Otomatik vitesli araç kullanmanın püf noktaları...

melihksn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Otomatik vitesli araç kullanmanın püf noktaları...

Aydn link' Alıntı:
Sevgili hemşerim dediğim gibi ben hiç denemedim mandalsız geçiyor mu diye sadece fikir yürüttüm. Onun esprisi bence güvenlik açısından. Herhangi bir harekette seyir halinde iken hareket sonucu vitesde değişim olmasın (örn. elinizin çarpması veya takılması gibi) yani kapı kilidinin otomatik kilitlendikten sonra tek çekmeyle açılmaması gibi düşün.

Aynen öyle güvenlik ve şanzımanı çok fazla zorlamamak adına konulmuş bir sistem örneğin araç tam durmadan ne r den d ye nede d den r ye almayın derler sanırım şanzımana aşırı yük binip zorluyoruz bu koşullarda mandal olayıda sadece p ve r konumuna almak veya bu konumlardan dığer konumlara almak ıcın kullanılır ve tek başınada yeterlı olmaz bu ıkı konuma almak yada bu ıkı konumdan başka bı konuma almak için mandalla bırlıkte frene basmamız gerekir buda aracın tamamen durduğunun garantısıdır aslında .Yukardakı arkadaşlarında bahsettiği gibi seyir halındeyken d den p ye yada r almamak ıcın mandal + fren kombıasyonu kullanılmaktadır..ki seyir halınde ıken  d den r veya p ye almak zordur yanı vıtes asırı sertleseceğı için alınabıleceğını sanmıyorum... Eğer aracınız seyır halınde mandal veya frene basmadan bu koumlara gecebılıyor ıse ozaman bence bı servıse gosterın problem buyuk demektır...

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben tiptronik araci 1 kez vurdurarak calistrmistim bikez bir sey olmamisti.

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Ben tiptronik araci 1 kez vurdurarak calistrmistim bikez bir sey olmamisti.
Nasıl yaptınız merak ettim şimdi? Boştan D'ye mi attınız?

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tiptrnokti arac d yoktu n r ve +1 -1 vardi  arac giderken nden 1e  atmistim.

Aydn1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt:

o_O Vay canına

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

Ya arkadaşlar ne olur bana bi yardım eli uzatın. Araç 80000e yaklaştı ve şanzuman yağı değişimi için servise gittim. Adam bilmiyorum dedi ustayi aradi o degistiririz dedi. Yani şüpheli davrandilar. Bugun bide eniştem yag degismez takviye edilir dedi. Ben ne yapsam.?? 1.4T A/T araç.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben yag azalmissa takviye yapilir sadece die biliorm.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

ouzhn06 link' Alıntı:
Ya arkadaşlar ne olur bana bi yardım eli uzatın. Araç 80000e yaklaştı ve şanzuman yağı değişimi için servise gittim. Adam bilmiyorum dedi ustayi aradi o degistiririz dedi. Yani şüpheli davrandilar. Bugun bide eniştem yag degismez takviye edilir dedi. Ben ne yapsam.?? 1.4T A/T araç.
öncelikle eniştenizde pek bilgi sahibi değil.ben 50 bindeki aracımı 3 hafta önce yağını değiştirdim.vites geçişleri daha sarsıntısız ve silkelemeler bitti.evet bir gerçek daha var opel servisleri bu konuda bilgisiz yada sadece masterlar biliyor.bende ilk değişim dediğimde bana yağın ömürlük olduğunu söylediler.sonuçta active select yağ basıncıyla çalışıyor ve aşınan parçalardan dolayıda yağ illaki özelliğini kaybeder.eğer değişim yapılırsada aracınızın mutlaka başında olun ve hem çıkan yağı görün hemde değiştiğine emin olun.ama sizin kilometreye göre zaten 60 binde değişmesi gerekirdi

ouzhn06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

ze623 link' Alıntı:
öncelikle eniştenizde pek bilgi sahibi değil.ben 50 bindeki aracımı 3 hafta önce yağını değiştirdim.vites geçişleri daha sarsıntısız ve silkelemeler bitti.evet bir gerçek daha var opel servisleri bu konuda bilgisiz yada sadece masterlar biliyor.bende ilk değişim dediğimde bana yağın ömürlük olduğunu söylediler.sonuçta active select yağ basıncıyla çalışıyor ve aşınan parçalardan dolayıda yağ illaki özelliğini kaybeder.eğer değişim yapılırsada aracınızın mutlaka başında olun ve hem çıkan yağı görün hemde değiştiğine emin olun.ama sizin kilometreye göre zaten 60 binde değişmesi gerekirdi
hocam birde servis fiyat verirken 4litre icin fiyat verdiler. Dogru mudur o? Yani bazi sitelerde 8 litre filan yaziyor.

ze623

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

ouzhn06 link' Alıntı:
hocam birde servis fiyat verirken 4litre icin fiyat verdiler. Dogru mudur o? Yani bazi sitelerde 8 litre filan yaziyor.
bizim araçlara 4 lt yetiyor.değiştirin aracın ne kadar rahatladığını göreceksiniz.bence değiştirikende bakın yağın rengi kırmızı mı?benim yağ bildiğimiz çamur olmuştu:)ne kadar fiyat aldınız?