Opel'e Yapılacak En Büyük Hata

mctoraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba 2 hafta önce başıma gelen bir olayı sizlere anlatmak istiyorum belki sizinde başınıza gelebilir;

Eylül ayında 2011 model Astra Sedan 111.Yıl araç aldım araç GM den lpg onaylı landirenzo takıldı buraya kadar herşey normal ama araçta ara sıra kasılmalar ve çekişte sorunlar meydana gelmeye başladı daha 100 km olduğunda antalyada montajı yapan teknik servise gittim ve ;Abi normal arabanın alışması lazım 1500km de gel tekrar ayar yapalım dedi.yaklaşık 800 veya 900 km de tekrar gittim ve aynı sıkıntıyı yaşadığımı söyledim tekrar bilgisayara bağladılar kontrol ettiler ve sanırım servisin sahibiydi ve gelip araca gaz verip kesti ve yüz ifadesi değişti bana tekrar 1500km de gel dediler 2 hafta önce 1500 km doldu ve uzun bir yola çıkacağım için dediklerini yapıp gittim bu sefer aracı seyir halinde bilgisayara bağladılar ve sorun yok ayarlar tamam dediler.Gecesi yola çıktım antalyadan burdura ulaşana kadar bir sıkıntı yoktu taki burduru geçene kadar,araç 3500 deviri geçtikten sonra gaz yemez ve rampalarda çekmez oldu ve ara ara kendine geldi kütahya çıkışında direksiyonu babama devrettim ve dinlenmeye başladım.İzmit yakınlarında babam uyandırdı ve aracın enjeksiyon arıza ışığı yaktığını gösterdi.Hemen opel yol yardımı aradım ve bilgi edinmeye çalıştım bana en kısa zamanda servise gitmemi söylediler.Sabah ilk işim OPEL ODAK servisine gitmek oldu.Sağolsunlar çok özenli davranarak tekrar yola çıkacağımdan hemen aracı bakıma aldılar .yaklaşık 1 saat sonra bana ŞOK bir haber verdiler :mad: .Bizimle ilgilenen arkadaş bana çok ilginç bir soru sordu ;Aracınız OPEL mi? dalga geçiyor sandım ve ne alak dedim.Bizim burada özenli,düzenli dediğimiz servis çalışanları (ULUDAĞ OTOGAZ) araca Chevrolet yazılımı yüklemişler .Yanlış yazmadım Chevrolet yazılımı yüklemişler ve sorun bundan kaynaklanıyormuş.Bunun ile ilgili teknik servis onaylı ve açıklayıcı yazı aldıktan sonra tekrar yola koyulduk ve araç canavar oldu .

Biraz sözü fazla uzatmış olabilirm ama lütfen LPG kullanan araç sahibi arkadaşlarımız dikkatli olsunlar.

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, inşallah fazla zarar vermemiştir.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç şaşırmadım zaten bu garip opel arıza bile diyemiyorum hataları bir opelde oluyor ve inanın bir sürü başka markaların forumlarında bunlarla ilgili millet opelle dalga geçiyor..

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç şaşırmadım zaten bu garip opel arıza bile diyemiyorum hataları bir opelde oluyor ve inanın bir sürü başka markaların forumlarında bunlarla ilgili millet opelle dalga geçiyor..

yok hocam ya bir de renault forumlarına bak sen ne bombalar var :) clio varken bende neler okuyordum neler...

yalnız olay gerçekten çok vahim... üzerine gidiceksinizdir umarım bunun...

mctoraman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta meydana gelen bir durum yok çok şükür ama bununla ilgili servis hakkında şikayetçi olacağım. Bu isin doğrusunu yapan insanları bulamıyorsak hiç olmazsa kötü yapanları belirtelim ki onlar düzelmeye çalışsın.

ugurdalkiran

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim avensise de corolla yazılımı atmışlar tekleme derdini bulana kadar canım cıkmıştı

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlış anlaşılmasın, landirenzo GM onaylı filan değildir. servislerin ve yetkili satıcıların kendi insiyatifinde olan bi durum. ister sadece landi takabilirsin der, ister sadece atiker. lpg firmalarıyla anlaşmalarına bakar. dolayısı ile bu durum opelin suçu değildir.