Opel Astrada Beğenmediğiniz Özellikler?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Şahsen ben şu farların direksiyondaki koldan değilde panelden açıp kapanmasına,kapıların su almasına, baz modelde 2 hoparlör olmasına(daha önceki Fiat evoda bile 4 hoparlör verdı)sellektör yapınca takılmasına(ard arda yaparken),kornanın ortasına basınca çalmamasına(belki sadece benim araçta böyle veya arızadır bilmiyorum) harbi gıcığım..Şimdilik aklıma gelenler bunlar..Ama severim kendisini :)

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Ön kaliperlerden gelen lok lok seslerede ben çok gıcığım :)

qokhan1

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Aslında milyarlarca avroluk yatırım, binlerce saat ar ge ve mühendislik çalışması, binlerce kilometre test sonrası son kullanıcıya ulaşıyor ama bizleri beğendirmek zor ;) Bence ; A sutunu inanılmaz geniş, sürüş konumuna bağlı olarak oraya değil insan koca kamyon bile sığabilir, genişliği süspanse etmek için kelebek cam yapılmış fakat yetersiz, özellikle dönüşlerde inanılmaz boyutta kör nokta oluyor. Gerek bagaj ve gerekse iç hacmi kalafatına göre ( Aracım sedan ) yetersiz, yolcu oturuş pozisyonu konforsuz ve diz mesafesi çok kısa ( boyum 183cm), yolcuyu daha dik konumda oturtsa biraz daha hacim kazanabilirdi. şaft tüneli kaba, direksiyon ve gösterge panelini civarında parçalar özensiz tasarlanmış nazarımca bağlantıları çok kötü olduğundan trim sesine çok müsait, En azından sport ve cosmoda (cosmo da var) ambiyans aydınlatması standart olabilirdi. Akustik yalıtım zayıf. Gösterge panelindeki ekran daha kaliteli olabilirdi, hatchback sport/stil donanımlı araçlarda CD600 de geri görüş kamerası varken, sedanlarda yok ( interface modülü koymamışlar )...gibi....gibi... Aracın fiyat-performans- donanım olarak beklentilerimi karşılıyor ayrıca ticari değeri olarak ( ülke şartlarına bağlı olarak) hiç fena değil...

• Beğen
Tepkiler: Ergun U. ve Hasip

Murat

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Depo fullediğimde gelen çalkantı sesi araçtan çıkarken şöför kapısından değilde başka kapıdan çıkarsanız ön konsol ışıkları kapanmıyor ön konsoldan gelen trim sesleri az da olsa ama yinede artısı daha fazla astram benim yine tüm araçlardan bir numaramdır hastayısız astra nın herşeye rağmen

• Beğen
Tepkiler: goktasoktay

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Şahsen ben şu farların direksiyondaki koldan değilde panelden açıp kapanmasına,kapıların su almasına, baz modelde 2 hoparlör olmasına(daha önceki Fiat evoda bile 4 hoparlör verdı)sellektör yapınca takılmasına(ard arda yaparken),kornanın ortasına basınca çalmamasına(belki sadece benim araçta böyle veya arızadır bilmiyorum) harbi gıcığım..Şimdilik aklıma gelenler bunlar..Ama severim kendisini :)
Söylediklerinizin hiçbiri arıza değil, tüm astra j'ler böyle, far açma anahtarı ve 2 hoparlör kısmına katılıyorum, ben iki tane daha taktım arka camın oraya, işimizi görüyor.

Korna diyince aklıma geldi, eskiden renault 9'u vardı babamın, avuç içi ile sinyal koluna soldan sağa yatay baskı uygulayarak çalardı kornası. Ben buna bayılırdım. Sonra bir kez de dacia'nın bir station modelinde denk gelmiştim. Far açma anahtarı dediğiniz gibi olsa kullanımı çok daha kolay olur.

