Opel Motor

BLADE44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçenlerde Arabayi Sanayiye Götürdüm Motorunda Ses Geliyo Bunlarda Rektefiye Edilmesi Lazim Dediler Sonrada Kendi Tamircime Gittim Oda Yağ Subaplari Vuruyo Dedi Sizdende Fikir Almak Isterim Araba Yağ Falan Yakmiyo Sadece Aşiri Sesli çalişiyo Yapiminada 1500 Ytl Diyolar 96 Model Vectra Cd

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracın yagını kontrol et tamamsa. kadehler bozulmus 110 ytl 50 ytl de işçilik 160 ytl. o sırada yagıda yenılersen ıyı olur

BLADE44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yağını yeni değiştirdim dediğim gibi arabada sadece fazla ses çıkıyo yağda yakmıyo önce bu ses için dedilerki yatak vuruyo şimdi 4 tamirciye gösterdim 2 si yatak vuruyo dedi 2 side yağ subapları vuruyo dedi ne yapacağımı bende anlamadım yardımcı olursanız sevinirim

aydın80

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bi arkadaştada olmuştu.ses eğer aşağıdan ve şıkırtılı geliyosa muhtemelen yatak vuruyodur.arkadaşa işçilik dahil 700.00 liraya maloldu.oda farklı ustalardan farklı arıza tespitleri aldı ama sonuç yatak vurması

BLADE44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı sorun bi arkadaştada olmuştu.ses eğer aşağıdan ve şıkırtılı geliyosa muhtemelen yatak vuruyodur.arkadaşa işçilik dahil 700.00 liraya maloldu.oda farklı ustalardan farklı arıza tespitleri aldı ama sonuç yatak vurması
BURADA YATAK VURUYORSA EĞER MALİYETİ 2000 YTL İLE 3000 YTL ARASINDA DEĞİŞİR DEDİLER MOTORDA NORMAL ÇALIŞIRKEN SES YOK AMA 3000 DEVİRİ GEÇİNCE BAŞLIYO SES OLAYI HIRILTILI Bİ SES

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
BURADA YATAK VURUYORSA EĞER MALİYETİ 2000 YTL İLE 3000 YTL ARASINDA DEĞİŞİR DEDİLER MOTORDA NORMAL ÇALIŞIRKEN SES YOK AMA 3000 DEVİRİ GEÇİNCE BAŞLIYO SES OLAYI HIRILTILI Bİ SES
Yatak vurması araba çalıştığı sürece olur. Rölantide yok, devir artınca var diye bir şey olmaz. Yatak vurması motor devrine paralel olarak artar veya azalır. Siz belki düşük devirde olan vuruntuyu duyamıyorsunuz ama tecrübeli ustalar veya arkadaşlarınız duyabilirler. İyi kontrol ettirin. Yatak vurmasında hırıltı olmaz, derinden gelen metalik ses olur.

mhakkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki yaptırmazsa ne olur motorun sonu.

BLADE44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaptırmazsam motor u değiştirmek zorunda kalırmışım buda 5000 6000 ytl olur dediler tabi yatak vurmasıysa daha henüz onu anlamış değiliz 4 ustaya gösterdim 2 si subaplar vuruyo dedi 2 side yatak vuruyo dedi bide araba yağ yakmıyo ses derinden gelmiyo rahatça duyuluyo metalik bi ses ama fazla derinden gelmiyo motor kapağı altından geliyo lütfen yardımcııı olun

BLADE44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abiler kısacası araba yağ yakmıyo devir artınca dizel motor gibi çalışıyo bide subaplar değişilirse 1500 ytl tutarmı

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
subaplar 1500 ytl tutmaz
1600 ytl ye rektifiye yaptırdım daha yeni, 16 adet subap da içinde
benim araç feci yağ yakıyordu benzer de bi ses vardı, ama sürekliydi devirle değişmiyordu.
yağ eksiltmiyor demişsin, kaç numara yağ var motorda? aşınmış motorlara kalın yağ koyarlar diye biliyorum eksiltmesin diye
bir de benim yataklar müdahale görmedi
piston-segman-piston kolu-komple conta takımı-sübaplar-rektifiye işçiliği gibi bi faturam vardı