Opel Corsa 1.2 easytronic hakkında

ahmetgnc

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Yakın zaman içinde anneme 2013 corsa 1.2 easytronic alıcaz fakat kafamızda soru işaretleri var. Araçı beğeniyoruz donanım ve kalite olarak bize yeterli yakıtıda uygun. Tek sıkıntımız tiptronic vites. Bu aracı kullanan arkadaşlar biraz bilgi verebilirmi araba vites geçerken kendini ileri atıyo sarsıntı yapıyo gibi şeyler duyuyoruz çevremizden. Test yapmak için araçta yok malesef bayilerde. Teşekkürler.

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
ahmet bey öncelikle ilk mesajın tanışma bölümüne olmalı orada kendini tanıtırsan daha güzel olur. Soruna gelince tiptronic tam otomatik şanzımanın hem manuel hem otomatik kullanılabilenine denir. Easytronic ise yarı otomatiktir ve manuelde kullanılabilir. Her iki otomatiği detayları ile anlatmaya kalkarsak sabaha kadar yazmam gerekir her ikisininde kendine göre artı ve eksileri var. Easytronic öyle abartıldığı gibi berbat değil motor gücünüde törpülemediği için ekonomik ve tamiri mümkün bir şanzımandır. Araç hareketli iken 1. Vites kavramaları biraz sarsıntı yapar ayağınız alıştığında bunu hiç hissettirmeyebilirsiniz. Bunun haricinde sakin ve özellikle şehirler arası kullanım için süper sizin kullanım şeklinizi öğrenebiliyor yada öğretebiliyorsunuz. Beklentilerinizi en iyi siz bileceğiniz için mutlaka test edin ve görün derim. Ayrıca şuanki easytronic şanzımanlar hataları düzeltilmiş en az sorunlu olanlar yani ilk çıktığı zamana göre. Son olarak ben bir senedir kullanıyorum ve hiç pişman olmadım hatta çok zevkli. Otomatik asla diyen biri olarak şimdi diyorumki manuel hamallık.