opel astra1.3 kıyaslama.

cngzmls

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opel astra 1.3 cdti ile renault clio 1.4 75 hp yi performans olarak kıyaslayabilir mısınız?Hangisi daha seridir,yokuşta çekişi iyidir?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle 1.3 cdti motor dizel ve turbo takviyelidir..200 nm tork ve 90 hp güç sunar..6 ileridir..Bunun sebebi yakıt ekonomisi sağlamak amacıyla en kısa aralıklarda en uygun dişli oranlarını yakalamaktır..Clio motoru ise 1.4 atmosferiktir ve 75 hp, 114 torkludur..Astra ya kıyasla performansı kötüdür..Klimalı ve 4 yolculu kullanımı problem yaratabilir...Sınıfları da farklıdır ancak corsa 1.3 cdti ile clio 1.4 yine benzer verilerle kıyaslanacaktır..

dark_crow

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar opel astra 1.3 cdti ile renault clio 1.4 75 hp yi performans olarak kıyaslayabilir mısınız?Hangisi daha seridir,yokuşta çekişi iyidir?

Astra tork yüksekliğinden dolayı yokuşta daha iyi bir çekiş sağlar.

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
clio sürmedim ama astra bana biraz hantal gibi geldi 6 vitesin espirisini astra j den sonra anlayamadım neden yeni aarabada 5 vites kullandılar dizeller için...

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
ilk kalkışlardaki hantallığı gidermek için 5 vitese döndüler sanırım. Yorumlarda kalkışlari daha seri olduğunu okumuştum.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
6. Vitesin uzun yolda esprisi olabilir diye düşünüyorum... 5 vites aracı daha torklu kullanmak zorunda bıraktığından sürekli olarak en verimli devir aralıklarında kullanmaya zorluyor...Böylece yakıtı da biraz arttırıyor ancak normalden atak hale dönüyor..

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında o kadar çok parametre var ki karşılaştırma yapmak için.
Ama işin temelinde motoru güçlü olan güçlüdür.
Yalnız burda belirleyici olan motorun gücünü devir bandına nasıl yaydığıdır.
Neyse çok uzayacak :)
Motor güç-devir grafiklerine bakmak daha fazla fikir verebilirdi, ama burda zaten Astra'daki 1.3'ün daha iyi performans göstereceği belli.