opel yine zam yapmış

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

harunhoca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: opel yine zam yapmış

Üretmeden tüketirsek olacağı bu. Ancak bu ülke insanı hiç de üretmiyor değil. Çalışıyor üretiyor ancak niteliksiz ve değersiz şeyler olduğundan bi kıymet ifade etmiyor. Yani bi tır dolusu domates üretip avuç içi kadar cep telefonu almak boş uğraşı. Bir de çok çalıyor ve baştan savıyoruz. Düzen, intizam, kural, yasaya saygı, emeğe saygı, insana saygı, canlıya saygı, çevreye saygı, birbirimize saygı ... hiç biri yok. Hal böyle olunca da biz batmayacağız da kim batacak. Bir toplum layık olduğu gibi yönetilir. Hiç başımızdakilere kabahat bulmayalım. Biz ne isek bizim aynamız onlar. Uzaydan gelmediler. Hangi diğerleri bu arkadaşlardan iyilerdi. Al birimizi vur diğerine. Tekrar tekrar söylüyorum: insanlar layık oldukları gibi yönetilirler, biz de buna layığız. Biz kendimizi düzeltmedikçe bizi yönetenler de düzelmeyecek, çok yamuğumuz var çok. 046thumbsdown

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

albertxx link' Alıntı:
İşler yerinde mi gidiyordu :) Bence en basit örneği borsadır ekonominin.5-10 yıldır ülkede ekonomi şişirildi borsa 90 bin üzeri oldu sattık herşeyi ekonomi herşey çok güzel zannedildi.Şimdi yok gezi yok şu bunlarla alakalı değil hiçbirşey.Hükemet yıllardır şişirdi ekonomiyi yok iyiyiz yok şöyleyiz diye aslında olan neydi sıcak para girdisi satılan özelleştirilen herşeyden.

Şimdi noldu satıcak birşey kalmadı sıcak para yok ülkede ihracat yok ürün üretemiyorsun.Sürekli ithal bu yıl kasımda 60milyar dolar cari açık vardı.Ülke vergi üzerinden dönüyor başka birşeyi kalmadı şişirdikçe şişirdi hükümet şimdi elinde patladı.Türk lirası değersizdi artık 2 kat değersiz ekonomin dışa bağımlı o yüzden dolar euro artınca herşey zamlanıyor.10 yıl boyunca ekonomi şişti şimdi patladı kısa öz.

Birde şunu söyliyim körü körüne insanlarımız bilmeden çok savundu ama bu ülke hiç iyi durumda değil 10 yıldır ağza bal çaldılar ama özellikle son dönemde ülke batağa doğru gidiyor.Dışa bağımlılık fazla üretim yok düşünün ki kuru fasulye üretemiyor ülke :)

Bu arada merak edenler bu yıl 2013 mayıs ayında borsa 93bin puandaydı dolar düşük euro düşüktü 2 ayda 70bine şimdi 64bine düştü buda ülke gittikçe dibe gidiyor demek cari açık çok üretim yok yurdum insanı gerçekleri görmek istemesede vergi vermesek benzini mazota sürekli zam yapılmasa ülke batıcak komik ama gerçek....

adamlar teknoloji satıyo biz hala ham madde satma peşindeyiz kabullenelim nasılsak öyle yönetiliyoruz elin oğlu bir konteyner ceptelefonu satıyo senin ondan ettiği karı etmek için 1000 konteyner hammadde satman lazım böyle üretmeyerek nereye kadar..

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

harunhoca link' Alıntı:
֜retmeden tüketirsek olacağı bu. Ancak bu ülke insanı hiç de üretmiyor değil. ևalışıyor üretiyor ancak niteliksiz ve değersiz şeyler olduğundan bi kıymet ifade etmiyor. Yani bi tır dolusu domates üretip avuç içi kadar cep telefonu almak boş uğraşı. Bir de çok çalıyor ve baştan savıyoruz. Düzen, intizam, kural, yasaya saygı, emeğe saygı, insana saygı, canlıya saygı, çevreye saygı, birbirimize saygı ... hiç biri yok. Hal böyle olunca da biz batmayacağız da kim batacak. Bir toplum layık olduğu gibi yönetilir. Hiç başımızdakilere kabahat bulmayalım. Biz ne isek bizim aynamız onlar. Uzaydan gelmediler. Hangi diğerleri bu arkadaşlardan iyilerdi. Al birimizi vur diğerine. Tekrar tekrar söylüyorum: insanlar layık oldukları gibi yönetilirler, biz de buna layığız. Biz kendimizi düzeltmedikçe bizi yönetenler de düzelmeyecek, çok yamuğumuz var çok. 046thumbsdown

AYNI şEYDEN AYNI ANDA BAHSETMİşİZ  :))

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

[quote author=harunhoca link=topic=10368.msg235514#msg235514 date=1389880614]
Üretmeden tüketirsek olacağı bu. Ancak bu ülke insanı hiç de üretmiyor değil. Çalışıyor üretiyor ancak niteliksiz ve değersiz şeyler olduğundan bi kıymet ifade etmiyor. Yani bi tır dolusu domates üretip avuç içi kadar cep telefonu almak boş uğraşı. Bir de çok çalıyor ve baştan savıyoruz. Düzen, intizam, kural, yasaya saygı, emeğe saygı, insana saygı, canlıya saygı, çevreye saygı, birbirimize saygı ... hiç biri yok. Hal böyle olunca da biz batmayacağız da kim batacak. Bir toplum layık olduğu gibi yönetilir. Hiç başımızdakilere kabahat bulmayalım. Biz ne isek bizim aynamız onlar. Uzaydan gelmediler. Hangi diğerleri bu arkadaşlardan iyilerdi. Al birimizi vur diğerine. Tekrar tekrar söylüyorum: insanlar layık oldukları gibi yönetilirler, biz de buna layığız. Biz kendimizi düzeltmedikçe bizi yönetenler de düzelmeyecek, çok yamuğumuz var çok. 046thumbsdown
[/

aynen katılıyorum o insanlarıda biz seçtik sonuçta bi an önce kendimizi düzeltmemiz lazım bilgi satmamız lazım patates domates çimentoyla olcak iş değil

albertxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Açıkcası üretim olarak teknolojiyi baz almak yanlış üretim demek çiftçinin ürettiği mal demektir asıl.Bu ürünler olmazsa ithal ürünle birşey yapamayız.Teknolojik olarak gelişmesen bile kendi kendini geliştirmen lazım üretim konusunda ama bizde ne tarım üretimi nede teknoloji yok.Eskiden tarımda en azından ihracat yaparak birşeyler yapıyorduk artık oda yok teknolojiyi geçtim bizden bir halt olmaz :)

Yönetim ile ilgili açıkcası şu an kim varsa o eleştirilir sen getirdin getirmedin farketmez.Ama şu var ki yönetme şekli değil olay şişirme ekonomi bunu sadece rant kazanmak için yaptılar şimdi ellerinde patladı

AIRTECH1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ÖTV'nin adının artık değişmesi lazım artık bence... VSV(vatandaşı sömürme vergisi) olsun mesela açıkça... Bi şeyimiz de ucuz olsun ne olur...

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

AIRTECH link' Alıntı:
ÖTV'nin adının artık değişmesi lazım artık bence... VSV(vatandaşı sömürme vergisi) olsun mesela açıkça... Bi şeyimiz de ucuz olsun ne olur...

Hava var ucuz. Hatta şimdilik bedava. VSV gerçekten iyi fikir. Vatandaş ve Vergisi kısmına tamamen katılıyorum. Yalnızca ortadaki S için daha uygun terimler var. (:)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Hava var ucuz. Hatta şimdilik bedava. VSV gerçekten iyi fikir. Vatandaş ve Vergisi kısmına tamamen katılıyorum. Yalnızca ortadaki S için daha uygun terimler var. (:)
benim hemen aklıma geldi S nin ne olduğu vatandaşı se-vindirme vergisi dimi :)

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
benim hemen aklıma geldi S nin ne olduğu vatandaşı se-vindirme vergisi dimi :)

Tabii ki. Ya seve seve.. Ya daha çok seve seve. (:)

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Tabii ki. Ya seve seve.. Ya daha çok seve seve. (:)
dimi ama :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...