Opel vectra b - segman - sübap değişimi

serhat319360

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar, aracımı yenilemek adına itecek, sübap, segman ve piston yenilemesi yaptırmayı düşünüyorum. Çok az bir yağ yakma durumu var. Aracım 190 bin km de. Silindirin rektefiyeye ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum.Silindir kapağı taşlaması gerekir muhtemelen. Sadece işçilik olarak bu işlemlerin güncel toplam piyasa maliyeti nedir?

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bence normal şartlarda bu işlem için 190.000 km erken. Vectra B motorları yağ değişim zamanına kadar yarım litre civarında yağ eksiltir. bu durumun normal olduğu da el kitabında belirtilmiştir. Aracın yağ tüketimi bu miktarlar civarındaysa motora müdahale etmeye gerek yok.

serhat319360

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence normal şartlarda bu işlem için 190.000 km erken. Vectra B motorları yağ değişim zamanına kadar yarım litre civarında yağ eksiltir. bu durumun normal olduğu da el kitabında belirtilmiştir. Aracın yağ tüketimi bu miktarlar civarındaysa motora müdahale etmeye gerek yok.
Almanyadan bir tanıdığımdan ucuza parça getirticem. Aracımı bir ömür kullanmayı düşünüyorum. Üst kapak birkez açılmışken yenilensin unutuyim istiyorum. Yazılım, headers, katalizör iptali, ve dereceli eksantrik ile yüksek güç almayı hedefliyorum.Bunlar daha sonra yapılıcak işlemler. Fakat ilk yazımdaki işlemlerin maliyetini merak etmekteyim. Ve varsa istanbulda bir opel servisi tavsiyesi istiyorum. Birde aracıma GT eksantriği uygulamasını problemsiz yapabilirmiyim?

serhat319360

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyat konusunda bilgi sahibi olan var mı?

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Ben üst kapağı açtırdığımda subap, lifter, conta, subap gaydıları,subab yayları ne varsa hepsini yeniledim. Kapak taşlamada dahil sadece işçilik 700 tl tuttu. bunun 350 tl'si motor ustasına diğer 350 tl'sini taşlamacıya verdim. Ama bahsettiğim ustalar biraz tecrübeli yani işinde iyi denilebilecek ustalar. Piston-segman olayına girmedim onun fiyatını bilmiyorum.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Asta F de subap, segman, piston, kapak taşlama işi İzmir'de 2.000 TL civarında tuttu. Kullanılan parçalar orijinal olsaydı rakam 2 katına yakın olurdu. 3 sene kadar evvel Vectra B de conta yanığı oldu, o zaman da Çankırı'daki sanayiye 1.000 TL civarında para vermiştim. Rakamların aşağı veya yukarı miktarları bulması, kullanılan parçaların kalitesi, ustanın el emeği, yaşanılan kentin ekonomisi belirler.