Opel Vectra B Cam Düğmeleri Led Uygulaması

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkeze merhabalar...
vitesin kenarındaki cam düğmelerinin rengi hiç hoşuma gitmiyordu gerçi mavi dışındaki diğer renkler rahatsız ediyor beni...:) :)
neyse bu düğmeleri nasıl yaptığımıza başlayalım..
öncelikle düz bir tornavida yardımıyla düğmeleri yerinden çıkarıyoruz. ben komple sökmek için vitesin kenarındaki kare parçayla beraber söktüm. onunda el firenin altında iki adet vidası var onları söktüğümüzde çıkıyor. sonra düğmeyi elimize alıyoruz.
1d31ec46.jpg

sonra düz bir tornavida yardımıyla düğmelerin içini açıyoruz...ama önce kablo tarafında bir adet demir geçme ve bir adet plastik geçme var onları söküyoruz kabloları tutan...

68389288.jpg

düğmelerin içini açarken dikkat edelim içindeki üçgen demir parçalar var düğmelerin bastığı onları kaybetmeyelim. aşağıdaki resimde net olarak gözüküyor.

ee1b5a5e.jpg

sonra lambalarımızın bulunduğu plaketi elimize alıp lehim vasıtasıyla lambaların dibinden ısıtarak eski lambaları yerinden söküyoruz...

3aaa45eb.jpg

f8b0cb50.jpg

302363c6.jpg

sonra elimizde ledleri takmaya hazır plaketimiz kalıyor. ledlerin artı ve eksi uçaları önemli olduğu için aşağıda açıkca belirttim. kırmızı olan uçlar artı, mavi olan uçlar eksi...

9fed131b.jpg

ve ledlerimizin bacaklarını kısaca keselim taktığımızda uzun gelmesindiye. ben cam düğmelerine mavi led taktım, çocuk kilidinin kırmızısına kırmızı led yeşiline yeşil led bulamadım beyaz led taktım. kırmızının olduğu yerede beyaz takabilirisiniz eğer kırmızı led bulamazsanız. çünkü dış kabı renkli olduğundan beyaz lambada taksanız o bölümün rengini alıyor. yani yeşil gibi yada kırmızı gibi yanıyor...

10583429.jpg

ledlerimizi lehimledikten sonra düğmemizi toplamadan araca takıp kontrol ediyoruz...

53382e78.jpg

ledlerimizin yandığını gördükten sonra topluyoruz ve tamamiyle yerine yerleştirmeden bide camlarımıza kumanda ediyormu ona bakıyoruz.

997f219a.jpg

5b0d7a2c.jpg

camlarda çalışıyorsa tamamiyle toplayıp en güzel yere geliyoruz sonucu görmeye. benim ledlerin sonunu görmek isteyenler için aşağıda folar:)
ama normalde fotolardan çok daha güzel emin olabilirisiniz....:)

59cc7437.jpg

09d31f7b.jpg

775af977.jpg

4f8e0ecb.jpg

ben istediğim sonucu fazlasıyla aldım darısı yapmak isteyenlere. yapmak isteyen herkeze kolay gelsin. herkeze teşekkürler...:)

Son düzenleme:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende mavi renk ile değiştirdim ancak bu kadar parlak değil. Üzerindekiler gibi SMD Led kullandım.

Elinize sağlık

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ışık fotodan dolayı biraz fazla gibi ama güzel çalışma

EthemBozkurt

Yönetici
Moderatör
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık. güzel olmuş.

Vectrali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline sağlık cok güzel olmuş gördüğüm kadarıyla üstündekiler smd leddi siz normal mantar led takınca sorun olmadı mı kapağın kapanmasında? diğer sorum ise şu: ledlere direnç koydun mu yoksa plakette hazır varmıydı orjinalinde....teşekkürler....

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eline sağlık cok güzel olmuş gördüğüm kadarıyla üstündekiler smd leddi siz normal mantar led takınca sorun olmadı mı kapağın kapanmasında? diğer sorum ise şu: ledlere direnç koydun mu yoksa plakette hazır varmıydı orjinalinde....teşekkürler....
evet sms led vardı normal led taktım bacakları tuta bildiğim kadar kısa tuttum takarken sorun olmasın diye sorun olmadı. direnç koymadım zaten üzerlerinde vardı sms ledler için takılmış. umarım yardımcı olmuştur...

opelim71

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eyvallah sagolasın. yararlı ve açıklayıcı oldu benim için...
ne mutlu bana yardımcı olduysam baktın olmadı en son umut ben burdayım:) anladın sen onu :)