Opel Ürettiği Aracın Arkasında Sonunda Durdu :)

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Kaza yaptım arkadaşlar =(

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Öncelikle geçmiş olsun.

Bence çok şanslınız, böyle bir hatayı çok düşük hızda ve çok elverişli bir ortamda ufak bir kaza ile atlatmışsınız.

Ben de çalıştığım kısım gereği çukurda kasiste ezilmiş eğilmiş jantlar görüyorum.Ama bu şekilde kırılan bir jant görmedim.Diğer taraftan şöyle bir durum var: Süspansiyon kolları vs. gibi parçalar en şart koşullarda bile sadece eğilecek şekilde tasarlanır, kırılacak şekilde değil.Eğer kırılıyorsa bir tasarım hatası vardır.Ben olsam mahmekeye başvurur, bilirkişi raporu isterdim.Bilirkişi kırılan jantı görünce zaten direk hatalı ürün diyecektir.

Çok teşekkür ederim. Pazartesi servis ile görüşeceğim. 4 jantın da değiştirilmesini isteyeceğim. Bu tarz bir parçalanma bana hiç olası gelmiyor. Dediğim gibi sadece darbe olan yer parçalansa anlayışla karşılayabilirim ama jant şuan fiilen 2 parça halinde ortadan bölünmüş durumda. Burada bir metal dayanıksızlığı var. Umarım dediğiniz gibi bir durumla karşılaşmadan halledebilirim.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yok artık opel kendini aşmış.düpedüz dandik jant.hakkınızı arayın sonuna kadar.replicalar bile daha dayanıklıdır.

uguur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

büyük geçmiş olsun.
Bu jantın bu hale nasıl geldiğini anlamış değilim.Replika 17' jant ile otobanda 160 km/h ile çukura düştük.Janttan büyük bir ses geldi.Biz umudumuzu yitirmiş yavaşlayıp sağa çektik.İndik baktık sadece Jant yamulmuş normalde yassı yuvarlak olması gereken yer düzleşmiş.Lastik patlamadı bile.

Bence garantiden hakkınızı arayın.alüminyum alaşım jantla bir ilgisi olabilir mi ?  023hm

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thnxx arkadaşlar. Gerçekten verilmiş sadakamız varmış diye düşünüyorum. Otobanda biyerde çok daha yüksek hızlarda böyle birşey olsa aracın kontrolunu kaybedip karşı şeride bile geçebilirdim. Çok daha feci bir şekilde ortaya çıkabilirdi bu kusur. Düşündükçe kötü oluyorum.

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

jant entersan; çok geçmiş olsun.

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Opel firması hiç bir şekilde durumu açıklayamamışlar ve yaptıkları ürünün arkasında durmamışlardır. Servis çalışanlarına bu durumu gördünmü daha önce diye sorduğumda gördük tabii dediler, peki araçta hiç hasar olmadan jantın böyle olduğunu gördünmü pert olanları geç dedğimde cevap verememişlerdir.

Bayii firmaya opel türkiye firmasının bana en azından bir açıklama borçlu olduğunu söylediğim ve beni aramalarını istediğim halde bana hiç bir şekilde geri dönüş sağlamayarak bayiyi arayarak yapılacak bir şey yok demişlerdir. Bu jantın adeta cetvel ile çizilmiş ve sonra makasla kesilmiş gibi ayrılması pek tabii yapılsal bozukluktan kaynaklanmaktadır.

Bu andan itibaren opel firmasına karşı hiç bir güvenim kalmamıştır. Kim bilir arabanın başka yerlerinde ne gibi kusurlar ile geziyoruz.

Mühendis insanım eğer jantta sadece darbe alan bölge parçalansa anlayabilirim ancak yenilme bir şerit halinde tüm jantta gözükmektedir ve bu da yapısal bozukluğa işaret etmektedir. opel firması bu şartlar izmirde kıçının üzerinde oturup fotoğraflara bakmaktadır.

Çevredeki herkese opel almamaları konusunda bilgilendireceğim. Ne servis hizmeti veriyorlar ne yaptıkları ürünün arkasında duruyorlar. Murat 131 almadım ben 50 küsür bin lirayı çiçekliğe çıkınca dağılacak bir arabayada vermedim ben. Ben canımı ailemin canını emanet ettim bu arabaya. Otobanda yüksek hızlarda olsa bu arabayı kontrolde tutmamın ihtimali yok ve belkide şuan burada olamayabilirdim.

Ama opel firması bir karınca kadar ufalarak bu şartlar altında bana tek kelime açıklama yapmadı.

İşin parasında değilim kasgom var cayır cayır yaptıracak o hasarıda. Ancak opel en azından can bey durum şöyle şöyle detaylı inceleme için jantınızı istiyoruz bile diyemedi. opel serüveni benim için bitmiştir. Madddi durumumu düzelttiğim en kısa sürede aracımı değiştireceğim.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Jlozde link' Alıntı:
Opel firması hiç bir şekilde durumu açıklayamamışlar ve yaptıkları ürünün arkasında durmamışlardır. Servis çalışanlarına bu durumu gördünmü daha önce diye sorduğumda gördük tabii dediler, peki araçta hiç hasar olmadan jantın böyle olduğunu gördünmü pert olanları geç dedğimde cevap verememişlerdir.

Bayii firmaya opel türkiye firmasının bana en azından bir açıklama borçlu olduğunu söylediğim ve beni aramalarını istediğim halde bana hiç bir şekilde geri dönüş sağlamayarak bayiyi arayarak yapılacak bir şey yok demişlerdir. Bu jantın adeta cetvel ile çizilmiş ve sonra makasla kesilmiş gibi ayrılması pek tabii yapılsal bozukluktan kaynaklanmaktadır.

Bu andan itibaren opel firmasına karşı hiç bir güvenim kalmamıştır. Kim bilir arabanın başka yerlerinde ne gibi kusurlar ile geziyoruz.

Mühendis insanım eğer jantta sadece darbe alan bölge parçalansa anlayabilirim ancak yenilme bir şerit halinde tüm jantta gözükmektedir ve bu da yapısal bozukluğa işaret etmektedir. opel firması bu şartlar izmirde kıçının üzerinde oturup fotoğraflara bakmaktadır.

Çevredeki herkese opel almamaları konusunda bilgilendireceğim. Ne servis hizmeti veriyorlar ne yaptıkları ürünün arkasında duruyorlar. Murat 131 almadım ben 50 küsür bin lirayı çiçekliğe çıkınca dağılacak bir arabayada vermedim ben. Ben canımı ailemin canını emanet ettim bu arabaya. Otobanda yüksek hızlarda olsa bu arabayı kontrolde tutmamın ihtimali yok ve belkide şuan burada olamayabilirdim.

Ama opel firması bir karınca kadar ufalarak bu şartlar altında bana tek kelime açıklama yapmadı.

İşin parasında değilim kasgom var cayır cayır yaptıracak o hasarıda. Ancak opel en azından can bey durum şöyle şöyle detaylı inceleme için jantınızı istiyoruz bile diyemedi. opel serüveni benim için bitmiştir. Madddi durumumu düzelttiğim en kısa sürede aracımı değiştireceğim.

Hiç şaşırmadım Opel türkiye kadar rezil bir kurum yok yer yüzünde hele birde santralde Arzu denen bir baayan var sırf insanı çileden çıkarabilmek için özellikle oraya oturtulmuş sanki bunların hepsini yaşadığım için neler hissettiğini çok iyi anlıyorum Geçmiş olsun.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Mağdur Etti, Ürettiği Aracın Arkasında Durmadı

Opel Türkiye pişmanlıktır.

Türkiyede hizmet veren en nefret ettiğim kurumdur.

Opelin yüz karasıdır.

Çalışanları terbiyesiz saygısız ve bilgisizdir.

Hiçbir probleminize çözüm bulamazsiniz çünkü karşıda ADAM yoktur.

ARABAYA GELİNCE

Jantta üretim hatası oldugu çok açık görünüyor.

Ama bu jantı opel düşük kalitede üretti bana bunu servis de demişti.Sport ve cosmo jantları kadar kaliteli değil.maksat çelik jant olsun diye takılan jantlardan.

Arabanız gerçekten iyi bir araba.Bu kadar çabuk sogumayın bence.gidin 4 jantı değiştirin bir OPC jantı alın opele de dava açın.

Güvenlik konusunda sınıfının en iyi arabası.opel astra J demek kaya gibi araba demek.buna gözlerimle şahit oldum.çelik tamponlu vw caddy astra j ye yandan çarpıyor vw pert astra 2 kapı değiştirmeyle kurtarıyor.

Arabanızın kullanım keyfini emin olun başka firmalarda bulamazsınız.

Karanızı bir daha düşünün derim

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:

Opelin yüz karasıdır.

ARABAYA GELİNCE

Ama bu jantı opel düşük kalitede üretti bana bunu servis de demişti.Sport ve cosmo jantları kadar kaliteli değil.maksat çelik jant olsun diye takılan jantlardan.

Arabanız gerçekten iyi bir araba.Bu kadar çabuk sogumayın bence.gidin 4 jantı değiştirin bir OPC jantı alın opele de dava açın.

Güvenlik konusunda sınıfının en iyi arabası.opel astra J demek kaya gibi araba demek.buna gözlerimle şahit oldum.çelik tamponlu vw caddy astra j ye yandan çarpıyor vw pert astra 2 kapı değiştirmeyle kurtarıyor.

+1

cemyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:

Opelin yüz karasıdır.

ARABAYA GELİNCE

kesinlikle katılıyorum. opel türkiye sıkıntılı. servislerine hakim olamıyor. bakım fiyatları çok yüksek. 15 000 km bakım 500 tl olurmu ? parça fiyatına bakıyorsun toplasan 190 tl lik parça takılıyor. kalan sadece işçilik. genel kontrol diye bi kalem var oda işçiliğin fiyatını düşük göstermek için yapılan bir uydurma. resmen soyuluyoruz. bosch car servise gittim aynı değişimleri orjinal parça ile hemde yap olarak mobil 1 5x30 esp koyarak 250 tl ye yapıyorlar !!!