opel corsa f hatası

hayal68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model 1.4 corsa c eastronik tiwinsport cosmo aracım var aracım çalıştıktan sonraa kalkarken f hatası veriyor 10-15 metre gidince arıza lambası yanıyor devir düşüyor 2. vitese geçince arıza lambası sönüyor a da devam ediyor tekrar istop edip çalıştırana kadar bir sıkıntı yok. F hatasından sonra çalışınca önce a ya atarsam a da kalıyor atmassam f hatasından sonra sadece geri vitese geçiyor. Aracımın baskısından dediler değiştirdim. Alt merkez dediler değiştirdim. Yeni motor beyni aldım taktım ama hata gitmiyor başına böyle bişey gelen varmı yardımcı olabilirmisiniz para harcamaktan sıkıldım artık. iyi günler

derincece

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2004 model 1.4 corsa c eastronik tiwinsport cosmo aracım var aracım çalıştıktan sonraa kalkarken f hatası veriyor 10-15 metre gidince arıza lambası yanıyor devir düşüyor 2. vitese geçince arıza lambası sönüyor a da devam ediyor tekrar istop edip çalıştırana kadar bir sıkıntı yok. F hatasından sonra çalışınca önce a ya atarsam a da kalıyor atmassam f hatasından sonra sadece geri vitese geçiyor. Aracımın baskısından dediler değiştirdim. Alt merkez dediler değiştirdim. Yeni motor beyni aldım taktım ama hata gitmiyor başına böyle bişey gelen varmı yardımcı olabilirmisiniz para harcamaktan sıkıldım artık. iyi günler

sanırım şanzıman arızası, otomatik vites araçlarda f o anlama geliyormuş.

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
bu arızanın bir iki sebebi var öncelik şanzuman beyni veya fren şalteri fren şalteri hariç herşey yapılmış sanırım isterseniz bana gün içinde telefon açın yardımcı olayım size

hayal68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hata ern kodlar

bosch marka arıza tespit cihazına bağlattım aşağıdaki hataları verdi.
p1710 --- tekerlek devir sayısı ölçer fonksiyon kesintisi
p1711 --- sol ön devir sayısı sensörü foknksiyon kesintisi
p1712 --- sağ ön devir sayısı sensörü foknksiyon kesintisi

bu hataları nasıl giderebilirim yardımcı labilirmisiniz

opelsiz olmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArkadaŞlar aracim 2010 opel astra easytronİk enjoy modelİ baŞima bu araÇta İlk defa bİ olay geldİ geÇen gÜn otobanda suratliydim araÇin devİrİ yÜksektİ bİrden arabada f İŞaretİ Çikti ve araba gaz yemİyordu ama ÇaliŞir durumdaydi sonra kendİ hiziyla kenara Çektİm İstop ettİm araÇ ÇaliŞmadi ve hala f İŞaretİ Çikiyordu 3-5 kere tekrarladim ve araÇ sonra ÇaliŞti bu f İŞaretİnİn anlamini bİlen varsa yardimci olabİlİr mİ Çok teŞekkÜr ederİm..

halil ulaş

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bosch marka arıza tespit cihazına bağlattım aşağıdaki hataları verdi.
p1710 --- tekerlek devir sayısı ölçer fonksiyon kesintisi
p1711 --- sol ön devir sayısı sensörü foknksiyon kesintisi
p1712 --- sağ ön devir sayısı sensörü foknksiyon kesintisi

bu hataları nasıl giderebilirim yardımcı labilirmisiniz

Bu arıza kodlarındaki sorunu çözebildiniz mi hayal 68 aynı sorun arkadaşımda var araştırmadayız şuan bilgi verirseniz sevinirim

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arıza kodlarındaki sorunu çözebildiniz mi hayal 68 aynı sorun arkadaşımda var araştırmadayız şuan bilgi verirseniz sevinirim
servise git adaptasyon yaptır temas noktası ayarı vs. birde hazır adaptasyon yapılırken easytronik fren yağını değiştirsiler ikisi bir arada çıkar,olmadı debraja baksınlar kayma yapıyor,sorun burda