Opel Zafira Kulubu

hoca_45

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
30 derece ...

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Teşekkür ederim.:rakir:

Siteye nasıl fotoğraf ekleyebilirim?:mad:

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:21 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:17 ----------

Dostlar Kış yaklaşıyor lastikleri değiştirdim. Ancak her defasında sök tak yapmak yerine 4 adet saç ya da çıkma çelik jant alsam daha iyi olur diye sesli düşünmekteyim.

İMDÜ: bulunduğunuz yer yada yurtta saç yada çelik jant bulabileceğimiz yerlerin link ya da telefon adreslerini vererek bizler ile iletişimde bulunmalarını sağlayabilir misiniz?

kenangocmen88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada geçen hafta motor ışığı yanmıştı. Çekişte sıkıntı yoktu. Ustama gösterdim tekleme arızasıymış, pis gaz veya benzinden kaynaklanmıştır dedi.

Jant konusuna bir örnek, ben bunlardan almıştım. Hala kullanmaktayım. Tek dezavantajı lastiklerle beraber jantları da taşımak zorundasınız.

http://wwww.sahibinden.com/ilan/yed...nt-opel-astra-h-sifir-jant-16-165907136/detay

*bijon aralıklarımız: 5x110'dur bilginize

Bir soruda benden: Siyah bijon kapaklarını sökmek için bir aparat varmış? Bilen gören var mı?

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
*Aracım en full paket olan elegance pakettir ve 7 koltukludur. 2'si istenildiği zaman kapanıp bagaj büyüyebilir...
*Ruhsatta Hususi otomobil olarak geçer.
*140.000'de araca 2400Tl'ye komple motor yapildi... yani araba motor olarak daha 7.000 km de....
(Sebep Opelin Ecotech motorlarında kronik olan yağ yakma olayından ötürüdür.)Şu an gram yakmaz..
*Orjinal 147.000 kmde dir...
*Herhangi bir kazası yoktur ufak çaplı sadece 2 parçada bide arka sol tamponda ufak bi boya mevcut.Bundan başka değişen boya yoktur...Hasar kaydı pert kaydı yoktur.
Sorgulatabilirsiniz...İsteyene şase ve motor no verilebilir...İsteyen istediği yere göstersin ...
*Çeki Demirlidir ve Ruhsata işlidir...(Vagon,yat veya karavan çekmek için) Işık ve fren tesisatıda mevcuttur.
*2012 yılında 130.000 de ATİKER LPG takılmıştır. (Simit tüptür bagajda yer kaplamaz)
*dört mevsimlik 4 lastik,akü,Egzoz Sistemini komple yenisi ile değiştirdim,triger seti,Motor,motor kayışı,antifrizi yenidir ve tüm bu bakımlar 133.000 ile 140.000 km arasında yapılan ağır bakımlardır... Bundan sonra sadece yağ su gaz konup binilecek şekildedir...
*Muaynesi 17.02.2016da dır yani daha iki yılı vardır.
*Kitapçıkları mevcuttur...
ÖZELLİKLERİ
*4 Adet hava yastığı Mevcuttur.
*4 Cam Otomatik ( arka cam çocuk kilidi mevcuttur )
*Çocuk koltuğu sabitleyici Ekstra emniyet kemeri.
*ABS
*EBD
*FONKSİYONEL DİREKSİYON
*ARKA ÇEKİ DEMİRİ
*Kickdown
*Boya göre ayarlanılabilen yükseklik ayarlı aktif gergili emniyet kemeri.
*Ön - Arka Sis Farı (ön alt farlar)
*Hız Sabitleyici(Elden gazlı hız artır-düşür de vardır)
*Orjinal Çelik Jant
*Alarm - Merkezi kilit
*KLİMA mevcuttur
*Ön - Arka Kol dayama
*Ön - Arka DİSK
*Elektrikli ve Isıtıcılı Yan Dikiz aynaları
*Yol Bilgi Ekranı(Yol bilgisayarı)
*Far Menzil Ayarı
*Arka Havalandırma klima gibi Ve bunlara benzer sayamadığım birçok özelliği mevcuttur.
*bakımları gününde yapılmıştır.
İhtiayaçdan dolayı satılıktır...
**4 adet michelin kar lastiği yanında verilecektir.. (Bir kış kullanıldı sadece)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:15 ----------

Gokibey Hala Almadıysanız çok temiz bi zafiram var ilgilenirsen eğer

*Aracım en full paket olan elegance pakettir ve 7 koltukludur. 2'si istenildiği zaman kapanıp bagaj büyüyebilir...
*Ruhsatta Hususi otomobil olarak geçer.
*140.000'de araca 2400Tl'ye komple motor yapildi... yani araba motor olarak daha 7.000 km de....
(Sebep Opelin Ecotech motorlarında kronik olan yağ yakma olayından ötürüdür.)Şu an gram yakmaz..
*Orjinal 147.000 kmde dir...
*Herhangi bir kazası yoktur ufak çaplı sadece 2 parçada bide arka sol tamponda ufak bi boya mevcut.Bundan başka değişen boya yoktur...Hasar kaydı pert kaydı yoktur.
Sorgulatabilirsiniz...İsteyene şase ve motor no verilebilir...İsteyen istediği yere göstersin ...
*Çeki Demirlidir ve Ruhsata işlidir...(Vagon,yat veya karavan çekmek için) Işık ve fren tesisatıda mevcuttur.
*2012 yılında 130.000 de ATİKER LPG takılmıştır. (Simit tüptür bagajda yer kaplamaz)
*dört mevsimlik 4 lastik,akü,Egzoz Sistemini komple yenisi ile değiştirdim,triger seti,Motor,motor kayışı,antifrizi yenidir ve tüm bu bakımlar 133.000 ile 140.000 km arasında yapılan ağır bakımlardır... Bundan sonra sadece yağ su gaz konup binilecek şekildedir...
*Muaynesi 17.02.2016da dır yani daha iki yılı vardır.
*Kitapçıkları mevcuttur...
ÖZELLİKLERİ
*4 Adet hava yastığı Mevcuttur.
*4 Cam Otomatik ( arka cam çocuk kilidi mevcuttur )
*Çocuk koltuğu sabitleyici Ekstra emniyet kemeri.
*ABS
*EBD
*FONKSİYONEL DİREKSİYON
*ARKA ÇEKİ DEMİRİ
*Kickdown
*Boya göre ayarlanılabilen yükseklik ayarlı aktif gergili emniyet kemeri.
*Ön - Arka Sis Farı (ön alt farlar)
*Hız Sabitleyici(Elden gazlı hız artır-düşür de vardır)
*Orjinal Çelik Jant
*Alarm - Merkezi kilit
*KLİMA mevcuttur
*Ön - Arka Kol dayama
*Ön - Arka DİSK
*Elektrikli ve Isıtıcılı Yan Dikiz aynaları
*Yol Bilgi Ekranı(Yol bilgisayarı)
*Far Menzil Ayarı
*Arka Havalandırma klima gibi Ve bunlara benzer sayamadığım birçok özelliği mevcuttur.
*bakımları gününde yapılmıştır.
İhtiayaçdan dolayı satılıktır...
**4 adet michelin kar lastiği yanında verilecektir.. (Bir kış kullanıldı sadece)

ilan linki varmı Tunahan bey

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada geçen hafta motor ışığı yanmıştı. Çekişte sıkıntı yoktu. Ustama gösterdim tekleme arızasıymış, pis gaz veya benzinden kaynaklanmıştır dedi.

Jant konusuna bir örnek, ben bunlardan almıştım. Hala kullanmaktayım. Tek dezavantajı lastiklerle beraber jantları da taşımak zorundasınız.

http://wwww.sahibinden.com/ilan/yed...nt-opel-astra-h-sifir-jant-16-165907136/detay

*bijon aralıklarımız: 5x110'dur bilginize

Bir soruda benden: Siyah bijon kapaklarını sökmek için bir aparat varmış? Bilen gören var mı?

Kenan Bey benimkileri lastikçi eliyle tutup aldı.:rakir:

Cevapların için teşekürrler:bir:

jakobenn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaslar, foruma yeni uye oldum ve siz tecrubeli zafiracilarin bilgilerine ihtiyacim var.Yardimlariniz icin simdiden tesekkur ederim.Yurtdisinda ( fransa) yasiyorum ve 7 kisilik bir arac almak istiyorum.Burada genelde herkeste bu tur araclardan var ve yine genelde espace, ford galaxy, sharan, alhambra v.s tarzi modeller var.Ben opel zafira dusunuyorum fakat kime sorsam aman uzak dur tavsiyesini aliyorum.Almanyadaki araba forumlarinda ise bu tarz araclar icinde en sorunsuz olanin zafiralar oldugu konusunda neredeyse herkes hemfikir.Sizden ogrenmek istedigim ise ikinci el bir zafira kac km'ye kadar alinabilir , hangi motor tavsiye edersiniz (1,7 mi,1,9 mu,2,2 mi ) ? Tesekkurler

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostlar: el freninin arasında kalan bölümün üstü açık. Buranın üstünü nasıl kapatabiliriz yada bu bölüme uyan hazır birşeyler var mı?