Opel Corsa 1.3 CDTİ Çözülemeyen Sorun.

Ramazan avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
MERHABA ARKADAŞLAR 2004 MODEL OPEL CORSA 1.3 CDTİ SAHİBİYİM ARACIMLA İLGİLİ SIKINTIM VAR YARDIMCI OLMANIZI İSTİYORUM SERVİSE GÖTÜRDÜM CİHAZA BAĞLANDI AMA HİÇ BİRŞEY YOK DEDİ SERVİS
ARACIMDA Kİ SIKINTI NORMAL SEYİR HALİNDE GİDERKEN HİÇ SIKINTI YOK HARARET 90 A GELDİĞİ ZAMAN ARACIM KENDİ KENDİNE GAZ VERMEYE BAŞLIYOR ÖNCELİKLE BÖYLE GAZA BASARKEN İLERİ İLERİ KENDİSİ GAZ VERİYOR GİBİ SONRA HARARET GÖSTERGESİ BİR ANDA SIRIFA İNİYOR İNDİKTEN SONRA KENDİ KENDİNE IŞIKTA ROLANTİ DE BEKLERKEN GAZ VERİYOR 2000 DEVİRE KADAR VE ARACI VİTESE TAKIP YÜRÜYECEĞİM ZAMAN BEN GAZA BASARKEN KENDİSİ DE Bİ ANDA GAZ VERİYOR ÖNE DOĞRU HIZLI HIZLI GİTMEYE ÇALIŞIYOR MOTORDAN DA GAZA BASARKEN FARKLI Bİ SES ÇIKARTIYOR HALA HARARET GÖSTERGESİ YÜKSELMİYOR SONRA ORTASINDA İNGİLİZ ANAHTARI OLAN ARIZA LAMBASI YAKIYOR YAKTIKTAN SONRA DA FANI AÇIYOR ÇOK HIZLI ÇALIŞTIRIYOR FANI O ANDA KLİMAYI AÇTIM BELKİ GÖSTERGE YERİNE GELİR DİYE AMA KLİMA SOĞUTMUYOR NORMAL BUNLARI YAPMADAN ÖNCE KLİMAYI AÇIYORUM BUZZ GİBİ İÇ BİR SIKINTISI YOK USTAYA GİTTİM BİLEMEDİ SERVİSE GİTTİM CİHAZA BAĞLANDI YİNE BİŞEY YOK DİYOR SERVİSTE EXPER DE %94 MOTOR ÇIKIYOR ARACIMDA YAĞ BAKIMINI HEPSİNİ YAPTIRDIM AMA BİRAZ SÜRÜYORUM HARARET 90 DAN SONRA BUNU YAPIYOR HİÇ YÜKSELMİYOR HARARET BAZEN BUNU YAPARKEN Bİ ANDA 90 A ÇIKIYOR BEN GAZA BASARAK GİTTİĞİMDE SONRA YİNE DÜŞÜYOR O İNGİLİZ ANAHTARI OLAN ARIZA LAMBASINI YAKIYOR SİZDEN RİCAM BANA Bİ YARDIMCI OLUN LÜTFEN BELKİ KÜÇÜK BİR ARIZA AMA BİLEMİYORUZ YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM HAYIRLI GÜNLER.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Hocam öncelikle aracınıza 1 tane mini obd cihazı alın. Bu şekilde telefonunuz üzerinden hata kodu ortaya çıktığı anda meydana gelen sorunla ilgili bilgi alabilirsiniz. Bunun dışında aklıma termostatta bir sorun olabileceği geliyor ancak yinede hata kodunu bilmek lazım..

(konu başlığınızı ben değiştirdim, ayrıca büyük harflerle yazmazsanız memnun olurum)

Ramazan avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam dır teşekkür ediyorum Hasip Bey o obd cihazından benim aracıma olanı sipariş verip aynı arızayı yaptığında bi bakacağım inşallah gruptan aynı sorunu bilen bir arkadaş olur da sizin gibi başka bilgilerde verir teşekkür ediyorum tekrardan

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracin kac km de manuel mu otomatikmi

Ramazan avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
290.000 KM DE MANUEL VITES

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Baski balata volant nezaman degisti cikan sesi tarif edermisiniz nasil bi ses

Ramazan avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sadece bu yukarda bahsettiğim arıza olduğu zaman yapıyor böyle gaza bastıça sanki hafif hafif şır sesi gibi ara ara yapıyor sonra düzeliyor baskı balata daha yeni muayene öncesi hepsini yaptırdım

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Peki zincir nezaman degisti en son? Makinede ariza kaydi cikmiyorsa mekanik arizaniz var demektir. Peki baski balata degisiminde volant degistimi

Ramazan avcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trıger yeni daha 30.000 km anca oldu volant değişmedi çünkü öyle bişey söylemedi usta trigere baktı baskı balata değişti bu kadar

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Zincir yeni ise ve sir sir sesi geliyorsa volantina bi baktir volant yeni yemeye basladiysa ses volanttan geliyo olabilir