Opel vectira otomatik 98 cd sorunlar

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar ben opel vectira cd 98 bir araba aldım araç sıfır rektefeli dendi ve kılima gazıyla macera ve can sıkıntıları başladı önce alttan yağ kaçırmaya başladı onu halledemeden monifoldun ordan hava kaçağı var dendi orayı hallettik bujiler kablolar araç tüpte kilimayi açınca bayılıp istop ediyor tüp ayarı için gittim enjektör arızalı dediler onu değiştik sonra yine randıman yok busefer bobin dediler onu değiştik biryandan yağ kaçağı için uğraşıyorum yani velhasıl burnumdan geldi yokmu bildiğiniz adanada sağlam opelci beni kurtaracak yetkili servisler 10 yaşından eski araçlara bakmıyoruz ediyorlar aradakiler pek işten anlamıyorlar adam 10 tane aracı yarim yamalak sokmus aman yani tadını çıkarmak bile nasip değilmiş

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Demek ki araç çok fazla hırpalanmış. HIrpalanmış bir opel aracını adam etmek çok ama çok zor. Hele birde işi bilmek orasını burasını söküp takan adının usta olduğu kasapların eline düşer isen vay ki vay.

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen kardeşim araç iyi hoşuma gidiyor ama sorunlar bu işin içinden çıkabilecek miyiz bilmiyorum hem maddî hem manavi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Aynen kardeşim araç iyi hoşuma gidiyor ama sorunlar bu işin içinden çıkabilecek miyiz bilmiyorum hem maddî hem manavi

Maddi anlam da evet biraz fazlaca külfet getireceği ortada. Adana da usta bulmak da tabi işin başka sıkıntılı kısmı şimdi diyeceğim Opel Garaj Ankara getir diye o kadar mesafe. En azından bildiğimiz tanıdığımız adamlar

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ben Ankara'dayken 18 senelik arabamı yetkili servise görüyordum, bir kere bile "biz eski model araca hizmet vermiyoruz" demediler. Arkadaşımın dediği gibi araç çok kurcalanmış olmalı ki başlarına dert almak istememiş olabilirler. Dökük ve acemice kurcalanmış bir Vectra B'yi toplamak çok pahalıya mal olabilir :(

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maddi anlam da evet biraz fazlaca külfet getireceği ortada. Adana da usta bulmak da tabi işin başka sıkıntılı kısmı şimdi diyeceğim Opel Garaj Ankara getir diye o kadar mesafe. En azından bildiğimiz tanıdığımız adamlar
Kadsim ankara'ya ne yaptığım iş nede imkânlar uygun değil illaki forumda bir opelci adanalı vardır inşallah

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Kadsim ankara'ya ne yaptığım iş nede imkânlar uygun değil illaki forumda bir opelci adanalı vardır inşallah

İnşallah diyelim.

wendor11

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ototmatik şanzıman yagi değişimi nereden oluyor birde R ye D ye vitesi atinca tak diye ses geliyor daha önce dediğim gibi yağ kaçağı var hem motorda hem şanzımanda motora bur litre bir litre takviye ediyorum yağ lambası yandıkça ama şanzıman yagi nerden konuyor bilmiyorum yağ eksildigi için vuruyor olabilirmi resimli yada videolu anlatırsanız sevinirim teşekürler

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Ototmatik şanzıman yagi değişimi nereden oluyor birde R ye D ye vitesi atinca tak diye ses geliyor daha önce dediğim gibi yağ kaçağı var hem motorda hem şanzımanda motora bur litre bir litre takviye ediyorum yağ lambası yandıkça ama şanzıman yagi nerden konuyor bilmiyorum yağ eksildigi için vuruyor olabilirmi resimli yada videolu anlatırsanız sevinirim teşekürler

Yav otomatik aracın yağını öyle kafana göre ekleme yapamazsın. Canına okursun. Eksik kadar fazla yağ da aracı duman eder. Patlatmadık yerini bırakmaz.