Otomatik aracımın vites sorunu...

alpayf1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar merhaba. 2011 model 1468km olan enjoy plus paket otomatik kullanıyorum. dün akşam aracımda sürüş esnasında ekranda D yazarken P pozizyonuna geçti ve P(park) lambası sürekli yanıp söndü, ama araç normal seyrine devam etti.!!! aracımı sağa çekip stop ettim tekrar çalıştırdım, geri vitese(R), boşa(N),sürüş(D) moduna aldım hepsiinde P lambası sürekli fasılalı bir biçimde yanıp sömeye devam etti. bugün(27.02.2011) sabah kalktım ve sorun ortadan kaybolmuştu. çok ilginç henüz 1500 km dahi omayan araçta bu sıkıntı nedir çözemedim. pazar olduğu için servis kapalı ve bu iğrenç durum midemi çoook fazla şekilde bulandırdı. yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. ne yapmam gerek, nasıl bir yol takip etmeliyim? teşekkürler...mutlu ve arızasız Günler...:(

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Otomatik aracımın vites sorunu...

normalde arıza ikazı f diye biliyorum ama yinede bi servise danışın ve form açtırın derim.. ilerde zaten bu şikayetten gelmiştim dersiniz yoksa genelde şanzumanla ilgili arızaları kullanacı hatası olarak yorumluyor servisler..

alpayf1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tamam teşekkür ederim..

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

otomatik vitesi bende kullanıyorum şuan aracım 11200 km de bahsettiğiniz tarzda bir sorun yaşamadım ama size tavsiyem hemen servise başvurmanız ve gereğinin fazlasıyla yapılmış olmasından emin olmak.
mazallah sanzıman oldukça pahalı.
Saygılar.