Opel Astra Sedan'cıların SAYFASI

Benzinli mi dizel mi kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    35
  • Anket kapatılmış .

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dizele yazılımı serviste yapmazlar. ChipTuning olarak geçiyor.Dizelde %20 civarı bir artış sağlanıyormuş. Önemli olan artış isterken sınırları bilmek bence ve yaptırdığınız kişinin çok iyi bir usta olması tabi :)

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Araçlarımız fabrika çıkışı olarak, ilgili mühendislerce (Alman Mühendisler!) uygun bir yazılımla kalibre edilmiş olarak servis edilir.

Bu yazılım;

1.Motorun sağlıklı çalışmasını
2.uygun gücü üretmesini
3.bu gücü üretirken az yakıt tüketmesini
4.motorun uzun ömürlü olmasını
5.söz konusu araç astra H ise Euro 4 standartlarında emisyon üretmesini

Sağlamak üzere optimize edilmiştir.

Bu 5 maddeden birini daha üst düzeye taşımak için, mesela gücü artırmak için diğerlerinden en az birinden (şanslı iseniz birinden) feragat edersiniz.

Fabrikasının ve dizayn edenin ayarladığının daha iyisini bildiğini iddia edenlere bu yazılımı arabanıza yükletirseniz (ya da hardware (chip) ile by pass ederseniz) Motorunuz;

Ya ömründen yer;
ya çevreyi kirletir;
ya da fazla yakıt tüketir.

Belki de 3 madde birden gerçekleşir.

Ayrıca önümüzdeki seneden sonra araçlar emisyonlarına göre vergilendirilecek. Gidip egzoz gazını ölçtürüp çevreyi ne kadar kirletiyorsanız o kadar vergi ödeyeceksiniz. Yazılımı dejenere edilmiş bir motor yüzünden fazla vergi vermek zorunda kalmanız işten bile değil...

-Çevre kirletmeyi zaten siyah duman olarak her yerde anlatıyorlar.
-motor ömründen ne kadar gittiğini ise hiçbir zaman bilemezsiniz. Sürekli zengin karışım motoru aşırı yıpratır ve tüketimi artırır..

Bence performanslı ve çok az yakan, motor ömrü uzun ve çevre kirletmeyen bir araba istiyorsanız bunlar birbirine tezattır.

Opelin performans araçları var (1.7 CDTI, 2.0 CDTI, 1,6 Turbo vs) bunlara yönelmelisiniz.. Tasarruf ve çevre amaçlı üretilmiş bir motordan yüksek beygir ve performans beklemek boştur.

Son düzenleme:

petro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar...hepinizin kandili mübarek olsun..uzun bir süredir buraya uğrayamıyordum...nasip bugünmüş...selamlar...sevgiler...

Feho44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Astra Enjoy 111. yıl

arkadaşlar opel astra enjoyn direksiyonun sol kısmıda bulunan tuşlar ne işlev görmektedir?

.:Rivendell:.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Radyo tuşları.Ayar tekerleği frekans için diğer 2 tuşta sıradaki kayıtlı radyo istasyonu ve CD-Radio-Aux arasında geçiş için :)

sonmevsimim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi gunler arkadaşlar sizden ricam 2012 astra sedanım var kapılardanmı nerden geldigini bilmediğim ince bir tıkırtı geliyor bu sorun sanırım bazı araclarda gozleniyor sebebini bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim... birde aracı sıfır almıstım surucu kapısı ve sag arka kapısı hafif dışarıda gını acaba kapılarda ayarsızlıktan dolayı mı yoksa kapılarda değişme olmuş olabilirmi... bunu nasıl anlarım... yardımlarınız iiçin şimdiden teşekkürler...

onur0628

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam bende aracımı 7 ay önce 0 aldım bu bark lanbası işi benim başımada geldi aracı aldıktan 1 ay sonra falan oldu servis bana çok uzak olmasından ve iş dolayısıyla gidemedim daha dün gittim servise park lanbalarının kesik olduğunu söyledi yanı aslında yanıyor ama temassızlık yapıyormuş deyişti 4 lira aldı servis yanlız arka kapımdan bir ses geliyor bunu yapamadılar ve beni çok rahatsız ediyor