Bir de meganın bir özelliği vardı, araç durduğunda silecekler yavaşlardı, tekrar hareket ettiğinde hızlanırdı. Bu özelliğin astrada olmadığını gördüğümde üzülmüştüm.

Son düzenleme:

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Aslında milyarlarca avroluk yatırım, binlerce saat ar ge ve mühendislik çalışması, binlerce kilometre test sonrası son kullanıcıya ulaşıyor ama bizleri beğendirmek zor ;) Bence ; A sutunu inanılmaz geniş, sürüş konumuna bağlı olarak oraya değil insan koca kamyon bile sığabilir, genişliği süspanse etmek için kelebek cam yapılmış fakat yetersiz, özellikle dönüşlerde inanılmaz boyutta kör nokta oluyor. Gerek bagaj ve gerekse iç hacmi kalafatına göre ( Aracım sedan ) yetersiz, yolcu oturuş pozisyonu konforsuz ve diz mesafesi çok kısa ( boyum 183cm), yolcuyu daha dik konumda oturtsa biraz daha hacim kazanabilirdi. şaft tüneli kaba, direksiyon ve gösterge panelini civarında parçalar özensiz tasarlanmış nazarımca bağlantıları çok kötü olduğundan trim sesine çok müsait, En azından sport ve cosmoda (cosmo da var) ambiyans aydınlatması standart olabilirdi. Akustik yalıtım zayıf. Gösterge panelindeki ekran daha kaliteli olabilirdi, hatchback sport/stil donanımlı araçlarda CD600 de geri görüş kamerası varken, sedanlarda yok ( interface modülü koymamışlar )...gibi....gibi... Aracın fiyat-performans- donanım olarak beklentilerimi karşılıyor ayrıca ticari değeri olarak ( ülke şartlarına bağlı olarak) hiç fena değil...
A sütunu kör nokta mevzusu ve trim sesi olayına katılıyorum. Ama trim seslerini @ikra71 arkadaşımız çözdü sağolsun. En çok ses yapan parça gösterge siperliği, ben de haledicem inş. En kısa zamanda.

• Beğen
Tepkiler: Ergun U.

Ergun U.

Kayıtlı Kullanıcı
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
@qokhan arkadaşın da dediği gibi ön kelebek camların direkleri dönüşlerde çok zorluyor beni kör nokta çok.
Sınıfına göre baz modeller açısından en donanımlısı yine de.

omeroz

Yönetici
Başkan
01-Adana
Siteyi ziyaret et
Depo fullediğimde gelen çalkantı sesi araçtan çıkarken şöför kapısından değilde başka kapıdan çıkarsanız ön konsol ışıkları kapanmıyor ön konsoldan gelen trim sesleri az da olsa ama yinede artısı daha fazla astram benim yine tüm araçlardan bir numaramdır hastayısız astra nın herşeye rağmen
Çok ilginç gelecek ama ben o sesi seviyorum, yakıt göstergesine o ses kesildikten sonra bakmaya başlıyorum ben :) yani o ses benim için depon dolu uyarısı:) şaka bir yana beni rahatsız etmiyor ama evet çok ses çıkıyor bagajda damacana varmış gibi:)

goktasoktay

VIP Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kör nokta çok fena, ben dönüşlerde baya bi eğiliyorum. Keşke daha geniş bir açı sunsalarmış. Depodan gelen çalkantı sesini ben de sevmiyorum. Bir de 100 km yi geçtikten sonra başlayan rüzgar sesi. Lakin artıları çok çok fazla, astramı seviyorum. Şahsen k kasaya dönüp bakmam (latifedir ama tercihim hala j) [emoji4]
Bu seslerle ilgili en çok da torpido vs gibi gözlere koyulup tıkırtı yapan şeyler de sorun oluşturuyor. Oraları kaplamak için kadife folyo aldım, önümüzdeki günlerde konu açıp paylaşacağım. Ruhsat cebini kapladım, harika oldu. Tamamlayınca paylaşıcam..

Tapatalk kullanarak iPad Pro aracılığıyla gönderildi