Opel Insignia 2.0 CDTI

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar,
opel insignia almayi düsünüyorum,galeride 2 adet insignia var,
1 tanesi 2.0CDTI 160Hp 64.000 km cok temiz 28.07.2013 ikincisi
2.0 CDTI Biturbo 4X4 194Hp 85.000 km temiz 20.09.2012 ve bu arabalarin ikiside 1 yil garantili fiyatlari hemen hemen ayni, benim gönlüm Biturbo 194 Hp olanda fakat biraz arastirmamda Biturbo olanlarda sorun oluyormus bilgisi yada yorumu olan varmi? paylasirsaniz sevinirim.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 1.6 cdti insginia. 2.0 cdti pekte iyi yürümüyor...

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 motor gücü acisindan daha iyi degilmi? 160 Hp az bir güc degil aslinda

marmarali83

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hp işi normal hayatta biraz yanıltabilir insanı. Maximum hp ler genelde çok üst devirlerde kendilerini gösterir. ggeçenlerde bir aracın teknik özelliklerine bakmıştım. Maximum hp 6000 rpm de verdiğini yazıyordu. şuanki aracımı 5 senedir kullanıyorum ama hiç o devirlere çıkmadım. Benim aracım 90 hp. 90 hp yi hiç görmedim yani :) 1.6 cdtı astra ve 1.6 t ınsignia kullandım. İki aracı da 5-6 km deneme amaçlı kullandım. ınsignia da benim aracım dan sonra 180 hp ile uçar kaçar zannettim ama öyle iki katı güç hissetmedim. Tabi araç ağırlıkları farklı.aynaynımotor astra g de olsa uzar gider oorası ayrı konu fakat demek istediğim araç kasası ile motoru kıyaslamak gerekiyor. 180 hp diyip araca uçar kaçar diyemeyiz. 180 hp ınsignia iyi gidiyor fakat aman allahım bu ne böyle de dedirtmiyor (ben boyle dedirtir diye düşünmüştüm :) ) 1.6 cdtı astra 180 hp insignia ya göre daha atak ve seri geldi. aynı motor insignia da nasil hisettirir deneyim sahibi olmadan yorum yapmak zor. insignia hakkında çok bilgim yok fakat aracın hp değerleri genelde yüksek devirlerde ortaya çıktığı için hp den ziyade tork değerlerine bakın. Maximum torku 1500-2000 devirlerde veren ve torku yüksek olan araç, Maximum hp yi 5000-6000 devirlerde veren araçtan daha seri ve atık kullanım sunar.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 CDTI insignia´nin genel özelliklerine baktigim zaman 160Hp güce sahip olanlarin hepsi 350Nm tork gözüküyor 195HP olanlarda 400, max tork ise 1750-2500 devir.Fakat tahminime göre 2.0 motor, 1.6 motora göre ayni beygir ve tork´a sahip olsa bile 2.0 motor daha agir sartlarda ayni agirliklarda yokus cikarken 1.6 ya göre daha stabil ve hala ayni gücü kararlilikla vermeye devam ediyor yani 1.6 motor 160 beygir de biraz yokus gördügü zaman hemen dalgalanmalar basliyor ve ayrica büyük motor ayni gücleri verseler bile kücük motora göre cok daha gec yipraniyor bu benim kisisel fikrim. Bu yüzden 2.0 CDTI daha mantikli geldi.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burdaki gibi vergi konusunda çok fark yoksa tabiki 2.0 dizel.kullanım zevki,torku,gücü,dayanıklılığı her açıdan bana göre daha mantıklı...küçük motor o kasada illaki zorlanıp kendini bitirme eğilimindedir...
bi turbo dizellerde kronik sorun yoksa çok mantıklı olur... sonuçta çift turbo düşük devir ve yüksek devir kullanımda aynı torku her devirde sağlamaya yönellik yapılmış birmotor ve çokda keyifli olur düşüncesindeyim...
tork ne kadar yüksekse o kadar keyif alınır yoldada yormaz insanı...
birde opel alırken şanzuman önemli bana göre... mesela 1.6 turboların baskı balata sorunlarını duymayan kalmamıştır... otomatik şanzumanların saçmalıklarını eski teknoloji olmasını falan... 2.0 dizellerde ne şanzuman var bilmiyorum açıkçası ama onada bakmak lazım.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2.0 cdti gürültülü çalışıyor. vergi dezavantajı var. yakıt olarakta bakmak lazım.
herşeyden önce 1.6 dizel 2. elde size daha çok kazandıracaktır. ülkemizde vergiden dolayı 2.0 cdti fiyatları çakılacaktır ;)

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar doğru söylemiş önemli olan düşük devirlerde güç alabilmek. büyük motor her zaman avantajlı.

Bülent Yüksel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir konuda özür dilerim belki yazmadim ben Almanyada yasiyorum, bende astra 2007 model 1.3 cdti astra var onun vergisi 200 euro almayi tasarladigim 2013 model 2.0 cdti ise 350 euro fakat buradaki ekonomik sartlara göre 350 lira gibi bir fiyata denk geliyor , burada 2. el piyasasi cok cok kötü Türkiyedeki gibi aldigimiz arabayi 3 ay sonra ayni fiyata yada üstüne satmaniz imkansiz, benim astraya tertemiz cizik bile yok tam bakimli 1500-2000 euro fiyat veriyorlar ve satmaktan vaz gectim dursun kapinin önünde, vergisi sigortasi yilli toplam 400 euro hanim kullansin. Alacagim insignia nerdeyse 2014 model 64.000km de 14000 euro civari ve full servis bakimli cizik bile yok arti 1 yil garanti ve sifir kis lastikleri ile yeni celik jant veriyorlar en son olarakta muayenesi yaptirilip teslim ediliyor,yakit ise cok problem degil diesel 1,06 euro oda bize 1,06 lira gibi bir mantiga geliyor, insignia´ yi aldiktan 2 sene sonra satabilecegim fiyat 9000 euro yu gecmez emin olun.Gürültü ise sirkette 3.20 diesel BMW var oda gürültülü sonucta 2 litrelik motor fakat yagin kalitesi cok önemli Mobil-1 kullaniyorum castrol e göre inanilmaz sessiz.