Özel Servis Acmak

b.arat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar. Bir yakinimla birlikte alman (vw grubu ya da opel) markalarina dönük hizmet verecek işini ciddiyetle yapan, musteri nemnuniyetini ve kaliteyi on planda tutan bir ozel servis acmak istiyoruz. Ustaligimiz yok ama guvenebilecegimiz ustalarla calisacagiz. Kaziklama derdi olmayan eli ayagi duzgun bir hizmet sunmak istiyoruz. Bu işin artisi eksisi nedir? Nelere dikkat edilmelidir, nasil yapilmalidir, olmazsa olmazlari nelerdir... fikirlerinizi ve varsa deneyimlerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Piyasa durust ustalara o kadar aç ki , eger gercekten durust olursaniz (çozemediginiz bir soruna para almamak gibi) ve deneyimli ustalariniz olursa emin olun piyasada cok tutulursunuz. Mesela şu anda sizde kullanicisiniz , sanayiye veya servise gittiginizde karsinizdaki usta denilen şahis "-Bu parcayi degistirelim olmazsa şu parcayida degistiririz o da olmazsa diger parcayi degistiririz " gibi bir soylemde bulunup sizden hem iscilik parasi alip , hemde saglam parcalarinizi degistirerek gereksiz para harcamaniza sebep olacak ise o ustaya ugrar misiniz? Veya motor bu 3 ede cikar 5 ede cikar demek ne kadar sahtekarca bir konusmadir. Bana durust konus minimum ve maximum tutari soyle cikan parcalarimi ver yeni taktigin parcalarin faturasini goster ki icimde en ufak bir suphe olmasin. Bu ve bunun gibi islemler yapmak zor olmamalim Yahu her model aractan birer adet motor parcasi (bobin , sensorler , pompa vbvb) gibi parcalarin saglamlarindan ufak bir yedek parca deposu yapsan (1 kereye mahsus ) deneme yanilma yoluyla sorunu bulman gerekiyorsa bunlari kendi parcalarin ile degistir sorunu bul sonra sadece sorunlu parcayi degistir. Bu bahsettiklerim genel sorunlar. Simdiden hayirlisi olsun.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben bilmediğim bir işe girmem. Öyle bir iş yapmalıyım ki, elemanlar kapris yapıp takımları atıp gittiğinde kaldıkları yerden onarıma ben devam edebilmeliyim, edemezsem onların oyuncağı olurum.

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çıraklığını yapmadığın işin ustalığını yapamazsın!!! bu kadar net!!!.
ustalığını yapamayacağın işide işletmeci olarak nereye kadar götürüsün, maaş verdiğin usta kimlerin ahını alıp sana ah ettirir düşünmek lazım

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bu iş garson tutup kafe işletmeye benzemez . Sanayi milleti kaprisli olur , oyuncak eder adamı ; çok ah aldırır sana işi biliyorsan amenna ama bilmiyorsan ???

Bak şöyle diyeyim bu sanayi işinde patron değil lider olman gerekli . Patron olan işletmeci batar ;)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Bende bursada honda motosiklet satış servis yedekparça açmak istiyorum fakat motorumda ve arabamda çıkan her arızayı kendim gidermeme rağmen çok eksiğim var diye bir türlü cesaret edemiyorum mutlaka bir usta tutucam fakat o ustadan bilgim daha fazla olması gerekir ki hem beni hemde gelen müşteriyi yakmasın

sizin yakınınız bu işleri çok iyi bilir ve ona çok güveniyorsunuzdur yavaş yavaş sizde öğrenirsiniz bu şekilde olur ama ustaya güvenilip yola çıkılmaz

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
düzgün ve bilgili ustalar zaten çalıştıkları yerden emekli oluyorlar. yada çoğu kendi dükkanında çalışıyor. yani o kalifiye adamı bulmak zor bu devirde. bence en önemlisi doğru teşis koyan usta. arıza şundan diyorlar. 2 sene gidip geliyorsun. motoru komple yeniliyorlar 3 bin 5 bin tl para döktürüyorlar adama. böyle ustalık ustalıksa bende ustayım.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bilmediğin işin patronu olamassın