opel vectra b 2.0 cd otomatik vites

gülenaşkım

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhabalar..benim 1997 model 2.0 cd otomatik vites opel vectra arabam var.1-bazen (D) ileri vitese attığımda kasma yapıyor gaz pedalına bastığımda araba çok yavaş ilerleme yapmaktadır..aynı durumda çalışırken geri vitese attığımda gaz ı gayet güzel çalaşarak seri bir şekilde geri gitmekte..arabayı stop ettirip çalıştırdığımda araba normal devrine geçerek ileri vitestede gaz serileşmektedir..2-birde klime kompresörü çalışmadığından tamirciye götürdüm gaz bastı.fakat ertesi gün yine gazınınbittiği görüldü.keçe değişti.yine aynı sorunla karşılaştım..bunun sebebi ne olabilir ve ısparta'da oturuyorum.bunun tamircisi varmı ve daha ucuza nasıl mal edebilirim..3-ayrıca km gösterge lambası ile klimanın ısı gösterge ayar lambası yanmıyor..bunun lambalarını kendim değiştirebilirmiyim ve lambaları nerde bulabilirim..yardımcı olursanız memnun olurum..saygı ve selamlarımla..

İLKERNAVDAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.bakirhome.com
eğer arac gazlı ise öncelikle seri şekilde kalkmayışı gaz sisteminde arayabilirsiniz buna alternatif olarak ateşleme sisteminde sıkıntı olabilir şanzumanla ilgili bir sorun olabileceği kanısında değilim.eğer ayağınız frende basılı iken D konumuna getirdiğinizde ayağınızı frenden çekmeden araç kalkış yapmak istiyorsa şanzumanda sorun yoktur.klima keçeleri değiştiği halde gaz bittiyse klima hortumlarında kaçak vardır kaçak testi yapılarak sorunun nerde olduğu bulunabilir.lambaları siz değiştiremezsiniz kople gösterge sökülecek elektrikçiye başvurmanızda fayda var ayrıca ilk mesaj atmadan önce kendinizi tanıtmanız gerekmektedir.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eğer arac gazlı ise öncelikle seri şekilde kalkmayışı gaz sisteminde arayabilirsiniz buna alternatif olarak ateşleme sisteminde sıkıntı olabilir şanzumanla ilgili bir sorun olabileceği kanısında değilim.eğer ayağınız frende basılı iken D konumuna getirdiğinizde ayağınızı frenden çekmeden araç kalkış yapmak istiyorsa şanzumanda sorun yoktur.klima keçeleri değiştiği halde gaz bittiyse klima hortumlarında kaçak vardır kaçak testi yapılarak sorunun nerde olduğu bulunabilir.lambaları siz değiştiremezsiniz kople gösterge sökülecek elektrikçiye başvurmanızda fayda var ayrıca ilk mesaj atmadan önce kendinizi tanıtmanız gerekmektedir.

:good: + gösterge lambalarını kendiniz değiştirebilirsiniz.self serviste konular mevcut vectra b için ama önce kendinizi tanıtınız...