opel disk balatalarda kampanya varmış!!

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bugün servise gittim.Arabanın frene basınca öttüğünü bildirmiştim.Şimdi frene basmadan da ses çıkardığını söyledim.Test sürüşüne çıktık.Servis çalışanı arabanın performansını dinliyor,fren basıyor.Bende araba ile ilgili konuşuyorum.Servise döndük ön diskler, arka ve ön balataları değiştirelim satacaksanız 3-4 bin gider dedi.Ben satacak da olsam değiştirelim birde ağır bakıma sokalım dedim.OPEL'de parça kampanyası varmış ve bu ay sonu bitiyormuş.1.3 .16 enjoylar astralar vectralarda disk balatalarda %50 indirim varmış.diskler 429 tl. iken 210 tl. civarı.Ağır bakımıda triger seti dahil 875 tl. sı tutuyor.Enteresan olan her opelin disk balatasında ki indirim.Benim 1.6 gtc de yok.Model nosuna listede baktılar ve disklerin 400 küsür olduğunu sadece 193 tl. olan balatalarda indirim olduğunu söylediler.Bu kadar fırsatçılık olmaz dedim.Sonra pazartesi kredi kartım rahatlasın gelirim deyip çıktım.Düşündüm bir araba sorun çıkarmasa bile sadece 1000 tl. ağır bakım dedikleri maliyeti diskler balatalar değişirse 1000 tl.de bu tutsa 2000 tl. masrafı var.Araba kaç para?????Bu işin ucuzu değil ama işi bilen insaflı ve ehil bir servisi yokmu?

sssguler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben Corsa için TRW marka ön disk balata aldım 100 lira toplam. Bahsettiğiniz fiyatlar yüksek geldi bana. Bazen kampanya adı altında çok güzel kazıklıyorlar. Örneğin geçen sene Koçtaştan bir kova boya almıştım 95 liraya. 20 lira indirimli diye sevinirken, aynı boyayı yoldan geçerken başka bir yere sordum 75 lira. Hani indirim? O olaydan sonra araştırmadan birşey almamaya karar verdim. Çok fazla değil ama insanın zoruna gidiyor ve bazen 1 liraya muhtac olduğumuz günler oluyor. Para kolay kazanılmıyor ki...

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bostancı sanayideki parçacıların orj. balatalara verdiği fiyat düzeyine çekmişler de işçilik ücreti de muhtemelen güzeldir:D

bigali3417

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben yaklaşık bir ay önce arka diskleri değiştirdim..tanesi 170tl di...işçilik ücreti ödemedim...bence de indirim diyerek aslında kazıklıyorlar...bir örnek gerekirse bir ayakkabı mağazasında 99tl alıp almama konusunda kararsız kaldım..daha sonra turkcellilere %50 indirim var diye reklamları duyup gittim ve ne göreyim aynı ayakkabı 259tl ve %50 indirimle 130tl...nasıl indirim ama...herkese alışverişte araştırma yapmasını öneririm...

ahmet altınçubuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Servislerde pahalı olması çok normal bence, sonuçta koça servis ve birçok çalışanı var. Bizim için en güzel olanı parçaları kendimiz alarak sanayii de bildiğimiz güzendiğimiz bir ustaya değiştirmek. Böylece hem aldığımız malzemenin ne olduğunu biliyoruz hemde birçok işçilik parası vermiyoruz.

Ahmet Altınçubuk

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
daha uzun omurlu ve daha iyi tutan balata nedir derseniz...
EBC Greenstuff balatalar.. tavsiye ederim.. bende kullaniyorum..

ugurserhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
servisteki yetkili arkadaş;arkadaşım oldu gibi bana "uğur ağabey,ağır bakımda triger setini bizden başka yerde değiştirme ama diğer uygulamaları,balataları dışarda yaptırabilirsin" diyor.Ben bu işin içinden çıkamadım bir türlü,bu işin orijinalimi daha iyi yoksa isim yapmış marka balatalar mı? benim arabamın balatası 1.3 astrada kulanılanmış bu yüzden kampanyadan istifade edebiliyormuşum ama diskleri farklıymış bu yüzden disklerden bana indirim yok.Garantisinin bitmesine 2 ay kaldı bitince bu servise veda edeceğim.
Ama bu ay sonuna kadar volan lardada indirim var 1200 tl. lık volan 770 tl miş aklıma alayım yedekte dursun fikri bile geldi ama altın gibi para bağlanır mı bilemedim.
saygılar

forged&carbon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araciniz performansli bir arac daha iyi durmasini istiyorsaniz performans disk ve balata tabii ki orjinalinden daha iyi ve kisa mesafede durduracaktir. bu kesin.

multicdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim de disk ve frenlerde sorun vardı arabayı aldığımdan beri garanti kapsamında olduğu için değiştirttim bende garantisi bitince sanayi ye gitmeyi düşünüyorum açıkçası servisler ateş..

TorkTeknik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beyler benim c20xe calibranında ön fren; disk vede balataları değişecek. Yardımcı olabilecek varmı? fiyatları ne alemdedir vede modlmak istersek mesela ne marka kullanalım