Opel Zafira Kulubu

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar Gökhan bey,
Bendede iki bebek olduğundan corsa aracımı satıp zafiraya geçtim.Emin olunki çok rahat bir araç.Bagaj hacmi süper.Bendeki 2007 benzinli 1.6 motor.Şehiriçi çok kullanmadığımdan uzun yolda bana ekonomik ve rahat geldi.Şehirdışı yolculukları çok rahat oluyor.Benim başıma gelenlerde arabada bir tırtır diye tabir edeceğim ses vardı.Aldığım opel servis normal dedi.Her zaman götürdüğüm servisteki mekanikçide normal dedi.Başka bir arızadan dolayı başka bir şehirdeki opel servise gittiğimde mekanikçi arkadaşda bizler gibi olup zafira kullandığından diferansiyelde sorun var dedi.Sonuç olarak dışarda özel servise şanzimanın ana dişlisini değiştirmek zorunda kaldım.Şimdilik problemim yok.Ama benim fikrim bu aracı almadan önce zafira tamirinden anlayan bir ustaya danışmanda göstermende fayda var derim.
Şu sıralar devir düşmesi veya çıkması ile ilgili bir problem yaşıyorum neden olduğunu tam çözemedim.ÜStteki konularda sıkıntımı yazdım.Yardımcı olacak arkadaşlar teşekkür ederim.

qerdinc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En kisa zamanda bulursunuz insallah. Kronik sorunu bagimlilik yapiyo ;) baska araclar mini geliyor.
Benim de alali 15 ay oldu 25000 km devirdim gerekli bakimlar haricinde bir problem cikarmadi masallah.

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 19:52 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 19:49 ----------

Selamlar Gökhan bey,
Bendede iki bebek olduğundan corsa aracımı satıp zafiraya geçtim.Emin olunki çok rahat bir araç.Bagaj hacmi süper.Bendeki 2007 benzinli 1.6 motor.Şehiriçi çok kullanmadığımdan uzun yolda bana ekonomik ve rahat geldi.Şehirdışı yolculukları çok rahat oluyor.Benim başıma gelenlerde arabada bir tırtır diye tabir edeceğim ses vardı.Aldığım opel servis normal dedi.Her zaman götürdüğüm servisteki mekanikçide normal dedi.Başka bir arızadan dolayı başka bir şehirdeki opel servise gittiğimde mekanikçi arkadaşda bizler gibi olup zafira kullandığından diferansiyelde sorun var dedi.Sonuç olarak dışarda özel servise şanzimanın ana dişlisini değiştirmek zorunda kaldım.Şimdilik problemim yok.Ama benim fikrim bu aracı almadan önce zafira tamirinden anlayan bir ustaya danışmanda göstermende fayda var derim.
Şu sıralar devir düşmesi veya çıkması ile ilgili bir problem yaşıyorum neden olduğunu tam çözemedim.ÜStteki konularda sıkıntımı yazdım.Yardımcı olacak arkadaşlar teşekkür ederim.

Bogaz kelebegini temizledin mi? Bende de lpg taktirdiktan sonra yapmaya baslamisti. Sokmeden kendim spreyle temizledim duzeldi.

09SLYMN89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende bir astra G üyesiydim,2 sene o aracı kullandım sonrasında ise Kasım 2011 de aldık 58 binde şimdi oldu 88 bin,bu zamana kadar 2 kere perdiyodik bakımdan başka herhangi bir arıza vermedi çok şükür.yakıt konusunda evet biraz daha yakar ama kullandıkça bunun rahatlığına genişliğine alıştıkca daha büyüğünü isteyeceksiniz :))
araç 2006 lpg li.

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebeği neresi oluyor.Tarif edebilirmisin veya resmi varmı.Yardımcı olabilirsen sevinirim.Bende hemen temizlerim.Umarım işimi görür.

qerdinc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boğaz kelebeği neresi oluyor.Tarif edebilirmisin veya resmi varmı.Yardımcı olabilirsen sevinirim.Bende hemen temizlerim.Umarım işimi görür.

Hava filtresinden cikan hortumu takip et. Bittigi yerdeki metal olan parca. Hortumu baglanti yerinden cikarinca karsina cikan yere karburator veya bogaz kelebegi temizleme spreyi sıkarak temizleyebilirain ama tam temizlenmis olmaz. Servise sokturup temizletirsen daha saglikli olur. Yada bilen birine.

Giray Han

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.Karbürator ve kelebek temizleme spreyi nerelerde satılıyor.Koçtaş gibi marketlerde bazı ürünler görüyorum ama içlerinde bu dediğiniz varmı hiç dikkat etmedim.

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar piyasa cok yuksek fiyatlarda. Hala temiz ve uygun fiyatlarda zafira bulamadim. Onerileriniz olursa burdan yonlendirirseniz sevinirim

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

qerdinc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnternetten almistim bende. 10 tl filan olmasi lazim.

