Orijinal Hoparlörler ve Yalıtımla Ses sistemi iyileştirme

bugra_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Orijinal Hoparlörler ve Yalıtımla Ses sistemi iyileştirme

madmax50 link' Alıntı:
Buğra hocam döşemeleri söktürmüşken önlere Pioneer koaksiyel taktır orijinalin yüzüne bakmazsın bir daha. 60 TL hoparlörün çifti.
http://www.hepsiburada.com/liste/pioneer-ts-g1614r-16-cm-230-watt-2-yollu-hoparlor/productDetails.aspx?productId=otpiotsg1614r&categoryId=26090

Alıp bir dene, üzülmeni istemiyorum yalıtım için o kadar uğraş ve para sonrası sonuç emin ol seni tatmin etmeyecek.

Eyvallah kardeşim sağolasın. Bunu bir araştırayım ben. Koksiyellerin hz aralığı yüksek değil mi? Yani aracın üzerindeki hoparlörden daha az bass mı verir?

Bi de bu hoparlör 40 W. Bizimkiler 20 W lık. Kaldırır mı amfisiz falan CD400? Şu ürün iyi diye duymuştum.

http://www.ddaudio.com/products/mobile-audio/mids-highs/coax-and-components-hybrids/cxs-65

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Orijinal Hoparlörler ve Yalıtımla Ses sistemi iyileştirme

bugra_06 link' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

Uzun süredir aracımın arka hoparlörlerinden zayıf ses almam ve sesi ya da bass ı biraz açmam sonucu kapılarda oluşan tıkırtıı/titreme/plastik aksam vurması yüzünden ses sistemini iyileştirmeye karar verdim. şu an için amfi, subwoofer, komponent vs işine giremeyeceğim için bunu orijinal hoparlörler ile yapmayı düşünüyorum.

֖ncelikle aracım cosmo. Yani 6 hoparlör + Center hoparlör toplamda 7 adet hoparlör mevcut.

Servis yedek parçaya hoparlör bilgisi almak için uğradım. Tahmin ettiğim gibi ön ve arka hoparlörler farklı. İkisi de 4 ohm ve 20 W. Arka hoparlörlerün fiyatı 90 TL, ön hoparlörlerin fiyatı 200 TL. Hoparlörleri incelediğimde ön hoparlörün bobin ve mıknatıs kısmının daha büyük olduğunu gördüm. Yani arka hoparlörlerden daha zayıf ses gelme sebebi buymuş  :)

Planım şu; 4 kapıya Focal izolasyon ve sonrasında arka kapılara da öndeki hoparlörlerden takmayı düşünüyorum.. (Başka bir markanın İyi bass veren ve 20W ile amfisiz çalışabilen hoparlörü de olabilir. ֖neriniz varsa memnun olurum)

Sorum şu; Arka kapılara takmak üzere alacağım ön hoparlörler arkaya uyar mı? ֖n ve arka hoparlör boyutu nedir?
Ben mustafa (madmax50) dan aldigim ön hoparlörleri aracimin arka kapılarına yerleştirdim. Ses gayet güzel oldu. Oturmama problemi olmadı.