Opel Zafira Kulubu

kasimlar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar yeni aldığım 2003 model zafira 1.6 elegance aracıma 60000 bakımı yaptırdım. triger seti, devridaim, v kayışı, bujiler, benzin, yağ, hava, polen filtreleri, castrol magnetec motor yağı balata kontrolü (değişmedi).
Bütün bu işlemlere işçilik dahil özel serviste 450 tl verdim. Aracı şehir dışında denedim çok keyif aldım. Yalnız lpg taktırsam mı diye düşünmeye başladım. Uzun yolda aracım 100 km de ortalama 7.3 lt benzin yaktı. şehir içinde de muhtemelen 100 km de 10-11 litre yakacağını tahmin ediyorum. Sizce lpg taktırayım mı, daha önce astra g aracımda lpg vardı. özellikle lpgden kaynaklanan rölanti düzensizliği problemi yaşamıştım. lpg li zafira kullanan arkadaşlar tavsiye ederler mi. teşekkürler

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vallahi ben lpg isine girmemek icin dizel aldim ama lpg li bir kac arkadas var mesajini okuyunca cevap verirler..ben kendi adima lpg olayina sicak bakmiyorum ..tamamen kisisel düsüncelerim ..diger lpg li kullanan arkadaslarin secimlerinede tamamen saygi duyuyorum..

za4a

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bendekı 1,8 keşke 1.8 alsaydın otomatık olmasına ragmen degerlerımız aynı hatta uzun yolda benımkı daha dusuk gıbı tup olayına bende karsıyım ama sartlarda agır

OmeR-FE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Lpg Kullanıcısı olarak Öneririm Kesinlikle..
1,6 Motor Ciddi Anlamda Yakıtta Sıkıntı Yaşatabilir size..
Benzinde Ortalama Km'de 45 Krş Yakan Aracım, Şuan Lpg'de 21 Krş. Civarında Yakmakta.. Bu Değerler Ş.dışı ve Ş.içi Kullanıma göre Değişmektedir.. Not : Ekstra olarak, Açık Hava Filtresi, Katalizör'den Sonra Düz Boru ve Abart Son susturuculu Değerleridir..

Za4a, Arkadaşında Dediği Gibi, Keşke 1,8 alsaydınız.. Bende Keşke Diyorum Çünkü..
Hayırlısı olsun Diyelim..

Benimde Aracım Şuan 57,000 Km'de.. 60,000 bakımına az kaldı.. Bana verilen fiyat, Özel Servis fakat Yetkili Servis parçaları ile 1e 1 Aynısı Kullanılarak, 600 Lira..
Bakalım..

Saygılar...

senol1979

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle hoş geldiniz aramıza. Bende hoşgeldim. Epeydir pek uğrayamıyorum. :) Lpg konusunda kullanan arkadaşlar sizi bilgilendirecektir ki başlamışlar bile.

za4a

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
ömer-fe arkadasım 600 tl bakım ıcınde standart ıslemlermı yoksa balata dısk fılan dahılmı trıger setı 1.6 ıle 1.8 aynı servıste 240 lıra ıdı ben pıyasadan gm orjınalını 150 ytl ye bulmustum 2- 3 ay oncede degıstım ozel servıs ıcın fyat yuksek geldı hava fılıtren bıle dahıl degıl dırct tıp cunku

OmeR-FE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ömer-fe arkadasım 600 tl bakım ıcınde standart ıslemlermı yoksa balata dısk fılan dahılmı trıger setı 1.6 ıle 1.8 aynı servıste 240 lıra ıdı ben pıyasadan gm orjınalını 150 ytl ye bulmustum 2- 3 ay oncede degıstım ozel servıs ıcın fyat yuksek geldı hava fılıtren bıle dahıl degıl dırct tıp cunku

600 TL'nin içinde ; Komple Periyodik bakım, Triger seti, Devirdaim Ekipmanları, Antifriz, Komple Check Up..
yetkili servis 780-800 TL Arası Fiyat vermişti..
Gerçi Bu Fiyat Max. 600, 500 ile 600 Arasına Halledeceğim Büyük bir ihtimalle..

Saygılar..