OTOMATİK SANZUMAN SOMUN PROBLEMI

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: OTOMATİK SANZUMAN SOMUN PROBLEMI

ben daha önceden artı garanti yaptırmadan önce düşünün d,ye bir başlık açmılştım. artı garanti opel yada gm e ait değil. bir kasko firmasının düzenlemiş olduğu poliçe. poliçe şartlarında GM tarafından kronik olarak kabul edilen arızaların da artı garanti kapsamına girmediği açıkça belirtiliyor

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

spawn1984 link' Alıntı:
Selamlar herkese,

2011 1.4 Turbo Astra J sahibiyim, aracımı 2013 yılında 2.el olarak aile dostumuzdan aldık, 23000 km'de. Ilk sahibi çok titiz bir insan oldugundan aracı alırken 2yıl + garanti yaptırmış. Herneyse özet geçiyorum, 2 hafta önce aracın ekranında "soğutma suyu ekleyin" uyarısı çıktı, antifrizin eksılmıs oldugunu gordum ekledım akşam yine aynı arıza ertesi sabah götürdüm servise ve bana "֜st soğutma suyu hortum adaptörünün değiştirilmesi " kararı çıktı, hakikaten kaputu açıp bakınca 15 cm'lik plastik bir parça dirsek boru şeklinde şu kaçırdığını gördüm. herneyse bu parça artı garantiye girmediğinde 170 TL bayılıp değiştirttim. 2 hafta sonra 45000 bakımı geldi, bakımını yaptırdım yag,yag fıltresı , hava fıltresı, polen fıltresı degıstı, sağlam bir para bayıldık çıktık. aradan daha 1 hafta gecmedi, otomatik şanzumanlı aracım D'den N'ye N'den R'ye tüm vites geçişlerinde geçmemeye, sanki bir engele takılıyor gibi zorla geçmeye başladı. Hemen soluğu serviste aldım, çok iyi bir usta var gerçekten çok düzgün bir adam ilgileniyor insanla, ustacım dedi böyle böyle, kaputu açtık 3-4 hafta önce değişen üst sogutma suyu adaptorunun tam altında kalan bir parça var bildiğin 20 cm uzunlugunda metal çubuk, vitesi değiştirirken ileri geri gidiyor bu parça, bu cubugun ucunda da somun var sabıtleme somunu. O somun nasıl olduysa yerinde çıkıp düşmüş. Somun tek olarak yok ellerinde, o vites değiştirme çubuguyla satılıyor 115 TL parça fiyatı. Bugun servisten aradılar garanti bunu da kapsamıyormuş? arkadaşlar siz olsanız ne yaparsınız? bu artı garanti ne halta yarıyor çok merak ediyorum. Ayrıca bu somun araç seyir halindeyken düştü diyelim veya serviste biryerlerini gevşetip sıkarken bunu da gevşetip unuttular bu da olabilir ki benim aklıma bu geliyor, bunu ben nasıl yapıcam ki yani kullanıcı olarak. Bunu nasıl müşteriye ödetiyorlar onu anlamıyorum? siz olsanız ne yaparsınız? bu arada yaşım 30, 12 yıldır aktif olarak istanbul içinde araç kullanıyorum.

Dediğiniz hortum antiriz deposundan termostan gödesine giden hortumsa bende değiştirdim o hortumu geçen hafta, aynı şey bende de olsu soğutma suyu az uyarısı aldım. Ankarada bir yetkili servis hortumdan dedi diğer yetkili servis termostat gövdesinden dedi hortum 35TL Termostat gövdesi 130 TL dendi.(Sadece parça fiyatı işçilik hariç.) Ben kendimde hortum olduğunu düşünerek hortumu değiştirdim hortumdan olduğunu söyeleyen yetkili servise 90TL tuttu.İstanbul servis ile Ankara servis arasında bu kadar fark var mı bilmiyorum. 

spawn1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

değişen parça yuvarlak içine aldığım boğaz kısmı plastik bir parça ilk mesajda hortum dedim ama plastik bir parça. buradan su kaçırıyordu kronik bir sorunmuş, yenisi 170 tl işçilik dahil.

4RO0G0.jpg

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Bugün benim araç göstergesinde de ilk çalıştırmada "soğutma suyu az" uyarısı verdi. Resetledim bir daha çıkmadı. Akşam aracı çalıştırdığımda da çıkmadı. Soğuktan olabilir mi?

veysel 44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Bugün benim araç göstergesinde de ilk çalıştırmada "soğutma suyu az" uyarısı verdi. Resetledim bir daha çıkmadı. Akşam aracı çalıştırdığımda da çıkmadı. Soğuktan olabilir mi?
motor suyuna baktınmı? motor soğukken radyötörden ve su kabından bi kontrol et istersen. 

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

spawn1984 link' Alıntı:
değişen parça yuvarlak içine aldığım boğaz kısmı plastik bir parça ilk mesajda hortum dedim ama plastik bir parça. buradan su kaçırıyordu kronik bir sorunmuş, yenisi 170 tl işçilik dahil.

4RO0G0.jpg

benim aracımda da aynı yerden su kaçırdığı için sürekli su eksiliyordu, ben de hortumdan zannetmiştim, özel serviste usta baktı hortumdan değil dedi altındaki conta zamanla işlevini yitiriyormuş hiçbir ücret almadan hallettiler, tavsiyem önce contayı değiştirmeniz eğer hortumda belirgin bir yırtık yoksa.

sksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
devir daim pompası değişti benim de bu uyarıdan sonra. garanti varsa servise gidin isterseniz müsait olan bir zamanda.

Bonexxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Resimde göstermiş olduğunuz hortumla birlikte o uc kesimdeki birleşik.Alt taraf ise Termostat gövdesi.Eğer hortum değişmedi ise termostat gövdesi değişmiştir. Ödediğiniz ücrette onu gösteriyor.Bende izah ettiğim gibi 2 yetkili servisten birisi Hortum diğeri ise termostat gövdesi olduğunu belirtti. Ben hortumu değiştirtdim ve problem çözüldü. Kendi antifirizimi götürdüm serviste Petrol Ofisinden aldığım antifirizi doldurdu işçilik ile birlikte 90TL aldılar. Soğutma suyu az uyarısı alan arkadaşların dikkatine çünkü durduk yere azalacak bir sıvı değil bu, mutlaka bir sızıntı vardır.

Dervirdaim pompasından dolayı da eksilme yapıyor olabiliyor. Onunda yaklaşık fiyatı işçilik dahil 500TL civarı. Bende biraz ses yapıyormuş fakat çalışıyor olduğu için değiştirtmedim. Ama değiştireceğim kısa sürede.

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

sksk link' Alıntı:
devir daim pompası değişti benim de bu uyarıdan sonra. garanti varsa servise gidin isterseniz müsait olan bir zamanda.

Teşekkürler hocam hafta sonu gideceğim servise.