otomatik şanzıman

aruda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar 2001 vectar b cdx otomotik şanzıman aracım var
Dün sabah aracımı çalıştırmak için kontağı açtığımda tarih ve saat ayarının sıfırlandığını gördüm ve yol bilgisayarı ekranıda automatic gearbox yazısı belirdi ve 3 saniye içinde yazı kayboldu.yolda giderken hiç bir yazı cıkmadı ve vites gecişlerinde hiç bir şey yoktu.
Bugün tekrar kontağı açtığımdayazı tekrar belirdi ve kayboldu.yazı belirene kadar yol bilgisayarının silecek kolundaki düğme çalışıyor yazı ekranda belirdiğinde çalışmıyor.
otomatik şanzımanda arıza var ise yazı niye sütekli kalmıyor ?
ustaya gösterdim ilk defa böyle bişey görüyorum dedi tuaf bi arıza dedi
Yardım ederseniz cok sevinirim .

SAYGILARIMLA

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginc bir ariza..akü zayif ondanmi isiklar sönüyor acaba bundan dolayi ariza belirtisi gösteriyor:confused: yani ilk calistirma diyorsun aklima gelen bu oldu bir baktir istersen aku cikisina sabahlari

Taha Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimde 2001 vectram var otomatik şanzıman.arkadaşlar aynı arıza benim aracımdada vardı.bu arıza kodunu araç her zman vermez ancak öyle bi zamanda verirki başınıza bela olur.ben 1 ay çektim bu sıkıntıyı.aracımı yetkili servise bıraktım.tesisat ölçümü yaptılar tesisatta bir sıkıntı çıkmadı.test edildi en son motor beyni,gaz kelebek boğazı arızasına ulaştılar.çıkma bi gaz kelebek boğazı taktırdım ardından hava akım metresi değişti aracımın ve 3-4 aydır aracım sorunsuz çalışmakta.size tavsiyem benim izlediğim yolu izlemeniz ama bunu yetkili serviste yaptırmanızı öneririm ısrarla