Opel Vectra B Bobin Ve Buji

karayazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracım Opel Vectra 2001 Comfort yani B kasa 2 3 gün önce bilmedigim ve kıytırık bi benzin istasyonundan 25 liralik lpg almak zorunda kaldım.Neyse şehre ulaşınca lpg bitmek uzereydi ve doldurmaya gittim yokuş yukari cikarken arabanin gaz yemedigini farkettim aksine 3 4 vites arasi ciktigim yokusta 2.vitese.kadar dustum ve araba tamamen kesti hazı devire baktigimda 1 2 arasi oynuyodu teklemeler basladi ve bi anda motor otodiagnostik ışıgı yandı kenara cekip 5 dk durduktan sonra calistirdim arabayi boştayken gaza bastigimda devir 3 binin uzerine cikmiyodu neyse dedim benzine attım benzindede araba 4 binin uzerine cikmiyodu boşta normalde 7 bin deviri görürüm.lpgli kullanirken teklemeler vardi benzinde fazla degildi sanayi sitesine götürdüm arabayı adam benzinde ve lpgde birden sorun oldugunu soyledi makinaya bagladi öncelikle buji ve bobinlerde sorun olabilecegini ve bunlari hallettikten sonra gelmemi söyledi bende direk evin yolunu tuttum solugu burda aldım.Şanlıurfada yaşıyorum ögrenciyim sizce ne kadarlik bir masraf cikar anlattiklarim kadariyla ve unutmadan eklemem lazım enjeksiyonlara bi makine bagladi temizlemek icin ama bujilerde sorun var diye işe yaramadı.ve urfali bi tamirci falan varsa cozebilecem diyosa ulassin bana

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Önce kendin bujileri değiştir elinde alep edavap varsa 10 dakika içinde değiştirirsin. Sonra diğer olaylara bakılır.

karayazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Önce kendin bujileri değiştir elinde alep edavap varsa 10 dakika içinde değiştirirsin. Sonra diğer olaylara bakılır.

Araba tamiri hakkinda bi fikrim yok 19 yaşindayım korkuyorum açıkçası yani buji ve bobin degissem ne kadar bi fiyat çekerler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Malzemeden malzemeye değişir. Buji zaten 20-30 TL kadar bir şey bobin de markaya göre değişir.

karayazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Malzemeden malzemeye değişir. Buji zaten 20-30 TL kadar bir şey bobin de markaya göre değişir.

Toplam 100 lira gibi bişeyse götürür yaptiririm yani normal kalitese bisey olması icin ne kadar para vermem gerek korktugum nokta burasi anlasana hocam ögrenciyimm 😅😅

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Vallahi yanlış anlama ama öğrenci adamı Alman araçları bozar ya... benim maaşın tamamını yiyor yine de bana mısın? Demiyor :D

karayazar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vallahi yanlış anlama ama öğrenci adamı Alman araçları bozar ya... benim maaşın tamamını yiyor yine de bana mısın? Demiyor :D

Hocam fiat ford toyota falan bindim yok opel tadi vermiyo be opelin ayri bi havasi var agirligi var 😅😅 ama halen soruma cevap alamadim ne kadar maliyet sence 😅

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bujilerin tanesi 10 tl . 4 tanesi 40 tl.

bobin orjinali 450 tl idi en son zam yemediyse. yan sanayileri ucuz

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Güzel kardeşim, yanlış anlama ama öğrenci adamsan, bi yerden bir gelirin yoksa, zengin bir aile çocuğu da değilsen bence arabaya binmeyeceksin, opele hele de masraflı opele hiç binmeyeceksin. (Bu naçizane benim bir büyük olarak tavsiyemdir. Seni ilgilendirmez diyebilirsin, saygı duyarım. Dediğim gibi sadece bir tavsiye. Yanlış anlaşılma olmasın.)
İkinci bir konu ise forumda gönüllülük esastır. Hiç kimsenin bir soruya cevap vermek gibi bir zorunluluğu yoktur. Herkes bildiği ölçüde bilgisini paylaşır. Nadir abi de bildiği ölçüde herkese yardımcı olmaya çalışır. Hatta ilgili konuda bilgisi yoksa konunun güncel kalması için yine de paylaşımını yapar o konuda. Bu konuda da kendisi bir abimiz olduğu için üslupta dikkat etmek gerek diye düşünüyorum. (Yanlışım varsa uyarın, affola şimdiden.)
Sorununuzun buji olduğunu ya da çözüm için bujileri değişmek gerektiğinden yola çıkarsak Murat Beyin de dediği gibi 40/50 civarı bujiler tutar. Değişimi için de çok alsalar 10/20 tl gibi bi şey isterler. Ama sorun devam eder de buji kablosu, bobin vb. giderse fiyat da doğal olarak artar.

Erdem58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
40 lira buji+180 lira bobin delphi marka 10 da el emeği 230 250 arasında sorun çözülür.Bujileri söktür eğer çatlama varsa bobin gitmiştir.Eğer normal buji bozulduysa değiştir bujileri devam et.Görünün bobinde bozuk buji devirleri o kadar etkilemez tekleme yaptırır çoğunlukla.Geçmiş olsun