Opel'den Soğuyorum! Astra G Fan Arızası

Tango_Charlie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaslar,

derler Peugeot"nun elektrik arızası çoktur uzak durun. Ya nedir benim Astra G"den çektiğim elektrik problemim.

Motor sogukken yani motor ısısının değeri ne olursa olsun motor fanı birden maksimum seviyede çalismaya başlıyor ve birkaç saniye sonra duruyor. Bu hep döngü şekilde devam ediyor. Motor fanı bu şekilde çalısmaya başlarken motoru titretiyor/sarsıyor ve rolantiyi 0,9 dan 0,5e kadar düşürüyor sonra geri 0,9a dönüyor. Ayrıca su soğutma lambası da yanıyor.

Usta fan beyni (su soğutma modülü) arızalı değismesi gerekiyor dedi. Gittim çikma beyin aldım. Bu kez aracı ilk çalıştırdığımda motor faniı ile klima fanı aynı anda bir kez çalışıyor ve duruyor. Çalışması motoru sarsmıyor. Sonra motor ısısı 92 derece cıvarına gelince hem motor fanı hem de klima fanı aynı anda çalışıyor. Ikisininde aynı anda çalışması normal mi bilmiyorum. Motorda sarsma yok şuan ve rolanti düşmüyor. 15 km yol yaptıktan sonra fan ikinci devreye girince su soğutma lambasını yaktı.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ariza kodu vermiyor mu arac?
Soguyacak ne varki bilmem kac yasinda arac illaki ariza yapacak...
Anlarada opel garage gidin hakan abiler cozer sorununuzu

Tango_Charlie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fatih hocam fan beynini değiştirmeden önce 2 tane hata kodu veriyordu ama neydi bilmiyorum.

Beyni değiştirdikten sonra cihaza bağlatmadım.

Bir keresinde fanla ilgili Garage Servisine gittiğimde beni direkt bir elektrikçiye yönlendirmişlerdi. Sanırım elektrik işlerine bakmıyorlar.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Siz klimayı açık tutmuyorsunuz değil mi? yani fan devamlı devrede değil ama sıklıkta hemde motor ısınmadan diyorunuz yanlış anlamadım ise acaba klimayı açık tutmuş kompresör devrede olmasın? vede gazı bitik? yoksa beyinde sorun diyeceği onu değişmişsiiz motor sıcaklık müşürde sanırım değişti geriye teisat veyaklima açık kalıyor birde motor beyini

Tango_Charlie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam klimayı hiç açmıyorum.
Fan beynini değiştirmeden önce motor soğukken fan çalılıyordu. Beyni değiştirdikten sonra ise Motor sıcaklığı 92 93 derece olunca iki fan aynı anda çalışıyor ve aynı anda kapanıyor.
Normalde klima fanının çalışmaması gerekir. Öyle değil mi?

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Haharet müşürünü değiştiniz mi? yani arıza kodu olmayınca olasılıkları yazıyorum. Birde aküyü söküp rezetleme dene bakalım. fanın ikisi birden devreye girmesi için 100 derecelere gelmesi gerek astra g benzinli kullanıcıları daha iyi bilir

Tango_Charlie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam müşürü değiştirmedim. Yarın onu önce bir değiştireyim zaten 30 40 lira birşey.

İki fanın aynı anda 100 derecelerde çalıştığını bende duydum.