OPEL VECTRA B 2.5 V6 başıma bela oldu??

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dökük araba markası ne olur ise olsun adamın başına bela olur, bakımlı araba Kuş ürünü de olsa sahibinin yüzünü güldürür. Araçların imal yıllarını ben fazla dikkate almam, benim için önemli olan kulanılan malzemelerin kalitesidir. İnsanlar modelli araçlarının ıvır zıvırına kucak dolusa paralar harcarken uzun süre elden çıkarmayacakları kaliteli bir arabaya yetkili serviste boya da dahil 6.000 TL ödenmesi bence çok değildr. Kimbilir değişecek parçalar aracında neler neler vardır? Ayrıca araba sevgisi kişiden kişiye değişir.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence güzel bir yazı yazmış içini dökmüş araba modellerini genel olarak yargılayanlara gönderme olmuş.

temiz araba bir başka oluyor cidden.

subay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Nazar degmesin diyelim.

Bir düzeltme yapılmalı: Insignia 1,6 Turbo Vectra V6'yı geçemez. Ister sprint olsun, ister son sürat olsun, isterse 60-100, 80-120km/h olsun, 1,6 Turbo nun Vectra B V6 ya karşi şansı yok. 2,0 Turbo (220hp) dan aşağı hiçbir Insignia Vectra B V6 ile kafa tutamaz.

Bu arada, V6 dan çıkan sesi Turbo ile değişmem. ;)

Son düzenleme:

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel şirket olarak yeni bir araba çıkardımı eskisini yerder yere vurur...
vw çoğu reklamında eski arabalarına vurgu yapar.. aradaki fark işte bu...

mesala opelin nir yetkilisi vectra nın adını kötü imajını düzelmek için değiştirdik gibi saçma sapan açıklama yapmıştı...
sen 1 ay önce satışta olan bir arabana böyle dersen onu almış adama küfür etmiş gibi olursun

hazanh

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaklaşık 15 gündür forumda yoktum konuya geç müdahil oldum.. v6 vectra ciddi anlamda kullanım olarak diğer vectralardan farklı ilk önce 98 vardı şimdi 99 v6 ım var ve yanında 2000 dti var.. tatile memlekete 2.5 le gittim ve 820 km ye 160 tl lpg tüketti hızım 100-130 arasında seyretti dönüştede tam aksine gazı kökledim 200 tl tüketimim oldu ... vectra bahanesi ancak v motor bence bir hastalık bir kez bulaştımı çaresi yok.. bu arada 2000 dti yi 5.2 jeep cheroke ile değiştirme hevesine düştüm :) v6 dan v8 geçiş...

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel ilginç bir şekilde az yakıyor 2000 motor lar 1.6 ya çok yakın değerde yakıyor

Chaossx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş çok haklı..Bende V6 mı sattığıma bin pişmanım ki sormayın :((( Evliliktir gezemiyoruz edemiyoruz dedik sattık mis gibi arabayı..Alan adamda dua etti bana..Çünkü araçta sürtme dışında en ufak bir kaza yoktu..V6 almayın şöledir böledir dediler aldırmadım 2bin fazla verdim o zamanlar aldım arabamı 1.5 senede keyfi masraflar yaptım,bir kerede yolda bırakmadı !!
Gidişindede bir kere yürü kızım dedim tozunu yutturmadığı kalmadı..Sanayiciyle kanka olursun dediler olmadım,yağını koydum suyunu kontrol ettim bindim,yaşıtlarına göre çıkardığı masraf neydiki..Sattım şimdi 97 corsa gsi aldım,aldığıma pişman oldum..45dk trafikte kaldım devirdaim patladı,araç şimdi kapının önünde yatıyor..Ben kaportasıyla ilgilenecem diye düşünürken şimdi soğutma sistemi komple elden geçecek..
Velhasıl uzun lafın kısası,vectra b v6 lara söylenen şöledir böledir lafları tamamen asılsız..!
Yakıtına bişey demiyorum yakıyor,fakat 170beygiri su yakarak üreten motor varsa onu alalım öleyse ?
V6 korkusu şundanda kaynaklanıyor olabilir,kaputu sanayide ne zaman açtırdıysam,ustanın o çaresiz bakışlarıyla çok karşılaşıp tamam usta boşver kolay gelsin demişliğim vardır.Çünkü binbir papara üretecek,önce arabaya laf ediyor,bu motor ne böyle falan,sonra işi yapmakta üşeniyor..İşte bu tip ustalar konuşarak şehir efsanesine dönüştürüyor olayı.
Arkadaşı takdir ediyor ve arabasına verdiği değerden ötürü alkışlıyorum..İşte olması gereken araç sahibi,aracını sevmiş kimseyi dinlememiş ve gereken herşeyi yapmaya çalışıyor..
Not: İlk cümlelerinize ithafen, konu başlığını okuyarak ,eyvah şehir efsanesi gerçek oldu v6 başa bela oldu sandım :D eğer bildiğim bir problemse yardımcı olmak için girmiştim,fakat dumura uğradım :D