h ye kadar çıkabiliyorum fakat bu arıza meydana çıkmadan önce 205 yaptım şu an 180 i geçmio arıza lambası yanınca 140 a zor gelio ve yakıt sarfiyatı artıo sanırım alper a arkadaşımızın tarifine göre arızayı kendim okudum aletsiz ve sonuş 1126 bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.
sıkılmadan okuyan herkese teşekkür ederim..

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
P1126 TP (DAR SINIR) SENSORU DEVRE ARIZASI
P1126 Throttle Position (Narrow Range) Sensor Circuit

ufkbskc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür peki ben bu tp sensörünü arabanın neresinde bulabilirim
bide gaz kelebeğini
bu konuda bilginiz varmı

adige_emrah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsa c 1.7 arabamın kalkışı gidişi duruşu yol tutuşu çok iyi ve çalışmayan bi aksam yok fakat 4. ve 5. viteslerle gazda ayağımı sürekli aynı seviyede tutunca arıza lambası yanıyor ve sanki turbo yokmuş gibi gitmeye başlıyor sonra kontağı kapatıp bi süre bekliyorum herşey normal basınca yine aynı. bide ayağımı sabit tutmayıp hafif ileri geri oynatarak gittiğimde arıza lambası yanmıyor ve 180 km/h ye kadar çıkabiliyorum fakat bu arıza meydana çıkmadan önce 205 yaptım şu an 180 i geçmio arıza lambası yanınca 140 a zor gelio ve yakıt sarfiyatı artıo sanırım alper a arkadaşımızın tarifine göre arızayı kendim okudum aletsiz ve sonuş 1126 bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.
sıkılmadan okuyan herkese teşekkür ederim..
hocam alet takılmadan arıza kodunu nasıl buluyoruz link verebilirmisiniz

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.7 Dtida Gaz Kelebeği Yok.Bu arabanın Kötü Huyu Direk Arızalı Parçayı Göstermiyor.Klima Basınç Müşürü Arızalı oluyor.Pedal Konum Hatası Veriyor.Sanırım bu işi Servis Çözer.Benim Problemimide Servis Çözdü.Arızalı olabilcek Parçalar yenisiyle tek tek Değiştirdiler.1-2 gün Denedim Arıza ışıgı yandı.eski parça takıldı.başka parça değiştirildi onuda denedim 1-2 gün.Boyle boyle Arıza Bulundu.

Hekimoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
5v referans sensörüde olabilir...ama büyük ihtimalle gaz pedalınız arızalı...
bizim araçlarda gaz kelebeği yok potasyometre var oda pedal üzerinde bulunan bi sensör...