Opel'lerin 1. Vitesinde performans yok mu?

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dizellerde performans bekleme benzinlidede :D 1.6 motorlu vectralar 50 km falan civarına çıkar düzde zaten 1.viteste ne diye performans isterki insan 2 var 3 var 4 var 5 var olmadı r var :D

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne biliyim abi insanlar ne bekliyor.
Kalkışta zayıf diyorlar.
Mesela tarihin gördüğü en kötü kalkış yapan araç bizim 1.3 combolar. Aynı şekilde 1.3 doblo'larda öyle.
Toroslar bile gaza yüklenince uzayıp gidiyor, ancak 3.viteste turbo yardımıyla farkı kapatıyoruz :D

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla benim araba 1. viteste çok seri ağırlığına rağmen. çoğu hb 1.6 arabaları kalkışta silkeliyo. daha geçen yaz 2013 model honda cıvıc ile tam 3 kez yarıştık yeminle söylüyorum arkadaşımın araba üçünde de peşime gelemedi. daha ne yapsın araba. kardeşimde yeni çıkan citroen elysee 1,5 tdı var onunla kapıştık kalkışta 2 boy fark attı bana ama ben kısa bir süre içinde 4. vites 170 km hızla hoşaf ettim baka kaldı.

bRs*

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. vites performansı nedir abi :D

Aracı böyle değerlendirmek yerine genel performansını değerlendirmek daha doğru olur bence.

Kalkışta serilik çok mu önemli ? Kuş gibi araçlar var ( marka vermeyeyim bilen bilir ) bakıyorum ışıklarda falan uçup gidiyolar ama bir opele değişmem. Ne olurki ışıkta kalkışta hızlı olsa ne faydası var. Aracın konforu, güvenliği, uzun yol performansı vs. daha önemli hususlar bence.

ayrıca 1. vites performansına hiç dikkat etmedim ama Astra H kullanıcısı olarak aracımın kalkışından da duruşundan da gayet memnunum. Hiç bu zamana kadar ''ne ağır kalkıyoz geride kaldık'' hissine kapılmadım. Ne kadar ekmek o kadar köfte. 25 bin liralık aracın vereceği ortalama performansı alabiliyorum. Şikayetçi olmadım bu tarz performans konularında.

Tuncay24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1. Vitesten kasıt 0-100 arası hızlanma ise turbolu araçlar içerisinde opelin yeri yadsınamaz. Hatta yukarılardadır. Ayrıca opelin son zamanlardaki araçlarının 1. vitesi uzundur.

Tapatalk

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-3-5 geçtiğimi bilirim :)

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sen gel birgün hem çayımı iç hemde o söyledikleri gibi 1.viteste opel hantalmıymış sana canlı canlı benim mavişte göstereyim :) arka koltuğa geçmezsen şükret
Adamı koltuğa yapıştıran bir ivmelenme var benim arabada özellikle 1.viteste

Not : Dediğim olayı araç benzinde çalışırken yapacağım tüpteyken değil ;) gerçi pek birşey farketmiyor ama olsun

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PARDON BEYLER SORUN BENİM ARAÇTAYMIŞ :D :D
Şaka bi yana, herkesin fikrini böylece almış olduk.
Sanırm 0-100 ivmelenmesi bahsediliyor bu söylentide.
Bir de bidaha bunu yazanları bu konuya yönlendireceğim, sabaha kadar tartışsın sizinle :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
PARDON BEYLER SORUN BENİM ARAÇTAYMIŞ :D :D
Şaka bi yana, herkesin fikrini böylece almış olduk.
Sanırm 0-100 ivmelenmesi bahsediliyor bu söylentide.
Bir de bidaha bunu yazanları bu konuya yönlendireceğim, sabaha kadar tartışsın sizinle :D

Sorun senin araçta değil beklentilerinde :D 1.3CDTI ticari amaçla üretilmiş, hızlanmadan çok stabil tork gözetilerek tasarlanmış bir şanzıman ve oranları var. Hızlanma değil sabit hızda devir kaybetmeme özelliği var aracın. Bence satın o arabayı Astra veya Corsa GSI alın, hatatatatatata diye yardırarak gezersin :D