Opel'ime Elveda..

mertttt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
98 honda civic hb vardı bendede eskiden,bende çok memnundum.zaten bildiğiniz üzere japon otomobilleri az arıza çıkarır.ama şunuda söylemeliyim.bende hondadan opele bindiğimde.çok farklı gemişti sizin için ve diğer arkadaşlar için 2 markanın modelleriyle ilgili benim tecrübelerime bağlı + ve - lerini yazıyım.

honda 98 civic hb (1400cc)+motorunda hiç bi zaman hiç bir problem olmaz
+pek arıza çıkarmaz (bi arıza yaşamadım)
+az yakıyo
+servislari başarılı(özel ve yetkili)
- dışarının sesini,motor sesini içeri alır.sesli yani
- yol tutuşu opele göre baya kötü
-frenleri abs olmasına rağmen ZAYIF(OPELE GÖRE)
-elektronik aksam yok(aslında artısı olabilir)
opel astra bertone(2001) (1800 cc)+yol tutuş çok iyi
+frenleri çok başarılı(hondaya göre)
+motoru çok sessiz,yol sesini fazla içeri almıyo
+karoseri,kaportası sağlamlık hissi veriyo(hondaya göre)
-yakıt fazla yakıyo
- arıza (mesela bende bobin değişti)
-servisleri problemli(özel ve yetkili)
kısaca böyle..2000-2001 öncesi tüm marka ve modeller çok az arıza çıkarıyodu.2001-2010 modeller çok arıza çıkarıyor.onunda nedeni herşey elektronik olmaya başladı.
örnek:tornavida hiç bi zaman bozulmaz(mekanik arabalar(93 honda vardı bizde 215 binde sattık 15 yılda hiç bi problem çıkarmadı)..matkap(eninde sonunda problem çıkarır(elektronik aksamlı araçlar(2005-2010)araçlar marka farketmeksizin problem çıkarıyolar...bide yeni dediğim arabaların malzeme kalitesini düşürdüler.örnek 98 honda/2009 honda ...

benim tavsiyem,arıza az çıkaran ve malzeme kalitesi ve diğer özellikleriyle..ve fiyatıyla japon otomobilleri(mitsubishi(pek tutulmuyo türkiyede)subaru(oda pek tutulmuyo 2. eli zayıf)nissan(aynı şekilde)toyota ve honda türkiye en çok tutulan ve satan japon otolar.(saydığım japon arabalarının türkiyede tutulmaması kötü olduğunu göstermiyo.aksine hepsi hemen hemen aynı sağlamlıkta(arıza çıkarmama dayanıklılık olarak)ben toyotayı öneririm.not:alıcağınız arabayı almadan önce baya bi arştırın,özellikle şikayetimvar sitesine girin alıcağınız oto hakkında insanların şikayetlerini OKUYUN.(GÜZEL BİR VERİ olucaktır)

Son düzenleme:

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim mert bey cok faydalı bi yazı olmus umarım sadece ben dikkate almam bunu başka kişilerininde işine yarar yazdıklarınız.

Evet burak o fiyata verdim cünkü cok canımı yaktı :)

Dilekleriniz için teşekkürler..

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
teşekkür ederim mert bey cok faydalı bi yazı olmus umarım sadece ben dikkate almam bunu başka kişilerininde işine yarar yazdıklarınız.

Evet burak o fiyata verdim cünkü cok canımı yaktı :)

Dilekleriniz için teşekkürler..

Hayırlısı olsun. Bence bu devirde en iyisi dizel araba Erkan abi. Almışken bi dizel al gitsin benzin falan uğraşma az da yaksa giren çıkan bize,çokta yaksa giren çıkan bize.. En iyisi Mazot Powe-R.

gokhannn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hangisiyle mutlu olacaksanız onunla olun gönül bu hondaya konar opelede.:D

icemaker

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Bende hondayı severim yıllarca kullandım güzel bir otomobildir ama opel sorun çıkarır honda çıkarmaza katılmıyorum opel aslında en fazla honda kadar sorun çıkarır ama gerçektende servisler arasında bire on fark var ben hayatımda opel servisi kadar sorunlu bir servis görmedim en azından 1988 de üretilen ilk vectra ile başlayan ve bunu takip eden 20 yıl boyunca tüm opellerin şanzımanlarında yanlış yağ kullanıldı ve o 20 yıl boyunca bunu ne özel ne yetkili bir servis çıkıpta farkına varamadı... Üstelik aslında bu işte iki hata birden vardı birincisi o yağın ATF olmadığı zaten servislerin kullandıkları Opel TIS programında zaten yazıyordu hatta bırak sevis kataloklarını otomobillerin kullanıcı kılavuzlarında bile SAE 80 EP diye yazıyordu dile kolay 20 yıl boyunca hiçbir servis heryerde yazdığı halde bunu fark edemedi.

İkinci ve daha kötü drama ise bu işi bilmesi gereken servislerin hiçbirisi çıkıpta ATF aslında hedef olarak yağlayıcı değil basınca dayanıklı hidrolik yağ sınıfına girer şanzıman gibi yağın zarf etkisi yaratması gereken bir yerde ATF nin ne işi var diyecek kadar konusuna hakim olmadığını gösterdi.

Ben her iki otomobili yıllarca kullandım ayrıca mekaniği ve otomobilin yapısını bilirim bu yüzden kendim yıllarca şahit oldum ki honda servisleri ile opel servisleri arasında on gömlek fark var ve opel servislerinde arızayı bulmak için denem yanılma ile değişen ve aslında sağlam olan parçaların haddi hesabı yokken honda servisleri tek atışta arızayı her defasında bulmuşlardır Hatta BMW bir süre de kullandım ki onun serviside Hondadan aşağı değildi ama opelde durum çok farklı neden ve nasıl oluyor anlamak güç ama arada dağlar kadar fark var işte bu yüzden opel sorunlu oluyor servise hiç götürmeyin o zaman nedense hiçbirşey olmuyor

emrebozok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
beyler gene honda opel karşılaştırmasına gitmesin gene konu çok saçma olur,arkadaş opeli satmış honda alcakmış durum net bize hayırlısı olsun demek düşer.