Opel de ciddi güvenlik problemi mi var??

teoman477

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
https://www.sahibinden.com/ilan/vas...2004-model-opel-vectra-c-kasa-480355233/detay

bu araç nasıl hava yastığı açmaz??
sahibinden sitesindeki vectra c ve astra h kasa onlarca kazalı aracı inceledim ölümlü kazalara yol açabilecek türde ağır hasarlarda dahi hava yastıkları açılmamış. aynı segmentlerde ve aynı yıllarda üretilmiş diğer markalarda ise hava yastıkları olması gerektiği gibi açılmış.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
bu kazada kesinlikle açılması lazımdı. günahlarını almak istemiyorum ancak bu tür işlerde her türlü oyun dönüyor. kim bilir belki de bir hile ile açılan hava yastıklarını onarıp açılmadı şeklinde gösteriyorlar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1- Araç daha evvelden kaza geçirmiş olabilir mi?
2- Hava yastıkları tamir görmüş olabilir mi?
3- Direksiyon arızası nedeniyle direksiyon sökülüp bağlantıları uygun yapılmamış olabilir mi?
4- Ne kadar doğru bilmiyorum ama emniyet kemeri bağlanmayınca hava yastıkları aktif olmuyor diye birşeyler duymuştum.
Buna benzer soruların cevabını almadan yorum yapmak yanlış olur. Sanayilerde, servislerde kaza yapıp hava yastıkları açılmış çok araba gördüm.

commigere

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Motosiklet ya da inek gibi bir hayvana vurup üzerinden atmış olabilir. Hava yastıklarını patlatacak kadar eksi g kuvveti oluşmadıysa hava yastıkları patlamamış olabilir.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arabaların vakit zamanında yapılmış NCAP çarpışma testleri şusu busu var. Hurdacıların koyduğu resimlere göre böyle bir konu için değerlendirme yapmak doğru olmaz.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Adam yazmış zaten ön şasilere girme yoktur diye.yüksek birşeye çarpmış olabilir.ön tampon demiri bile duruyor ve hiç eğilmemiş.

Sony Z5 ile gönderildi

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bir zamanlar opelin hava yastığı problemi konuşuluyordu ama ne opel kabul etti ne de bu olay çok büyüdü.. hatta internet sitesi bile kurmuşlardı mağdurlar falan diye.. kötü bir durum olsa Opel araçlarını çağırırdı diye düşünüyorum..

enginbilgic03

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Emniyet kemeri takılı değilse hava yastığı kesinlikle açılmaz.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hakangnr

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
araç hasarı tampon üstünden almış gibi görünüyor dolayısı ile sensörler darbe basıncı algılamamış olabilir ve emniyet kemeri takılı değil ise hava yastığı açılmaz diye biliyorum.