P0200 hatası:(

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hafta sonu tigra ile hem yeni aldığım hgs geçişini denemek hemde İstanbul trafiğinden stresinden biraz kurtulmak için İstanbul-Tekirdağ arası yol yaptım.
Herşey yolunda giderken aracım arıza ışığı yaktı hata kodu P0200 arıza kodundan enjektör devre arızası gösteriyor ve lpg de bunu yapıyor benzınde yapmıyor.
P0200 ???(Listede yok)
P0201 Silindir 1 enjektör sinyal çok büyük / küçük
P0201 Silindir 1 enjektör devresi açık
P0202 Silindir 2 enjektör sinyal çok büyük / küçük
P0202 Silindir 2 ateşleme devresini açık
P0203 Silindir 3 enjektör sinyal çok büyük / küçük
P0203 Silindir 3 enjektör devresi açık
P0204 Silindir 4 enjektör sinyal çok büyük / küçük
P0204 Silindir 4 enjektör devresi açık
yani herhangi bir enjektörü işaret etmiyor arıza kodu olarak anlam veremedim:( ve üç gun oldu takıp edıyorum ne lpg de ne benzınde arıza ısıgı yakmıyor

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
lpg ile ilgili sanırım lpg beyni ile motor beyni arasında iletişim sorunu var lpgciye gitmen gerekiyor

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tansu abi tsk ederım evet lpg soketı uzerınde bıraz yogunlasayım yarın
ancak lpg sıstemıne aklım ermedı lpg ecusu ıle fabrıkasyon ecu arasında dırek bır kablo baglantısı yok bıldıgım kadarıyla lpg ye gecıs anahtarı ıle (ısıklı dugme) gaza gecırırdıgımız anda lpg ecusu benzın enjektoru sınyallerını lpg enjektorlerıne cevırıyor aynı anda da benzın valfının enerjısını kapatıp gaz valfınınkını acıyor bıldıgım kadarıyla sıstem bu
(tabı bu sistemde bir eksik var benzin enjektörü sinyallerini lpg ecusuna ileten bir hatta yok veya ben göremedim ??)
Pekı lpg kiti olmasa yıne aynı arıza kodunu verse sorun neden olabılır?

Son düzenleme:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P0200 enejktör arızası olarak listede geçiyor...bujilere bak durumuna göre hangisi bulursun birinde sorun var

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim Abı evet bujı catlatmıs olabılır dıye benımde aklıma gelmıstı hatta bujı ateslemeyı keserse enjektorde yakıtı keser bunuda bılıyorum ama hata enjektor deyınce karar verememıstım... Zaten yuksek devırde bu sorun meydana geldı en kısa zamanda sorunu cozup yazacagım tskler

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Soner birde en son egr ye bak canım...geçmiş olsun cevabını bekliyorum

fourtyseven

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selim Abi 5 gundur arıza ısıgı yakmıyor ben yınede dun lpg ecusu ve benzın ecusunun soketlerını cıkarıp guzelce zımpara fılan yaptım hafıf oksıtlenmıs fısler vardı hallettım en kısa zaman da bır takım bujı ile lpg fılıtresını degısıp tekrar otobanda musaıt bır saatte kosturacam bakalım yıne yapacak mı işin garibi lpg enjektörleride yeni seslı calısıyor dıye 6 ay fılan olmustu atıker olarak yenılemıstım melet sehır ıcı aylarca hıc sorun yapmıyor ne zaman uzun yola cıkıyorum memleket yolu fılan ara ara ısık yakarak kafamı bozuyor halada cozum olmazsa emme manıfoldu sokerek enjektor tesısatı kelebek ve egr uzerıne gıdeyım artık..

Son düzenleme: