Opel Türkiye Maduriyeti Hakkında ..

wasiyet1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Türkiye Maduriyeti Hakkında ..

Bu tip şeyleri okudukça opelden soğuyorum. Aracımda bir problem yok çok şükür. Ancak değiştirme gibi bir şey olursa tercihim Opel olmayacak battle_Escrime

blackswords

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kardesim Cok gecmis olsun

Simdi bu arac iki yil garantili degilmi mecburlar yapmaya yapiyorlarsa sokme takma parasi 450 tl ne hakla istiyorlar yanlis anlama ama ben olsam orayi ayaga kadiririm gerekirse cirkeflik yapar bir kurus odemeden aracimi ordan alip baska bi servise giderim. Nedir bu ya bunlar iyice insanlari enayi yerine koyuyolar araci satmak icin bayide bin taklatarlar iş memnuniyete gelince tanimazlar. Ayip

MeRt2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
hatta şimdi faturada dikkat ettim Volan da ilk madde de görüldüğü gibi garantiden değişmiş.
(+ olarak aracım corsa 1.3 olarak yazılmıştı yanlışlık olduğunu söylemiştim ama pek oralı olmamışlardı
faturada görüldüğü gibi orada da birşeyler döndüğü kesin )

Benimde garantiden emme manifoldum değiştiğinde faturada aracım Astra G ve safir siyah olarak görünüyordu.
Bende yanlışlık olduğunu söyledim ama bizim için problem değil, zaten önemi de yok dediler.  ::)
Acaba garantiden yapılan işlemleri farklı model araca yapılmış olarak belgelendirmeleri Astra J'yi daha sorunsuz bir araç olarak göstermek için mi?
Sonuçta raporlara Astra J olarak geçmediğinde Dekra yada bunun gibi mecralara yansıtılmıyor olabilir.  ::)

[img=800x600]http://b1302.hizliresim.com/16/m/k97nv.jpg[/img]

Mete34

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hsy link' Alıntı:
Kardesim Cok gecmis olsun

Simdi bu arac iki yil garantili degilmi mecburlar yapmaya yapiyorlarsa sokme takma parasi 450 tl ne hakla istiyorlar yanlis anlama ama ben olsam orayi ayaga kadiririm gerekirse cifkevlik yapar bir kurus odemeden aracimi ordan alip baska bi servise giderim. Nedir bu ya bunlar iyice insanlari enayi yerine koyuyolar araci satmak icin bayide bin taklatarlar iş memnuniyete gelince tanimazlar. Ayip

Abicim ,şuan  bana verdikleri tek cevap bu parça garanti dışı bir parçadır . Ama garanti kapsamında değiştiren bir çok kullanıcı mevcut .

ssyt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

açıkçası durumunuza üzüldüm.. hayretler içinde kaldım..biz de İzmir i arayınca derdimize derman olur illaki diye düşünüyoruz. çok yazık...bu baskı balata konusunda ben de dikkat etmeye çalışıyorum ve bu tarz olayları duydukça da daha da ürker oldum..garantisi var diyemeyeceğiz artık galiba.. biraz düşününce işin içinde iş olabilir aslında.. şöyle ki belki sizin aracınızda sadece balata sıkıntısı vardı..siz de garantiden değiştiriyorlar diye  bastırınca balata değiştirme parası volan ismini aldı. böylelikle hem size mahçup olmadılar hem de para almaktaydılar...volan için de siz İzmir i aradınız. İzmir servise baskı yaptı ve bu kullanıcı hatası neden ücretsiz dedin diye çıkıştı..ne var ne yok ücretli değiştir dedi.. O durumda da servis bu talimattan kıvıramazdı ve size artık volanda da sıkıntı yok diyemezdi. İzmir den de yediği fırçayla hem sağlam volanınızı işin içine dahil etti hem de  fiyatı şişirdi de şişirdi.

yok artık bu kadar da olmaz diyen arkadaşlar olacaktır ama bizi bunları düşünür hale getirdiler maalesef.. olur mu olur..Tırdan düşen arabaları sıfır diye satan zihniyet bunu neden yapmasın..

tekrar geçmiş olsun..

blackswords

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ya bu aracin neresi garanti kapsaminda o zaman arac daha 4500 km de hadi 15 20 bin olsa neyse daha yeni aracin balat vs sorunu cikiyorsa kusura bakmasinlar o parcayi elleri mahkum degistirmelidirler garanti kapsami disinda olsabilile kabul etmiyorsalar o zaman opel ayipli arac satiyor okadar basit.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ancak otomobil firmaları yasal süreçte baskı balata garanti kapsamına girmez diye bir madde eklerek yasal sürecin daha başında müşteriye karşı kendini garantiye alıyor. Yani yasal süreçtede size söylenicek olan araç satış sözleşmenizi imzaladınız ve içerisinde bu madde de var, yani bir madde ile elinizi kolunızu bağlıyorlar
Ha emsal gösterilen şeyi de biz iyi niyet gösterdik birkaç müşterinin parçasını garantiden değiştirdik deyip
yasal süreçtede maalesef haklı tarafa geçiyorlar. Böylede bir durum söz konusu
Ama ne olursa olsun yasal zeminde hakkınızı arayın

blackswords

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ssyt link' Alıntı:
açıkçası durumunuza üzüldüm.. hayretler içinde kaldım..biz de İzmir i arayınca derdimize derman olur illaki diye düşünüyoruz. çok yazık...bu baskı balata konusunda ben de dikkat etmeye çalışıyorum ve bu tarz olayları duydukça da daha da ürker oldum..garantisi var diyemeyeceğiz artık galiba.. biraz düşününce işin içinde iş olabilir aslında.. şöyle ki belki sizin aracınızda sadece balata sıkıntısı vardı..siz de garantiden değiştiriyorlar diye  bastırınca balata değiştirme parası volan ismini aldı. böylelikle hem size mahçup olmadılar hem de para almaktaydılar...volan için de siz İzmir i aradınız. İzmir servise baskı yaptı ve bu kullanıcı hatası neden ücretsiz dedin diye çıkıştı..ne var ne yok ücretli değiştir dedi.. O durumda da servis bu talimattan kıvıramazdı ve size artık volanda da sıkıntı yok diyemezdi. İzmir den de yediği fırçayla hem sağlam volanınızı işin içine dahil etti hem de  fiyatı şişirdi de şişirdi.

yok artık bu kadar da olmaz diyen arkadaşlar olacaktır ama bizi bunları düşünür hale getirdiler maalesef.. olur mu olur..Tırdan düşen arabaları sıfır diye satan zihniyet bunu neden yapmasın..

tekrar geçmiş olsun..

Size % 100 katiliyorum bazi servisler ise iki arac arasinda parca degisimi bile yapiyor senden alip baska araca takiyor ondakinide senin araca bunu yapan cok servis var.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

''Böyle yaptığınız için herşeyi siz ödeyeceksiniz'' bunu söylediklerine inanamıyorum gerçekten şok oldum.Bu nasıl bir zihniyettir arkadaş.4000 km deki arabanın baskı balatası kasıtlı birşey yapsanız bile o km de bitmez.Olan hep müşteriye oluyor.Yazıklar olsun!!!!

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

baskı balatayı garantiden değiştirip volantı nasıl garantiye sokmaz anlayamadım balatayı sokmayıp volantı soksalar anlayacağımda balatayı garantiye sokup volantı sokmayışlarını anlamış değilim