opelımın bası dertte...

onur0118

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model astra classıc ııı aracım var.2012 agustos ayında sıfır olarak adana arpel bayıden aldım.aracım suan 53000 km de.15000km ve 45000km bakımını adana arpel bayı servısınde 30000km bakımını ıse ankara opıs bayıde yaptırdım.aracımın yaklasık 2 aylık sure zarfında gunun ılk calısmasında gucten dusme boyle tekleme ve ıkı uc defa calısır vazıyette stop etme durumları meydana geldı.ayrıca bunu soguktan mı yapıyor dıye dusunerek ılk calısmasında bır bes dakıka ısıtmaya calıstım daha dogrusu yol bılgısayarında kı yakıt tuketımının durdugu yerde 1,4 1,5 1,6 sevıyelerıne gelmesını cunku bu sevıyede normal stop etmeden calısmaya devam etmesını beklerken de yıne kendılıgınden durduk yere stop etme durumu soz konusu oldu.bundan dolayı servıse garantı kapsamında yaptırmak ıcın goturdum ve servıs sızın 15000km ve 45000km bakımlarında tup bakımı yapılmamıs bu sebeble aracınız garantı dısı dıye beyanda bulundular.bu 15000km ile 45000km bakımını adana arpel de yaptırdım ve tup bakımı yokmus arpel de yenı ogrendım bunu da bana da kımse tup bakıımı da gereklı dıye soylenmedı ama ben landırenzo fırmasına gıdıp 40-50tl ye tupun fıltresını degıstırdım.bunun uzerıne servıs bana sılındır kapagını acmamız arızayı teshıs etmemız gerek dedıler ve bunun da sadece acıp kapama 1.200tl dıye soyledıler bu durum ankara opıs de oldu.lutfen yardım edın 3000-4000tl yı gozden cıkarın dıyor servıs garantı de de olmaz dıyor ne yapmalıyım...TŞKLER....

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş
Ynt: opelımın bası dertte...

Arkdaşınız da konu açmıştı, tavsiyemiz iyi bir özel Opel servisine gitmeniz. Boğaz kelebeği sorunu var gibi anlattıklarınıza bakılırsa.

kizilbey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Garanti dışıysa iyi bir özel serviste baktırın subap arızAsı olabilir

onur0118

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Iyi bir Opel servisi icin ankara içerisinde önerdiğiniz bir yer var mı ? Tesekkur ederim silindir kapağını acacaktı opis servisi bende garanti kapsamında yaptırmak için landirenzo firması ile görüşme içerisindeyim ama net birsey yok henuz...ilginiz icin tekrardan tskler..

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tüp ile araç zaten garanti dışı kalıyor.sıkıntınız lpgden ise sübap kaynaklı olabilir.sıkıntı subapsa subapları çelik olanlarla değiştirmek 800 tl zaten boş yere 1200 tl vermeyin.özel bir opel servisinde hallettirin

revelation

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Deniz her yerde bu subablar devreye girmeye başladı :D durun la Bismillah ! İlk başta özel servise gitsin arkadaş bir baktırsın. Malum normal servislerde işten anlayan usta bulmak zor. Ankara da çok kral ustalar var. Çankırı da yakın sayılır.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

onur0118 link' Alıntı:
Iyi bir Opel servisi icin ankara içerisinde önerdiğiniz bir yer var mı ? Tesekkur ederim silindir kapağını acacaktı opis servisi bende garanti kapsamında yaptırmak için landirenzo firması ile görüşme içerisindeyim ama net birsey yok henuz...ilginiz icin tekrardan tskler..

SERևAL Opel
0312 278 58 12

Opel Garaj
278 21 96

iki servise de kefilim. O bildiğiniz yetkili servis ustaları buralarda kalfa olarak çalışır sonra yetkili serviste usta olur  :) Opel garajda Hakan ustaya selamlarımı iletin madmax50 deyin tanır. Serçalda cevat ustada çok iyidir.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Konunun subaplarla uzaktan yakından alakası yok. Subap sorunu olsa ses yapar motor çalışırken. %80 boğaz kelebeği

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yavuzozkan link' Alıntı:
Deniz her yerde bu subablar devreye girmeye başladı :D durun la Bismillah ! İlk başta özel servise gitsin arkadaş bir baktırsın. Malum normal servislerde işten anlayan usta bulmak zor. Ankara da çok kral ustalar var. Çankırı da yakın sayılır.
abi lpg bu sübaplara zarar verebilir.kaldı ki ben de lpg taktırmayı düşünüyorum ve sübaplara zarar verme olayını düşünürüm.çok çok çelik sübap taktırırım olur biter :)