Otomatik Astra S Modu ?

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et
Ynt: Otomatik Astra S Modu ?

GNSpower link' Alıntı:
Pahalı bilgi Ulaş. (:)
Doğan valla benim için bu saatten sonra battı balık yan gider nasılsa yakıyor :) nedemişler malum durum kaçınılmazsa zevk almaya bak :D

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
Doğan valla benim için bu saatten sonra battı balık yan gider nasılsa yakıyor :) nedemişler malum durum kaçınılmazsa zevk almaya bak :D

En doğrusu en güzeli. (:)

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

YunusÇelebi link' Alıntı:
Evet yok ama gaz tepkimesiyle geliştirilmiş bir sistem sanırım uygun bir yolda test edebilirsiniz. Gazı kökledimi devir 6000 kadar çevirir biraz daha az basımında 3000-5000 arası atar.
eğer öyle ise S modunun olmamasını dezavantaj yerine avantaj olarak kabul edebiliriz
sonuçta gaz tepkimesi ile sensör yardımıyla vites geçişlerini algılıyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Easytronic'ten sonra en iyi yanı da bu herhalde, vites geçişlerinde daha iyi sonuçlar.

Haa tabii otobanda cruise kilitli giderken hafif yokuş yukarı 2200 devirden 1 yetmez 2 olsun diyerek bir anda 5000 devirlere fırladığı anları saymıyorum. Her seferinde yanımdakiler aha fezaya gideceğiz herhalde, ana motorlar açıldı, countdown 10..9.. diye saymaya başlıyor. (:)

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
eğer öyle ise S modunun olmamasını dezavantaj yerine avantaj olarak kabul edebiliriz
sonuçta gaz tepkimesi ile sensör yardımıyla vites geçişlerini algılıyor.
Aslında otomatik şanzımanlarda ki sistemi şöylede düşündüm motora soluk vermediğimizde dip gazda 6000 çevriyor ama şölye yaptığımızda dip gaz yapıp çok hafif gazı çektiğimizde motor hemen aracı ileri atarak vites değişimi yapıyor bununlada alakalı olabilir.