OTOMATİK SANZUMAN SOMUN PROBLEMI

spawn1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar herkese,

2011 1.4 Turbo Astra J sahibiyim, aracımı 2013 yılında 2.el olarak aile dostumuzdan aldık, 23000 km'de. Ilk sahibi çok titiz bir insan oldugundan aracı alırken 2yıl + garanti yaptırmış. Herneyse özet geçiyorum, 2 hafta önce aracın ekranında "soğutma suyu ekleyin" uyarısı çıktı, antifrizin eksılmıs oldugunu gordum ekledım akşam yine aynı arıza ertesi sabah götürdüm servise ve bana "Üst soğutma suyu hortum adaptörünün değiştirilmesi " kararı çıktı, hakikaten kaputu açıp bakınca 15 cm'lik plastik bir parça dirsek boru şeklinde şu kaçırdığını gördüm. herneyse bu parça artı garantiye girmediğinde 170 TL bayılıp değiştirttim. 2 hafta sonra 45000 bakımı geldi, bakımını yaptırdım yag,yag fıltresı , hava fıltresı, polen fıltresı degıstı, sağlam bir para bayıldık çıktık. aradan daha 1 hafta gecmedi, otomatik şanzumanlı aracım D'den N'ye N'den R'ye tüm vites geçişlerinde geçmemeye, sanki bir engele takılıyor gibi zorla geçmeye başladı. Hemen soluğu serviste aldım, çok iyi bir usta var gerçekten çok düzgün bir adam ilgileniyor insanla, ustacım dedi böyle böyle, kaputu açtık 3-4 hafta önce değişen üst sogutma suyu adaptorunun tam altında kalan bir parça var bildiğin 20 cm uzunlugunda metal çubuk, vitesi değiştirirken ileri geri gidiyor bu parça, bu cubugun ucunda da somun var sabıtleme somunu. O somun nasıl olduysa yerinde çıkıp düşmüş. Somun tek olarak yok ellerinde, o vites değiştirme çubuguyla satılıyor 115 TL parça fiyatı. Bugun servisten aradılar garanti bunu da kapsamıyormuş? arkadaşlar siz olsanız ne yaparsınız? bu artı garanti ne halta yarıyor çok merak ediyorum. Ayrıca bu somun araç seyir halindeyken düştü diyelim veya serviste biryerlerini gevşetip sıkarken bunu da gevşetip unuttular bu da olabilir ki benim aklıma bu geliyor, bunu ben nasıl yapıcam ki yani kullanıcı olarak. Bunu nasıl müşteriye ödetiyorlar onu anlamıyorum? siz olsanız ne yaparsınız? bu arada yaşım 30, 12 yıldır aktif olarak istanbul içinde araç kullanıyorum.

impartant1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com
Ynt: OTOMATİK SANZUMAN SOMUN PROBLEMI

֖ncelikle  welllcommee. Bizim memlekette Garantinin diğer adı Kullanıcı Hatası.  Ama sizin yerinizde olsaydım kuruş ödemezdim bu servis bozuntusuna.

spawn1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sinirden vallahi tanışalım kısmına falan birşey yazmadım, direk konuya girdim. işin komik tarafı  mesela vites topuzunun üstündeki plastik/lastik karışımı kaplama kalktı, servise danıştıgımda "ağğğbi elini sürekli üstünde tutarsan terden dolayı terde asit var o yüzden kullanıcı hatası" afedersin de otomatik vites diye elimi nereme koyucam acaba? bunun gibi abzürt şeyler, dedim vites topuzu kaç para onu söyle? ağğğbiyyy topuz tek satılmıyor deri körüğüyle birlikte 450 civarı bir rakam söyledi, dedim kalsın lanet olsun. bunu söyleyen z.burnu'nda balkan, sonra netten araştırdım en kralı 55 tl yan sanayi ama olsun orjinalinin ne mal oldugunu zaten gördük... elimiz terliyormuşda kullanıcı hatasıymış... sanki ilk defa araba kullanıyoruz, ilk arabamız... neyse velhasıl kelam sikayetvar.com'a girip baktığımda 6 aylık opel corsa'ların astra'ların direksiyonunun soyuldugunu,parçalandıgını gorunce demekki normal deyip geçtim :) parayla rezil olmanın yeni adı : OPEL bu arada balkan'ın 350 civarı dediği üst soğutma suyu hortum adaptörünü opel gürses'de (eski adı opel ataköy) 170 tl ye değiştirdim. yarı yarıya nasıl oynuyor parça fiyatları çok garip. ikiside yetkili servis birde...

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

Geçmiş olsun hocam. Somun probleminizi bilemiyorum ama vites topuzunu garantiden değiştiren arkadaşlarımız var. Umarım başka sıkıntılar yaşamazsınız.

Hoşgeldiniz bu arada :)

spawn1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hoşbulduk ;) vites topuzunu hangi bayi garantiden değiştirir İstanbul'da acaba bir fikriniz var mı? opel balkan ve opel gürses kullanıcı hatası deyip topuza 250-500 arası sallamasyon fiyat çekiyorlar.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

spawn1984 link' Alıntı:
hoşbulduk ;) vites topuzunu hangi bayi garantiden değiştirir İstanbul'da acaba bir fikriniz var mı? opel balkan ve opel gürses kullanıcı hatası deyip topuza 250-500 arası sallamasyon fiyat çekiyorlar.
Gecmis olsun odakta  garantiden degisti benim vites topuzu.
Komple degistiriyor servis.
Ama dediginiz gibi sadece topuzu 50-60 tl ye alip sizde degistirebilirsiniz.
Sonucta gene aynisi olacak servisin degistirdigi parcada ayni cunku.

spawn1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

B֜LENT link' Alıntı:
Gecmis olsun odakta  garantiden degisti benim vites topuzu.
Komple degistiriyor servis.
Ama dediginiz gibi sadece topuzu 50-60 tl ye alip sizde degistirebilirsiniz.
Sonucta gene aynisi olacak servisin degistirdigi parcada ayni cunku.

teşekkürler, yarın gün içinde bir uğrayayım bakalım ne cevap alacagım :)

gokhanbedir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben de vites topuzunu değiştirdim yan sanayiyle eskisinden daha kaliteli yan sanayisi :)