Opel corsa fan sorunu

mysterious_ra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun mu değil mi bilmiyorum ama sizlerden fikir alayım dedim.Opel Corsa 1.4 Benzinli 1999 model ilk çalıştırmada fan çalışıyor yaklaşık1-2 dakika sonra kendiliğinden kapanıyor hararet yükselince 95-96'larda tekrar çalışıyor, fakat o ilk çalıştığında fanın devreye girmesi kafamı karıştırdı.Sizce normal mi yoksa normal değil mi?
:confused:

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ramazan Bey motoru ilk çalıştırdığınızda kaputu açıp baktınız mı fan mı yoksa sekonder hava pompası mı diye? yani diğer konularada açmışsınız. yani o sesi duyduğunuzda fan mı diye bakın sonraki fandır ama ilkinden emin olun

mysterious_ra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ramazan Bey motoru ilk çalıştırdığınızda kaputu açıp baktınız mı fan mı yoksa sekonder hava pompası mı diye? yani diğer konularada açmışsınız. yani o sesi duyduğunuzda fan mı diye bakın sonraki fandır ama ilkinden emin olun
Bugün bir tamirci ve bir de oto elektrikçiye arabayı gösterdiğimde tamirci oto elektrikçisine gönderdi, oto elektrikçi o sesin (Fan zannettiğimiz) bir zararının olmadığını söyledi.Sitede araştırdığımda ise Seconder hava pompası olabileceğini tahmin etmeye başladım, yarın ilk işim arabayı çalıştırıp sesin fan dan mı? yoksa seconder hava pompasından mı geldiğini bulmak olacak.Bu arada fanın ve hava pompasının resimlerini ekleyebilirmisiniz seconder hava pompasının resmini sitede bir bölümde gördüm ama fan nasıl bir şey tam olarak bilmiyorum?Şimdiden teşekkür ederim arkadaşım!

post44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 6 yıldır böyle biniyorum.
kIŞIN bile ilk çalıştırmada fan açtığı oluyor.Her zaman yapmıyor.Ama ayda dört beş kez denk geliyor.

Motor sıcaklığı ölçümünde sıkıntı çıkmıyor.
Arıza kodunda soğutma suyu sensörü geçiyor
Hararet müşrünü ve termostat ı iki defa değiştirdim. Sıkıntı geçmedi.
Artık iletim kablolarında temassızlık olduğunu düşünüyorum.Kayseri Malatya ve Balıkesir de yetkili servisler sıkıntıyı çözemedi.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ramazan bey sekonder pompası budur,sesi de bu yapıyordur
entraillestitinejpg11.jpg