Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

muhlis504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı sıfır almadım. 2. el. ama 6000 km de daha. biraz km yaptıktan sonra düzeleceği umudundayım. ama yinede kullanan arkadaşların tavsiyelerini almak istedim. en azından bu devir düşüşünün yaratabileceği arızalardan nasıl kaçınabilirim.

Arabayi teslim aldigimda bayideki kisi arabayi benzinli araba gibi kullanmayin yuksek devirlerde kullanin zarari yok araba bagirsin dedi zamanla alisirsiniz dedi . Alisana kadar cok devir dusuklugu yasadim ama bu zamana kadar bi ariza cikmadi cok sukur. Gercekten hem araba km yaptikca acildi hem ben arabaya alistim :)

muhlis504

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arabayi saticam artik bu nasil bi arabadir. Camlara hava uflemiyo nereyi ayarlarsam ayarliyayim hep yuze ve ayaga veriyo on cam bugu giderici tusuna bassam bile yine ayni sifir bi arabada bu kadar sorun olabilirmi anlamiyorum . Arabayi atese verip yakasim var

DarkMagic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arabayi saticam artik bu nasil bi arabadir. Camlara hava uflemiyo nereyi ayarlarsam ayarliyayim hep yuze ve ayaga veriyo on cam bugu giderici tusuna bassam bile yine ayni sifir bi arabada bu kadar sorun olabilirmi anlamiyorum . Arabayi atese verip yakasim var

Aman sakin...

kismasali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yokuşta yarım debriyajla kaldım epey kalamalıktı birden dumanlar çıkmaya başladı büyük ihtimalle debriyaj balatası değişcek hissettiğim o eve kadar zor geldi araba çekişi düştü zor gidiyor yerinden kalkamayacak halde yarın çekiciyle götürülcek servise böyle olursa yarın satarım bu arabayı 20 milyara gider accent alırım daha iyi:mad:

Tarık Bey tekrar çok geçmiş olsun. aracınızda son durum nedir? arıza neden kaynaklanmış?

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Sorunun nedeni bellimi acaba bende hala sonmuyo kontak acikken

Walla bitti diye düşündük ama henüz çözüm olmadı. Dün itibarı ile yine yandı lamba.. Lambanın yanmasına sebep olan durumu kesin olarak tespit ettim ama. Son 3 yanma olayında da , motor tam ısınmışken, alışveriş yapmak üzere 3-5 dakikalığına park edip geri geldiğimde tekrar marşa basınca araba kendi kendine stop etti. Tekrar marşa basınca eskisine göre 1-2 saniye geç aldı. Yani ne oluyorsa marş anında araba çalışıp tam rölanti devrine inerken stop ediyor. Bu olay sonrası lamba yanıyor ve sonraki marşlarda sönmemeye başlıyor.
Pazartesi artık kesin çözüm isteyeceğim. Gerekli çalışma ve arge şansını tanıdım. Artık resmi servis kaydı açtırıp 3 kere tekrar etmesini bekleyeceğim. Belki daha hızlı olurlar bu şekilde...