Özü sözü bir 2 liderimiz var

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vatani görevin zoru,kolayı,parayla satılanı olmaz... istanbulun göbeğinde 4 ayda hiç abartmıyorum 800 saatin üzerinde nöbettuttum ben... 25 günde bir kez sabah 9dan akşamüstü 4 e kadar çarşıya çıkabildim... çarşıya çıktığım gün gece 4 saat akşamüstü 6dada 2 saat nöbetim vardı... her gece en fazla 4 saat uyudum... onuda 2 eşit parçaya bölüyorlardı...kendi kendime şikayet ettim söylendim ama bu benim borcum dedim yaptım...doğuya gidiyosun deselerdi gitmicekmiydim tabikide elmahkum gidicektim...
uzun dönemle beraber paspasda yaptım nöbet harici saatlerde sabah mıntıkasında yerde süpürdüm... boyummu kısaldı? altınlarım incilerimmi döküldü?

okumuş etmiş adam vatana dışarda daha faydalı olabilir denir hep 6 ay az faydası oluversin gitsin yapsın askerliğini... EŞİTLİK OLMALI... bende işimi gücümü kurulu düzenimi bırakıp gittim... bedelli parasından fazlaya maloldu banada...
askere gitsinde açlıkda görsün garibanlıkta yalnızlıkta...hayatı öğrensin kıymetini bilsin...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Doğu ve güneydoğuda faal olarak askerimiz mi kaldı ki?

Zaten yarın öbür gün bölünüp gideceğiz, içte askere ne gerek var?

Her asker 18 bin, iyi para...

Bu dükkan nasıl dönüyor biliyor musunuz siz?

https://www.youtube.com/watch?v=xvWyAD3z4ws

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Biraz evvel basına yansıyan haber özeti;

"Hükümet, bedelliyi bir an önce yasalaştırmak için Meclis Milli Savunma Komisyonu’nda ele alınan “Milli Mayın Faaliyet Merkezi” kurulmasını da öngören tasarıdan yararlanıyor. Bedelli askerlik düzenlemesine ilişkin önerge bu tasarıya eklendi. 1 Ocak 1988’de doğanlar da bedelliden yararlanabilecek. Bununa gerekçe olarak da özellikle kırsal kesimde doğumların yılbaşında nüfusa yazılması gösterildi."

Şimdi ayın 2 sinde doğanlar da "bizim başımız kel mi" demez mi?

Yasalar daha işleme girmeden siyasilerin oy aracı olarak sık sık değişikliğe uğrarsa biz siyasileri daha çoooook eleştiririz.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eskiden utanırlardı değişik bişi yapacaklarında yada yasa değiştireceklerinde... kılıf ararlardı... şimdi kılıf bile aramaya tenezzül etmiyorlar... hesap soran olmayınca neden hesap versinlerki zaten...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
cumhurbaşkanıyla başbakandan askerliğe nasıl geldik anlamadım bedelli yurtdışında yaşayanlar hariç desteklemediğim bişey

Son düzenleme:

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir ülkede egitim sorunu çözülmesi icin yeterince ögretmen yoksa dogudaki okullarda
ogretmen ve akademisyenlerin de bu kategoride belki 1 aylık degil ama OGRETMEN ASKERLİK
yapması lazım 12 aylık yani ogretmen olarak dogudaki okul ve universitelerde uzman oldugu
konularda egitim verip ogretmen acıgını kapatabilirler.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Devlet, zorunlu hallerde kamu hizmeti almak suretiyle askerlik çağına gelmiş gençlere askerlik yaptırılabilir, üstelik bu hizmet sırasında da askerlere belli bir oranda maaş bile ödeyebilir.
İçimizde bir çok genç arkadaşımız var, eski yıllardaki uygulamaları onlar bilmezler ama ben çok iyi hatırlıyorum. Mesela şimdilerde çok eleştirilen K.Evren zamanında er öğretmenler, askeri memurlar vardı. Askerliğini yapmamış öğretmenler askerlik hizmetini er öğretmen olarak yaparlardı veya askeriyede görev yapan sivil memurlar uygun görülen hallerde eski işlerinde çalışmak şartı ile memuriyetlerine devam ederken askerlik hizmetini de yaparlardı (memur maaşı almadan). Bu kişiler gündüz mesai yapar, mesai bitiminde kışlaya dönerlerdi. Bu uygulamalar 30 sene evvel vardı. Aynı şekilde yurt dışında çalışan işçilere, milli futbolculara sağlanan haklar da o dönemlerden kalmadır. Şimdi devir para devri oldu, paran varsa geç yoksa dur olayı son zamanların modası. Herşeyin paraya bağlanması yanlış değil mi? Yarın bir gün devlete 10.000 TL bağış yapanlar çift oy kullanılacak derlerse hiç şaşmayın. ;)

osman duman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Darbeci dönemi sevmesemde bazı böyle hamleleri cidden guzeldi kenan evrenin. Sonucta o kadar cok işsiz insan varki askerlik de yapmayacan, onları alacan hem 12 ay maaş verecen
(normal ögretmen maaşı) , o kişi normal okullarda yada akademisyen ise universitelerde hocalık yapacak gunduz, akşamda kışlaya dönecek. Bu cok rahat bir sekilde uygulanabilir
ve ciddi şekilde acıklar kapanır. Ama bu istenmiyor cunu dogudaki insanların CAHİL kalması
onların kolayca yonlendirilir kalması siyasilerin daima işine geliyor.

Bakınız ortaogrenime OSMANLICA zorunlu ders, yaw allah aşkına failatün failun den bize
ne hayır var onun yerine sen 2. yabancı dil ögret mesela uzakdogu dilleri, rusca, korece,
japonca, bunlar yenidüzen dunyasının yeni devleri olacak ulkeler. Yeni gencler bunları
da ogrensin. Ayrıca ilkyardım derside bende zorunlu olmalı hemde her yonuyle, ciddi
şekilde doktorların egitim verdigi yada saglıkcıların bir ders olması lazım. Abd kaldıgım dönemde 14 yaşındaki bir kız, kucuk kardeşinin bogazına kacan meyve cekirdegini
bu sayede cıkarmışdı, 911 den saglıkcılar gelene dek. Bizde onun yerine OSMANLICA ögren
KUR'An ögren, kardeşim KUR'an 'in yeri OKUL degil onun yeri CAMİLERDEKİ kurslar.
Sonucta musluman ol yada olma, DİN , bilim gibi degildir, DİNİ ögrenmek kişisel secimdir.
CEHENNEM-CENNET kıskacını secmek kişinin kendi insiyatifindedir, zaten ALLAH istese
şeytan olmaz hepimiz cennette olur yada hepimizi cehenneme tıkardı. Bu durumda senin
iyi olup olmaman senin ÖZGÜR iraden ile olmalı birinin zorlaması ile ben KUR'AN hatim edeceksem, ben cennete mi girecem , HAYIR, cunku isteyerek degil zorla ogrenmiş olurum.

Sonucta İRAN'a dönüşme yolunda HIZLA ilerliyoruz, hayırlı ve ugurlu olsun.

İKİNCİ BİR SUUDİ ARABİSTAN da olabiliriz, liderini ABD nin belirledigi halkın ŞERİAT
ile suspus edildigi ama DİN ve İMAN'in lafda olup her tur sapkınlıgın oldugu bir musluman
ulke olma yolundayız.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
bunlar yine iyi bursada yıllardır cumhuriyet ve Atatürk karşıtı eğitim veren özel okul var

ssklı kadınlarada bakıcı yardımı yapılacakmış seçim yatırımları başladı akaryakıtta yapılan indirimin iki katı zam gelir