opel corsa c bazı sorular :)

krydnsmz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi forumlar 2005 opel corsa 1.3 cdti dizel araç aldım bazı sorularım olacak yardımcı olursanız sevinirim .
1.Aracın ortalama yakıtı ne kadardır 100 km de kaç litre yakar
2.araç rolantide iken 1000 devirin altına bıraz dusuyor sorun olurmu önceden bu kadar düşmüyordu.
3.aracın motor sıcaklık gostergesı hıc hareket etmıyor hep en dusukte muşurdan dolayı olabılır mı ?
tsekkurler

eNiGMaCc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba.
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. ben de corsa c kullanıcısıyım. 2005 1.3 cdti.
1. Şehir Dışı Yaz aylarında 3.9-4.0lt/100km, Kış aylarında 4.1-4.3lt/100km
Şehir içi ne kadar yakıyor hesaplayamadım. Çünkü hep uzun yolda kullandım aracı.
2.Hava soğuk iken ilk çalışmada 1000 devir civarı çalışıyor motor ısınınca 800 devir civarına düşüyor.
hava sıcak iken 600-700 civarına kadar dşebiliyor. Herhangi bir sorun yok yani.
3.Araç motoru nerdeyse hiç ısınmıyor. 6 yıldır kullanıyorum hararetin 80 i geçtiğini görmedim :) Hele kışın nerdeyse hiç kalkmıyor. Bu durumda gayet normal.

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
herkese iyi forumlar 2005 opel corsa 1.3 cdti dizel araç aldım bazı sorularım olacak yardımcı olursanız sevinirim .
1.Aracın ortalama yakıtı ne kadardır 100 km de kaç litre yakar
2.araç rolantide iken 1000 devirin altına bıraz dusuyor sorun olurmu önceden bu kadar düşmüyordu.
3.aracın motor sıcaklık gostergesı hıc hareket etmıyor hep en dusukte muşurdan dolayı olabılır mı ?
tsekkurler

1- Bu tamamen size bağlı... Devirli kullanırsanız az yakar, redline da (5.000 rpm sonrası) vites değiştirirseniz çok yakar... ben 5 yıl kullandım 4.5 lt civarı idi genelde...
2- Arkadaşın dediği gibi 800-900 arası normal... sürekli dalgalanma varsa servise gösterin derim...
3- Kışın zor hareket ediyor gerçekten, en iyi yazın anlaşılıyor, veya ramapada yüksek devirli kullanın kıpırdanma varsa sorun yoktur :) gerçekten corsa cdti lerde o hararet göstergesini hareket ettirmek çok zor :)

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
devirdaim ve hortumlariniz saglikli normalide bu dizelde [emoji6]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi