Opel Corsa D 1.3 Cdti Açı Sensörü Arızası

Elegant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Corsa D 2011 Model 1.3 Cdti sahibiyim. Aracımda 100 km hızı aştığımda sürekli olmasa da abs lambası yanıyor ve abs devre dışı kalıyor, direksiyonda bir ağırlaşma söz konusu olmuyor. Yetkili servise götürdüğümde araç C0000-08 Hız Sensörü Devre Arızası ve C044A-08 MOTOR RPM sinyali yok hataları
veriyor. Yetkili Servis direksiyon kolonu değişecek dedi ve 4.000 TL gibi yüklü bir hesap çıkardı.

Daha önce bu şekilde bir arıza ile karşılan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum.

snpsis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şekilde benim corsamda da açı sensörü arızası veriyor bazen 100 km civarında abs ışığı yanıyor. siz bir çözüm bulursanız bana yardımcı olur musunuz ?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elektonıkcıye gıt bence 4000 tl nedır sankı 40 tl ıstermıs gıbı sacma bı bedel o paralar tamırı veya cıkması vardır o parcanın kı ole herseyıde degıstrmeye gerek yok bence 1 modul ıcın tum kolonu

serdaraslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Corsa D 2011 Model 1.3 Cdti sahibiyim. Aracımda 100 km hızı aştığımda sürekli olmasa da abs lambası yanıyor ve abs devre dışı kalıyor, direksiyonda bir ağırlaşma söz konusu olmuyor. Yetkili servise götürdüğümde araç C0000-08 Hız Sensörü Devre Arızası ve C044A-08 MOTOR RPM sinyali yok hataları
veriyor. Yetkili Servis direksiyon kolonu değişecek dedi ve 4.000 TL gibi yüklü bir hesap çıkardı.

Daha önce bu şekilde bir arıza ile karşılan arkadaşlardan önerilerini bekliyorum.

sonuç nedir , ne yaptınız??

Elegant

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Araçta Direksiyon açı sensörü arızası varmış. İzmir'de elektrikli garantili direksiyon tamiri yapan bir usta buldum. Buca sanayinde sadece bu işi yapıyorlarmış.
800 TL tuttu ve bir yıl garanti verdiler. Şuan sorun ortadan kalktı, gayet memnunum.

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Çoğu Corsa'da görülen kronik bir sorun.. Geçmiş olsun..

Muratsagir41

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Araçta Direksiyon açı sensörü arızası varmış. İzmir'de elektrikli garantili direksiyon tamiri yapan bir usta buldum. Buca sanayinde sadece bu işi yapıyorlarmış.
800 TL tuttu ve bir yıl garanti verdiler. Şuan sorun ortadan kalktı, gayet memnunum.

Benim araç da 90ı geçince abs yakıyor. Cihaza bağladık açı sensörü hatası berdi. Arıza silinemiyor. Rot ayarı yaptık geçmedi. Esp tamir istiyomuş dedi usta. Ne yapılabilir?

keyfoagam

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
2007 CORSA aracımda 100 km geçince sürekli abs lambası yanıyor. Bugün elektronikçiye götürdüm amkineye bağladı Direksiyon Açı sensör hatası var dedi, o hatayı silemediğini söyledi, söküp araştırmak gerek ama ne tutar olurmu bilemem dedi. Siz Buca da kime yaptırdınız?

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
2007 CORSA aracımda 100 km geçince sürekli abs lambası yanıyor. Bugün elektronikçiye götürdüm amkineye bağladı Direksiyon Açı sensör hatası var dedi, o hatayı silemediğini söyledi, söküp araştırmak gerek ama ne tutar olurmu bilemem dedi. Siz Buca da kime yaptırdınız?
sensör değişip kalibrasyon yapılması gerekiyor basit bir işlem içerideki dişlilerde kırık yoksa hazır el atmışken direkisyonun sağında kalan motoru söküp içine gres bastırın ki soğuk havalarda ses yapmasın

keyfoagam

Kayıtlı Kullanıcı
44-Malatya
Siteyi ziyaret et
sensör değişip kalibrasyon yapılması gerekiyor basit bir işlem içerideki dişlilerde kırık yoksa hazır el atmışken direkisyonun sağında kalan motoru söküp içine gres bastırın ki soğuk havalarda ses yapmasın
Sensör değiştirebilecek nere var ki?