opelde kalite mi yoksa hata mı tesadüf?

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
başlık biraz ağırda olsa konuyu açma gereği duydum. sık sık www.sikayetvar.com dan şikayetleri okuyorum. bu akşam yine okudum ve bu konuyu açma gereği duydum. 4 yıldır opel kullanıcısıyım. çok şükür çok çok büyük problemler yaşamadım ve şunu kesinlikle söyleyebilirim, hemen hemen her opel kullanıcısı küçükte olsa büyükte olsa bir problem yaşıyor.yani aldığımdan beri tek bir problem çıkarmadı diyen çok az opel kullanıcısı tanıyorum. ve bu sitede yazılan şikayetleri okuyorum, acaba opel mi kalite anlayışını biraz düşürdü, yoksa bunlar normal mi diye soruyorum kendime. yazılanlarda o kadar çok problemler yaşıyanlar varki ve bunların çoğu problemleriyle başbaşa kalıyor. yardım yok, bişey yok. sizlerde okursanız anlarsınız demek istediğimi. bugüne kadar hep servis servis diyodum ama şimdiki bazı ilanlara baktığımda hatalı üretim araçlar olduğunu görüyorum ve bu konuda opel Türkiye nin pek çözüm bulamadığını görüyorum. siz ne düşünüyorsunuz acaba?

astramonster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sen birde peugeot ve citroen için yazılanları okusan opele dua ederdin. sonuçta kul yapısı makineler ama en az sorun çıkartanlardan biri opeldir bence.

selcukakinci

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam sen birde peugeot ve citroen için yazılanları okusan opele dua ederdin. sonuçta kul yapısı makineler ama en az sorun çıkartanlardan biri opeldir bence.

valla ben herkese açık bir siteyi verdim. yazılanlar çizilenler ortada. opel 2. sırada şikayet konusunda ve son zamanlardaki şikayetler bayağı ciddi problemler

LordScorpion

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sikayetvar.com sitesinde özellikle servis şikayetleri ile ilgili bir inceleme yapmıştım. en kötü servisleri bulmaktı amacım. ama çoğu zaman hatalı üretim sorunları ve sorunları çözülmeyen insanların mesajları ile karşılaştım.

opel'in kalite anlayışında nasıl bir değişme var? yeni opel'ci olacağım için bunu bilemiyorum henüz... ama şurası kesin, yazılanlara bakınca servislerinin anlayışları çok kötü. opel yaptıysa bir hata, servis bunu bırakın çözmeyi, tespit dahi edemiyor.

şimdiden gözüm korktu desem yalan olmaz. yine aynı sitede incelediğim mesajlara ve çevremden edindiğim fikirlere bakılırsa, en sorunsuz araç Toyota...

harun_gtc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet bazı kronik hatalar opelde de oluşuyor. ama bu inanın diğer markalardan çok fazla değil. çoğu markadan az.
2005 astra 1.3 kullanıyorum 130 binde servis bakımı hariç arabaya anahtar değilmedi daha.
bence opel kendini devamlı geliştiriyor.
bunun üzerine 1 hafta evvel astra gtc 1.6 t aldım. umarım bunda da sorun çıkmaz

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski opellerde böyleydi yenilerde böyle. vectra b kullandım batırıyo adamı..
hatta vectra c almayı düşünüyorum ama korkuyorum o arabaya masraf yapmaktan..

astramonster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel sonradan kaliteyi düşürdü demek yanlış olur. şimdiki arabalarda o kadar çok elektronik aksam varki motor beyni abs airbag beyni sensörler vesaire sorun çıkartma olasılığı yükseliyor. ben araba almadan önce çok araştırdım ama internetten araştırmak yerine bildiğim bütün ustalara sordum. birçoğu opeli tavsiye etti. bence opel servislerini düzeltmeli. servisin yaptığı hatayı farketmezsek bunu fabrikaya malediyoruz.

buraqh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bana göre eski kasalarda işçilik kalitesi dahada güzel bizim hem astra f hemde astra h var astra f de işçilik kalitesini h de göremiyorum şahsen.

sercan1921

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2001 vectra var şimdiye kadar beni hiç üzmedi bi kere farları açık bıraktıgım için aküsü bitti başkada bi sorun yaşamadım.Ben şimdi böyle bi arabaya kalitesiz demem nankörlük olur..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sadece EGR^Siz Opel İstiyorum :D Baska hiç bir problemım olmadı :)