Opel Vectra 2005 model 1,9 cdti Yağ eksiltme problemi

aopena

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar öncelikle yeni üye olmuş aranızda bulunmaktayım
Aracım 2005 model 1,9 dizel motor olmakta km si düşürülmüş olduğunu düşünüyorum aracımda çekişte bir problem yok performans iyi ancak 1,000 km de yaklaşık 1 lt ye yakın yağ eksiltiyor yağ çubuğunda duman yok egsozda mavimsi duman yok nelerden kaynaklanabilir motorun durumunu anlayabilmem için ip uçları varmı servise git diyecekler olacaktır bulunduğum konum sebebi ile pek boş vaktim olmuyor biraz da şehirden uzak yerde görev yapıyorum

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
turboya baktırın milde aşınma varsa emmeye hafif hafif yağ basıyor olabilir

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
turboyu söktürüp balansa götürdüğümde tesadüfen öğrendim turbocuda.

aopena

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
bu tür araçlarda üfleme kontrolü nereden nasıl yapılabilir üst kapaktan epey bir buhar çıkıyor

burakdoker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyator genlesme deposunu da kontrol edin. Icine yag karismis mi, karismamis mi?

AVa12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese merhabalar öncelikle yeni üye olmuş aranızda bulunmaktayım
Aracım 2005 model 1,9 dizel motor olmakta km si düşürülmüş olduğunu düşünüyorum aracımda çekişte bir problem yok performans iyi ancak 1,000 km de yaklaşık 1 lt ye yakın yağ eksiltiyor yağ çubuğunda duman yok egsozda mavimsi duman yok nelerden kaynaklanabilir motorun durumunu anlayabilmem için ip uçları varmı servise git diyecekler olacaktır bulunduğum konum sebebi ile pek boş vaktim olmuyor biraz da şehirden uzak yerde görev yapıyorum

Hocam 3 aydan fazla yaşadım bu sorunu, bendeki aks keçesinden kaçırıyor denildi yaptırdım, şuan bir sıkıntı yaşamıyorum. Siz de bi baktırın isterseniz