Opel Corsa 1.3 CDTİ Çözülemeyen Sorun.

NefesTR

Kayıtlı Kullanıcı
45-Manisa
Siteyi ziyaret et
MERHABA ARKADAŞLAR 2004 MODEL OPEL CORSA 1.3 CDTİ SAHİBİYİM ARACIMLA İLGİLİ SIKINTIM VAR YARDIMCI OLMANIZI İSTİYORUM SERVİSE GÖTÜRDÜM CİHAZA BAĞLANDI AMA HİÇ BİRŞEY YOK DEDİ SERVİS
ARACIMDA Kİ SIKINTI NORMAL SEYİR HALİNDE GİDERKEN HİÇ SIKINTI YOK HARARET 90 A GELDİĞİ ZAMAN ARACIM KENDİ KENDİNE GAZ VERMEYE BAŞLIYOR ÖNCELİKLE BÖYLE GAZA BASARKEN İLERİ İLERİ KENDİSİ GAZ VERİYOR GİBİ SONRA HARARET GÖSTERGESİ BİR ANDA SIRIFA İNİYOR İNDİKTEN SONRA KENDİ KENDİNE IŞIKTA ROLANTİ DE BEKLERKEN GAZ VERİYOR 2000 DEVİRE KADAR VE ARACI VİTESE TAKIP YÜRÜYECEĞİM ZAMAN BEN GAZA BASARKEN KENDİSİ DE Bİ ANDA GAZ VERİYOR ÖNE DOĞRU HIZLI HIZLI GİTMEYE ÇALIŞIYOR MOTORDAN DA GAZA BASARKEN FARKLI Bİ SES ÇIKARTIYOR HALA HARARET GÖSTERGESİ YÜKSELMİYOR SONRA ORTASINDA İNGİLİZ ANAHTARI OLAN ARIZA LAMBASI YAKIYOR YAKTIKTAN SONRA DA FANI AÇIYOR ÇOK HIZLI ÇALIŞTIRIYOR FANI O ANDA KLİMAYI AÇTIM BELKİ GÖSTERGE YERİNE GELİR DİYE AMA KLİMA SOĞUTMUYOR NORMAL BUNLARI YAPMADAN ÖNCE KLİMAYI AÇIYORUM BUZZ GİBİ İÇ BİR SIKINTISI YOK USTAYA GİTTİM BİLEMEDİ SERVİSE GİTTİM CİHAZA BAĞLANDI YİNE BİŞEY YOK DİYOR SERVİSTE EXPER DE %94 MOTOR ÇIKIYOR ARACIMDA YAĞ BAKIMINI HEPSİNİ YAPTIRDIM AMA BİRAZ SÜRÜYORUM HARARET 90 DAN SONRA BUNU YAPIYOR HİÇ YÜKSELMİYOR HARARET BAZEN BUNU YAPARKEN Bİ ANDA 90 A ÇIKIYOR BEN GAZA BASARAK GİTTİĞİMDE SONRA YİNE DÜŞÜYOR O İNGİLİZ ANAHTARI OLAN ARIZA LAMBASINI YAKIYOR SİZDEN RİCAM BANA Bİ YARDIMCI OLUN LÜTFEN BELKİ KÜÇÜK BİR ARIZA AMA BİLEMİYORUZ YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM HAYIRLI GÜNLER.
Öncelikle geçmiş olsun. Hemen hemen aynı sorunu (hatta neredeyse tamamen aynı sorun, tekrar okudum da)2014 yılında 1997 model Tigra A kasa aracımda yaşadım. Termostattan radyotere kadar değişmeyen birşeyi kalmadı ve sorunu ustalarım çözemedi. Hem Ankara'da hemde Manisa'da farklı yerlerde çözülemedi. Bir gün çözmeye uğraşırken aküden çıkan bir kablonun boşta sallandığını gördüm ve farkettim ki kopmuş. Eğer yanlış hatırlamıyorsam (uzun zaman oldu affedin) akü eksi kutup başından motor bloğu tarafına giden bir şase kablosu var. O kablo kopmuş ve boştaydı. O kabloyu yeniledim ve aracım hiç bişey olmamış gibi eski haline döndü. Meğer motordan şase almadığı için beyin falan ne varsa sapıtıyormuş. Hiç akla gelmeyecek bir kablodan çözdüm. Boşu boşuna bir sürü şeyi değiştirdim. Sorunu çözemediğinizi farkettim aklıma geldi. Bi bakın derim. İyi günler

• Beğen
Tepkiler: Kaan.