mühendis.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Satıyorum Zafiramı

*Aracım en full paket olan elegance pakettir ve 7 koltukludur. 2'si istenildiği zaman kapanıp bagaj büyüyebilir...
*Ruhsatta Hususi otomobil olarak geçer.
*140.000'de araca 2400Tl'ye komple motor yapildi... yani araba motor olarak daha 7.000 km de....
(Sebep Opelin Ecotech motorlarında kronik olan yağ yakma olayından ötürüdür.)Şu an gram yakmaz..
*Orjinal 147.000 kmde dir...
*Herhangi bir kazası yoktur ufak çaplı sadece 2 parçada bide arka sol tamponda ufak bi boya mevcut.Bundan başka değişen boya yoktur...Hasar kaydı pert kaydı yoktur.
Sorgulatabilirsiniz...İsteyene şase ve motor no verilebilir...İsteyen istediği yere göstersin ...
*Çeki Demirlidir ve Ruhsata işlidir...(Vagon,yat veya karavan çekmek için) Işık ve fren tesisatıda mevcuttur.
*2012 yılında 130.000 de ATİKER LPG takılmıştır. (Simit tüptür bagajda yer kaplamaz)
*dört mevsimlik 4 lastik,akü,Egzoz Sistemini komple yenisi ile değiştirdim,triger seti,Motor,motor kayışı,antifrizi yenidir ve tüm bu bakımlar 133.000 ile 140.000 km arasında yapılan ağır bakımlardır... Bundan sonra sadece yağ su gaz konup binilecek şekildedir...
*Muaynesi 17.02.2016da dır yani daha iki yılı vardır.
*Kitapçıkları mevcuttur...
ÖZELLİKLERİ
*4 Adet hava yastığı Mevcuttur.
*4 Cam Otomatik ( arka cam çocuk kilidi mevcuttur )
*Çocuk koltuğu sabitleyici Ekstra emniyet kemeri.
*ABS
*EBD
*FONKSİYONEL DİREKSİYON
*ARKA ÇEKİ DEMİRİ
*Kickdown
*Boya göre ayarlanılabilen yükseklik ayarlı aktif gergili emniyet kemeri.
*Ön - Arka Sis Farı (ön alt farlar)
*Hız Sabitleyici(Elden gazlı hız artır-düşür de vardır)
*Orjinal Çelik Jant
*Alarm - Merkezi kilit
*KLİMA mevcuttur
*Ön - Arka Kol dayama
*Ön - Arka DİSK
*Elektrikli ve Isıtıcılı Yan Dikiz aynaları
*Yol Bilgi Ekranı(Yol bilgisayarı)
*Far Menzil Ayarı
*Arka Havalandırma klima gibi Ve bunlara benzer sayamadığım birçok özelliği mevcuttur.
*bakımları gününde yapılmıştır.
İhtiayaçdan dolayı satılıktır...
**4 adet michelin kar lastiği yanında verilecektir.. (Bir kış kullanıldı sadece)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 21:17 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 21:15 ----------

Arkadaslar piyasa cok yuksek fiyatlarda. Hala temiz ve uygun fiyatlarda zafira bulamadim. Onerileriniz olursa burdan yonlendirirseniz sevinirim

GT-S5830 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Gokibey Hala Almadıysanız çok temiz bi zafiram var ilgilenirsen eğer

*Aracım en full paket olan elegance pakettir ve 7 koltukludur. 2'si istenildiği zaman kapanıp bagaj büyüyebilir...
*Ruhsatta Hususi otomobil olarak geçer.
*140.000'de araca 2400Tl'ye komple motor yapildi... yani araba motor olarak daha 7.000 km de....
(Sebep Opelin Ecotech motorlarında kronik olan yağ yakma olayından ötürüdür.)Şu an gram yakmaz..
*Orjinal 147.000 kmde dir...
*Herhangi bir kazası yoktur ufak çaplı sadece 2 parçada bide arka sol tamponda ufak bi boya mevcut.Bundan başka değişen boya yoktur...Hasar kaydı pert kaydı yoktur.
Sorgulatabilirsiniz...İsteyene şase ve motor no verilebilir...İsteyen istediği yere göstersin ...
*Çeki Demirlidir ve Ruhsata işlidir...(Vagon,yat veya karavan çekmek için) Işık ve fren tesisatıda mevcuttur.
*2012 yılında 130.000 de ATİKER LPG takılmıştır. (Simit tüptür bagajda yer kaplamaz)
*dört mevsimlik 4 lastik,akü,Egzoz Sistemini komple yenisi ile değiştirdim,triger seti,Motor,motor kayışı,antifrizi yenidir ve tüm bu bakımlar 133.000 ile 140.000 km arasında yapılan ağır bakımlardır... Bundan sonra sadece yağ su gaz konup binilecek şekildedir...
*Muaynesi 17.02.2016da dır yani daha iki yılı vardır.
*Kitapçıkları mevcuttur...
ÖZELLİKLERİ
*4 Adet hava yastığı Mevcuttur.
*4 Cam Otomatik ( arka cam çocuk kilidi mevcuttur )
*Çocuk koltuğu sabitleyici Ekstra emniyet kemeri.
*ABS
*EBD
*FONKSİYONEL DİREKSİYON
*ARKA ÇEKİ DEMİRİ
*Kickdown
*Boya göre ayarlanılabilen yükseklik ayarlı aktif gergili emniyet kemeri.
*Ön - Arka Sis Farı (ön alt farlar)
*Hız Sabitleyici(Elden gazlı hız artır-düşür de vardır)
*Orjinal Çelik Jant
*Alarm - Merkezi kilit
*KLİMA mevcuttur
*Ön - Arka Kol dayama
*Ön - Arka DİSK
*Elektrikli ve Isıtıcılı Yan Dikiz aynaları
*Yol Bilgi Ekranı(Yol bilgisayarı)
*Far Menzil Ayarı
*Arka Havalandırma klima gibi Ve bunlara benzer sayamadığım birçok özelliği mevcuttur.
*bakımları gününde yapılmıştır.
İhtiayaçdan dolayı satılıktır...
**4 adet michelin kar lastiği yanında verilecektir.. (Bir kış kullanıldı sadece)

efe14

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar; havalar soğumaya başladı, haliyle araçların lpg ye geçiş mesafesi ve benzin yakıtı artıyor.
Benim siz tecrübeli kullanıcılara sormak istediğim soru ise Araçlarınızın lpg ye geçiş sıcaklığını kaç dereceye ayarlatıyorsunuz.
Kazasız günler. Kalın sağlıcakla.